Προς το περιεχόμενο

Pearl D-2000BR (DRUM THRONE)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτε δεν εχεις τελειωσει με drum gear....ολο και κατι θα θες και θα ενδωσεις  ;D ;D

 

ουσιαστικά είπα.... :P

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Ήρθε ο καιρος για ένα καλό κάθισμα και ουσιαστικά έχω τελειωσει με αγορες hardware!

Καλό,το άλλο με τον τοτό το ξέρεις? Καταρχήν πήρες τα demon? Το GAS χτυπάει πάντα και εκεί που δεν το περιμένεις........ δεν σε πιστευω δεν σε πιστευω:) ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό,το άλλο με τον τοτό το ξέρεις? Καταρχήν πήρες τα demon? Το GAS χτυπάει πάντα και εκεί που δεν το περιμένεις........ δεν σε πιστευω δεν σε πιστευω:) ;D ;D

 

χαχαχα με πηρατε στο ''ψιλό'' και οι δυο...είπαμε ουσιαστικά τελειωσα! όχι ολοκληρωτικά...και οσον αφορα τα demons κανουμε δουλεια και με dw...όταν θα εχουμε περιθωρια πολυτελειας παμε και για αλλα...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε beeros05 πίστεψέ με: είχα πριν από 3 χρόνια ένα live 4 ωρών με ένα διάλειμμα (2 ώρες ηλεκτρικό πρόγραμμα και μετά ακουστικό με Sticks και σκούπες) και ποτέ δεν πόνεσε η πλάτη.

 

Η μέση, ναι, καταπονείτε (λογικό είναι αυτό) αλλά είναι όπως προείπα, όπως συνηθίσει ο καθένας (και συμπληρώνω) και ανάλογα με το είδος της μουσικής. Όλα θέμα συνήθειας είναι. Το να παίζεις metal στα 200 bpm είναι σεβαστό. Αν μπορεί ο καθένας, ας το κάνει. Καλό είναι όμως να κοιτάει και την υγεία του...Γι' αυτό και κυκλοφορούν τα καθίσματα με πλάτη.

Εγώ π.χ. ασχολούμαι περισσότερο με jazz/classic rock παιξίματα. Ο τρόπος που διδάχτηκα ήταν ό,τι πρέπει. Ποτέ δεν με έχει ενοχλήσει... (μέχρι να το συνηθίσω)

 

ΑΥτό που είπες για τα καθίσματα των στούντιο, ΝΑΙΙΙ, θα συμφωνήσω. Τραγικά με μία λέξη... Τ Ρ Α Γ Ι Κ Α. Ντάξει, όχι σε όλα αλλά σίγουρα στα περισσότερα και ειδικά εδώ Πάτρα, που είναι και λίγα. Και με αυτές τις συνθήκες, επιζούμε...;)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειμαι drummer το συγκεκριμενο καθισμα το εχω βολευτει για να κανω ''σβουρες'' γυρω απο τα πληκτρα μου. Ειναι πολυ καλο καθισμα και εχει πολλες χρησεις

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε beeros05 πίστεψέ με: είχα πριν από 3 χρόνια ένα live 4 ωρών με ένα διάλειμμα (2 ώρες ηλεκτρικό πρόγραμμα και μετά ακουστικό με Sticks και σκούπες) και ποτέ δεν πόνεσε η πλάτη.

 

Η μέση, ναι, καταπονείτε (λογικό είναι αυτό) αλλά είναι όπως προείπα, όπως συνηθίσει ο καθένας (και συμπληρώνω) και ανάλογα με το είδος της μουσικής. Όλα θέμα συνήθειας είναι. Το να παίζεις metal στα 200 bpm είναι σεβαστό. Αν μπορεί ο καθένας, ας το κάνει. Καλό είναι όμως να κοιτάει και την υγεία του...Γι' αυτό και κυκλοφορούν τα καθίσματα με πλάτη.

Εγώ π.χ. ασχολούμαι περισσότερο με jazz/classic rock παιξίματα. Ο τρόπος που διδάχτηκα ήταν ό,τι πρέπει. Ποτέ δεν με έχει ενοχλήσει... (μέχρι να το συνηθίσω)

 

ΑΥτό που είπες για τα καθίσματα των στούντιο, ΝΑΙΙΙ, θα συμφωνήσω. Τραγικά με μία λέξη... Τ Ρ Α Γ Ι Κ Α. Ντάξει, όχι σε όλα αλλά σίγουρα στα περισσότερα και ειδικά εδώ Πάτρα, που είναι και λίγα. Και με αυτές τις συνθήκες, επιζούμε...;)

 

εγώ άλλο είπα...παίξε 2 ωρες metal στα 200bpm και θα σου πω εγω αν δε λυγισει η μέση μετα απο 1 ωρα ;D

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις εκανα τηλεφωνικη παραγγελια στο drumstore! ;D τη Δευτερα θα το εχω οπότε μολις το ξεζουμισω λίγο θα επανελθω με μπολικες φωτο και review!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου