Προς το περιεχόμενο

Επιλογη κιθαρας 400 Ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους! Ειναι η πρωτη φορα που ζηταω την βοηθεια σας επειδη δεν εχω πραγματικα τιποτα κατα νου. Προκειται να αγορασω κιθαρα αφου αυτη που εχω χρειαζεται service το οποιο δεν θελω να πληρωσω  :P. Η κιθαρα με αφησε αρκετα ικανοποιημενο και ειναι η εξης (CAREER Zoltan):

http://www.careerguitars.de/signature.htm#

Θα ηθελα λοιπον να προτεινετε κιθαρες μεχρι 360 Ε (current budget) περιπου και θα σας παρακαλουσα οχι μονο 360Ε αλλα και 250 και πανω  :D

Η μουσικη που με ενδιαφερει ειναι metal.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σε ικανοποιεί γιατί δεν κρατάς τα λεφτά σου να πάρεις μια καλύτερη αργότερα? Γιατί πάνω-κάτω στα ίδια κυβικά θα'ναι και η καινούρια. Κι εξάλλου το service δεν είναι δα και τόσο ακριβό (αν μιλάμε για σετάρισμα μόνο το κάνεις και μόνος σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σε ικανοποιεί γιατί δεν κρατάς τα λεφτά σου να πάρεις μια καλύτερη αργότερα? Γιατί πάνω-κάτω στα ίδια κυβικά θα'ναι και η καινούρια. Κι εξάλλου το service δεν είναι δα και τόσο ακριβό (αν μιλάμε για σετάρισμα μόνο το κάνεις και μόνος σου).

 

To service θα κοστισει μαζι με αλλαγη χορδων περιπου 95 Ε, γι αυτο θελω να μου προτεινετε αν υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο που εχω (η αναλογο) στιν τιμη που ειπα. Ευχαριστω προκαταβολικα.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες οτι θελει service τι ακριβως εννοεις??

Εχει χαλασει τιποτα???

Ή απλα η κιθαρα χρειαζεται setup???

Για τη δευτερη περιπτωση παντως τα 95ε εναι εξωφρενικο ποσο... :o :o :o :o

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα επεσε 2 φορες (δεν ευθυνομαι εγω κι ολας γι αυτο) και υπαρχει μια μικρη περιπτωση να εχει σπασει η βεργα απ οτι μου ειπε και ο μαστορας. Γενικα ομως αν θελω να συνεχισω με αυτην χρειαζεται πιστευω ενα καλο service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα επεσε 2 φορες (δεν ευθυνομαι εγω κι ολας γι αυτο) και υπαρχει μια μικρη περιπτωση να εχει σπασει η βεργα απ οτι μου ειπε και ο μαστορας. Γενικα ομως αν θελω να συνεχισω με αυτην χρειαζεται πιστευω ενα καλο service.

Και τι θα κάνει ο μάστορας που κοστίζει 95€? Θα αλλάξει το σώμα ή όλο το μανίκι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει σπάσει η βέργα τα 95 είναι μάλλον λίγα

Αν δεν έχει σπάσει είναι πολλά

Μήπως σε δουλεύει ο μαστωρ;

Έχει κάτι εμφανές η κιθάρα;

 

Εκτός κι αν τη βαρέθηκες  :)

 

Αλλά τι θα κάνεις άμα θέλει σεταπ και η καινούργια; (Θα θελήσει ή αμέσως ή σύντομα...) Πάλι λεφτά θα μαζεύεις; :)

 

Φιλικά πάντα

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα λοιπον να προτεινετε κιθαρες μεχρι 360 Ε (current budget) περιπου και θα σας παρακαλουσα οχι μονο 360Ε αλλα και 250 και πανω  :D

Η μουσικη που με ενδιαφερει ειναι metal.

 

H Yamaha Pacifica 112 http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=pacifica+112&oa=pra ειναι η επιλογη μου σε κιθαρες μεχρι 400 ευρω. Αν η εξοδος του διπλου δε σε ικανοποιει μπορεις να τον αλλαξεις με μαγνητη της επιλογης σου, κατα τ' αλλα τη θεωρω μια καλη all around κιθαρα για ολα τα ειδη μουσικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου