Προς το περιεχόμενο

Logic studio 9 out!!!!


sikinos5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Δεν είναι ακόμη 64-bit, απλά γιατι το Snowleopard 64 δεν εχει κυκλοφορήσει παντού (ή πουθενά; PC χρησιμοποιώ...  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είχε ακουστεί τουλάχιστον όμως Νικόλα..

Ότι πλέον με το snow leopard να είναι κατά κύριο λόγο 64bit θα ακολουθήσουν και

το logic  με το final cut.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα κ εγω...

 

Οντως πολλα καλουδια που θα ειναι χρησιμα τοσο σε συνθετες/ενορχηστρωτες οσο και σε sound engineers/mixing engineers.

 

Αν ημουν σε MAC σιγουρα θα το δοκιμαζα, αν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα με το Cubase 5. Παρατηρω οτι το Logic δεν προσπαθησε να "μιμηθει" το Vari-audio. Ωστοσο, το Cubase ομολογω οτι εχει πολλα να μιμηθει και καλο θα ηταν απο το Logic 9 (οπως τη δυνατοτητα να αλλαξεις το τεμπο ευκολα σε ενα project με audio αρχεια χωρις πολλα πολλα, να πας στο επομενο transient μιας κυματομορφης, και το drum replacement function...)

 

Πολυ πολυ ενδιαφερον update.

 

Αντε να δουμε ποτε θα αποφασισει η Steinberg να συμπεριλαβει εναν sampler στο DAW της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα κ εγω...

 

Οντως πολλα καλουδια που θα ειναι χρησιμα τοσο σε συνθετες/ενορχηστρωτες οσο και σε sound engineers/mixing engineers.

 

Αν ημουν σε MAC σιγουρα θα το δοκιμαζα, αν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα με το Cubase 5. Παρατηρω οτι το Logic δεν προσπαθησε να "μιμηθει" το Vari-audio. Ωστοσο, το Cubase ομολογω οτι εχει πολλα να μιμηθει και καλο θα ηταν απο το Logic 9 (οπως τη δυνατοτητα να αλλαξεις το τεμπο ευκολα σε ενα project με audio αρχεια χωρις πολλα πολλα, να πας στο επομενο transient μιας κυματομορφης, και το drum replacement function...)

 

Πολυ πολυ ενδιαφερον update.

 

[glow=red,2,300]Αντε να δουμε ποτε θα αποφασισει η Steinberg να συμπεριλαβει εναν sampler στο DAW της...[/glow]

Δύσκολη αυτή η απόφαση, καθ' ότι πουλάνε ξεχωριστά το Halion (το επίσημο sampler της). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε ιδεα ποτε θα κυκλοφορησει?επισης ειμαι περιεργος για το mainstage 2.απιστευτο προγραμμα κατα την αποψη μου.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε ιδεα ποτε θα κυκλοφορησει?επισης ειμαι περιεργος για το mainstage 2.απιστευτο προγραμμα κατα την αποψη μου.

 

Το mainstage 2 ειναι μέσα στο Logic studio 9.

για εμένα είναι φοβερο και πολύ καλυτερο απο το να έχεις το cubase αν έχεις το Η/Υ για να παίζεις.

έχει κάποιες σημαντικες αλλαγές για να παίζεις λουπες. και γενικότερα σε μια οθόνη μπορεις να το φτίαξεις οπως θες εσυ και να το ελεγχεις πλήρως.

Το μόνο δύσκολο είναι οτι δεν βρίσκει και πολυ ευκολα AU(Audio Units) για να πάιξεις.

Αλλα προσωπικη γνώμη είναι οτι καλύτερο μεχρι στιγμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αντε να δουμε.χρησιμοποιω το mainstage εδω και 7 μηνες σε πολλα live και με εχει ικανοποιησει παρα πολυ.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κάνει κάποιος επεξήγηση για το τί είναι όλα αυτα τα δισκάκια με όλο το πακετο του Logic?

 

Apple Logic Studio 9 Install Disk

Apple Logic Studio 9 Additional Content

Apple Logic Studio 9 Audio Content

Apple Logic Studio 9 Jam Pack Content

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου