Προς το περιεχόμενο

Συνδεσμολογία πεταλιών και σημασία τοποθέτησης


tele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπορεις να το βαλεις μετα τα dist/overdrive και πριν τα reverb/delay για αυτη την φαση που λες

 

ετσι το εχω και εγω στην ουσια ειμαι της αποψης ''στειλε το Boostαρισμενο\modulated σημα σου στο delay και ασ'το να κανει παιχνιδι'' 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε:Toadworks Meat jr.-Electro Harmonix Worm-MXR M 109 6band EQ-Boss RV5-Tech 21 GT2 & Roctron XTune.

Το προβλημα που θέλω να αποφύγω έχει να κάνει με την τάση του ρεύματος και πιθανη ασυμβατότητα με κάποιο power supply box,αν είναι να πάρω ένα τέτοιο τι θα προτείνατε ώστε να μην έχω πρόβλημα,θα άξιζε να τα δουλεύω με ξεχωριστούς μετασχηματιστές ή μπαταρία?

Προτείνετε και μια συνδεσμολογία αν δε βαριέστε...cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βάζω όποιοδήποτε od ή ds της boss(δοκίμασα 4 πεταλάκια - ds-2,od-?,os-2,ds-1) μέσα στην fx loop εξαφανίζεται όλο το volume. Έτσι αναγκάζομαι να το χρησιμοποιώ πρίν την προενίσχυση...

 

βιολί-->ds-1-->lrbaggs para acoustic DI--> fxloop (dunlop Ibanez wah wd-7-->whammy4-->EBS dynaverb-->gigadelay-->boss volume controller )

 

Έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πεταλια τυπου distortion/drive/fuzz/filter/compression δεν εχουν καμμια δουλεια μεσα στο effects loop του ενισχυτη σου.Αστα λοιπον ΜΠΡΟΣΤΑ :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε:Toadworks Meat jr.-Electro Harmonix Worm-MXR M 109 6band EQ-Boss RV5-Tech 21 GT2 & Roctron XTune.

Το προβλημα που θέλω να αποφύγω έχει να κάνει με την τάση του ρεύματος και πιθανη ασυμβατότητα με κάποιο power supply box' date='αν είναι να πάρω ένα τέτοιο τι θα προτείνατε ώστε να μην έχω πρόβλημα,θα άξιζε να τα δουλεύω με ξεχωριστούς μετασχηματιστές ή μπαταρία?

Προτείνετε και μια συνδεσμολογία αν δε βαριέστε...cheers![/quote']

 

καμιά βοήθεια παλικάρια? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε:Toadworks Meat jr.-Electro Harmonix Worm-MXR M 109 6band EQ-Boss RV5-Tech 21 GT2 & Roctron XTune.

Το προβλημα που θέλω να αποφύγω έχει να κάνει με την τάση του ρεύματος και πιθανη ασυμβατότητα με κάποιο power supply box' date='αν είναι να πάρω ένα τέτοιο τι θα προτείνατε ώστε να μην έχω πρόβλημα,θα άξιζε να τα δουλεύω με ξεχωριστούς μετασχηματιστές ή μπαταρία?

Προτείνετε και μια συνδεσμολογία αν δε βαριέστε...cheers![/quote']

 

καμιά βοήθεια παλικάρια? :D

 

με εξαιρεση το worm το οποιο αναγκαστικα θα το δουλεψεις με το δικο του μετασχηματιστη (δεν νομιζω να υπαρχει στην αγορα multipowersupplier που να εχει και 24αρα εξοδο) ,ολα τα υπολοιπα θα τα δουλεψεις μια χαρα με ενα ONE SPOT

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου