Προς το περιεχόμενο

sabian b8/b8 pro


mapex!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα  :D ειμαι αρχαριος στα τυμπανα κ θελω ν αγορασω πιατινια που στο σετ ν μν ξεπερνουν τα 250 ευρο τι γνωμη εχετε για τ b8 κ θελω ν μαθω αμα ξερεται ποσο κανουνε τα b8 pro σ standar set!λιγη βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου.. Το σετ που βρήκα είναι αυτό http://www.thomann.de/gr/sabian_b8_performanceset_beckensatz.htm .

 

Απλώς να σου πω πως πριν πάρεις οποιοδήποτε σετ από πιατίνια να τα ακούσεις.. Πήγαινε σε ένα μαγαζί και ακου διάφορα πιατίνια από οποιαδήποτε μάρκα & σειρά, αρκεί να ταιριάζουν και πανω από όλα να τα γουστάρεις.. Πάρε και κάποιον γνωστό πιο εμπειρο drummer μαζί σου και θα τη βρεις την άκρη.. Αλλά πριν πάρεις οτιδήποτε ΑΚΟΥ!! Τα πιατίνια ειναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επένδυσε άφοβα, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια ειδικά για την σειρά Β8 Pro η οποία όμως ίσως να ξεφεύγει λίγο στην τιμή. Την φέρνει ο Νάκας, σε Thomann/Musicstore δεν υπάρχει.

Η καλύτερη συμβουλή βέβαια είναι αυτή που σου έδωσε ο Axelakos, να τα ακούσεις πρώτα και με γνώμονα πρώτα το αυτί σου και μετά το πορτοφόλι σου (αν είναι δυνατόν αυτό βέβαια) να αποφασίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα απο ολα τα πιατινια meinhl,instabul,zildjian μονο τα sabian και τα paiste μ αρεσαν αλλα η τσεπη μ ειναι μονο μεχρι 250 αντε 300 και θελω ν μαθω αμα ειναι αξιοπιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ με την σωστή ή την λάθος τεχνική σου μπορείς να κάνεις ένα πιατίνι αξιόπιστο ή όχι. Εαν χτυπάς με λάθος τρόπο ή πολύ δυνατά ακόμα και πανάκριβα πιατίνια δεν θα αντέξουν πολύ. Πάρε άφοβα από τα παραπάνω και δούλεψε με έναν δάσκαλο στην τεχνική σου και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχε sabian το drumstore αλλά έχω 1μισι χρόνο να πάω οπότε δεν έχω ιδέα εάν έχει ακόμα.. Αν είσαι Αθήνα κάνε μια βόλτα.. Ετσι κι αλλιώς θα έχει αρκετά πιατίνια να ακούσεις εκεί..  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...ο νάκας είναι ο αντιπρόσωπος της σαμπιαν αρα και οι αλλοι από αυτόν τα παίρνουν...όταν παίρνουν ..χιχι....

 

..σχετικά με τα πιατίνια ο νάκας με το τομαν δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά...στις τιμές...

 

εμένα πάντως σε αυτές τις τιμές μου αρέσουν περισσότερο τα ΖΒΤ...αλλά οκ είμαι ζιλντιαν φρικ ..οπότε...

ο ήχος άλλωστε είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα...πάντως αν είσαι αρχάριος το σετάκι είναι οκ...

 

καλή επιτυχία...και μην κολλάς... ρώτα ότι νάναι ακόμα και αν σου φαίνεται τελείως μλκία

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου