Προς το περιεχόμενο

Kontakt 2 + steven slate drums + πρόβλημα


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και μέρες έχω πρόβλημα, έχω στείλει και στο support του steven αλλά και στην native αλλά δεν εχουν βγάλει άκρη.

Εχω το steven slate drums που χρησιμοποιεί σαν μηχανή to kontakt 2 player. Ξαφνικά μετά από τόσο καιρό όποιο session τραγουδιου μου φορτώνω, στο τέλος που φορτώνει τα ντραμς (kontakt 2) μου βγάζει ένα μυνημα error (cubase/nuendo) που λέει τα παρακάτω (στο λινκ εχω φωτο).

 

"this mixer configuration expected Kontakt player 2 to have 2 stereo, 1 5.1, 4stereo , 14mono.

the instrument currently has 12 stereo, 8 mono.

change the instrument configuration before reloading this setup without saving"

 

μόλις πατήσω οκ κρασάρει, δεν κάνει τίποτα. Δεν έχω βγάλει άκρη ,εχω δοκιμάσει τα πάντα, reinstall, uninstall, δεν μου δινει δηλαδή ουτε access στα κομμάτια μου γιατι πολύ απλά κολλάει λόγο των output του kontakt.

 

Καμια ιδέα κανείς; Ειδικά αν εχει κάποιος το steven slate drums ας μου κάνει ενα upload τα output files του (default folder και user folder) να τα κάνω copy paste να τελειωνω..

 

 

4733565_bigthumb.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνει και με το kontakt 3.5 που έβαλα, τουλάχιστον δεν κρασάρει, απλα πρέπει να ξαναφορτώσω το κιτ. Βέβαια μονο σε ένα κομμάτι με άφησε να μπω και το αλλαξα σε 3.5, το γενικότερο προβλημά μου παραμένει.. εχω στείλει email στην native και πάλι. Δεν απαντάνε..

 

 

4936387_bigthumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Βασικά πρέπει να έχεις εμφανίσει πχ. και τα κρυφά αρχεία και θέλουμε ουσιαστικά τα

 

C:\Program Files\Native Instruments\Kontakt player 2 (ότι έχει μέσα σχετικό με output settings, είναι νομίζω το directory defaults και user presets

 

C:\Documents and Settings\εσυ\Local Settings\Application Data\Native Instruments

 

και απο εδώ αντίστοιχα τα ίδια..

 

Αν εχεις το steven slate drums καντα ενα zip.. αυτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο path

 

 

C:\Documents and Settings\εσυ\Local Settings\Application Data\Native Instruments

 

δεν βρηκα κατι σχετικο. Παρε αυτο να δεις αν θα κανεις τη δουλεια σου ;)

 

h*tps://www.yousendit.com/download/YkxKSmIwNXZsamRFQlE9PQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω! Να σου πω, στο

C:\Documents and Settings\εσυ\Local Settings\Application Data\Native Instruments

 

δεν πιστεύω να το αφησες το εσύ όπως είναι, εκεί που λέω εσυ ειναι το πως εχεις ονομασει το pc σου. πχ. C:\Documents and Settings\tugito\Local Settings\Application Data\Native Instruments

 

Αν δεν το βλεπεις σημαίνει οτι δεν εχεις κάνει να φαινονται τα κρυφα αρχεια. Ας δοκιμασω εγω ετσι και σου λεω.

Ευχαριστω και παλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεψε..Ευχαριστώ πάντως.. Ενα κομμάτι από ότι είδα κρασάρει εντελώς, τα αλλα μπαινουν και τα άλλαξα σε 3.5 update. Πακετο τωρα με το κομματι αυτο..

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα... :(

 

Παντως γενικα υπαρχει ενα θεμα με το Kontakt Player. Δεν ξερω αν σου συμβαινει και εσενα αλλα σε μενα οταν φορτωνω Multi Kit τα τομ ειναι παντα mono και παναρισμενα στο κεντρο.

 

Το εχεις και εσυ αυτο το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω! Να σου πω, στο

C:\Documents and Settings\εσυ\Local Settings\Application Data\Native Instruments

 

δεν πιστεύω να το αφησες το εσύ όπως είναι, εκεί που λέω εσυ ειναι το πως εχεις ονομασει το pc σου. πχ. C:\Documents and Settings\tugito\Local Settings\Application Data\Native Instruments

 

Αν δεν το βλεπεις σημαίνει οτι δεν εχεις κάνει να φαινονται τα κρυφα αρχεια. Ας δοκιμασω εγω ετσι και σου λεω.

Ευχαριστω και παλι.

 

 

Τωρα ειδα αυτο το ποστ.

 

Ναι, εννοειται, παντα εχω τα κρυφα ορατα. Αλλα δεν ειχε καποιο φακελο για το Kontakt player.

 

To 3.5 απο τη Native Instruments e? Για να δουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου