Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με reaper σε συνδυασμό με Addictive drums..


George_Pats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας...

 

Έχω να μικροπροβληματάκι με την αναγνώριση των addictive drums από το Reaper.

Έχω κάνει την εγκατάσταση του reaper και των addictive drums κανονικά και με το νόμο,αλλά.... :P

 

Είχα πριν λίγο καιρό τα vista ( :o), είχα καταφέρει να τα αναγνωρίσει το reaper τα addictive drums σαν plug-ins με κάτι ρυθμίσεις που είχα κάνει εντελώς στην τύχη...

 

Τώρα έβαλα ξανά τα ΧP ,γιατί είχα αρκετά προβλήματα σε πολλούς τομείς άσχετους με το reaper,με αποτέλεσμα να έρθει η ώρα να το ξαναπεράσω αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο δυστυχώς και το έχω παιδέψει αρκετά....

Αποτέλεσμα με το να πατάω όλα τα κουμπάκια δοκιμάζοντας δεν έχω και αρχίζω να χάνω λίγο την αισιοδοξία μου ότι θα τα κατάφερνα...

Χρειάζομαι βοήθεια... :(

 

Αν κάποιος από εσάς χρησιμοποιεί το ίδιο πρόγραμμα ή έστω ξέρει να με βοηθήσει με κάποιο τρόπο θα ήταν τέλεια...

Θα περιμένω συμβουλές παιδιά,ευχαριστώ!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Πήγαινε

Options--->Preferences--->Plugins-VST και στη γραμμή διεύθηνσης κάνε add και όρισε το φάκελο με το vst σου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα plugins που θα τα κάνω add είναι μέσα στα programm files μου μεσα στον φάκελο του reaper?

και μετά πατάω στο apply που γράφει και μετά θα είναι έτοιμο για χρήση?

θα το αναγνωρίζει απευθείας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε τελικά τα κατάφερα...

το βρήκα αυτό που μου έλεγες και τώρα τα αναγνώρισε...

αν και μου έβγαλε μια προειδοποίηση ότι πρέπει να κάνω authorise αλλιώς θα το έχω για μόνο 10 μέρες ,πράγμα που δεν μου το είχε ζητήσει την άλλη φορά μιας και το έχω ολοκληρωμένο το πρόγραμμα...

ξέρεις και για αυτό τι παίζει?

πάντως σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές το Reaper είναι δωρεάν για οικιακή χρήση υπο όρους (όχι πλήρες). Φυσικά μπορείς όποτε θέλεις να αγοράσεις την άδεια χρήσης που αν θυμάμαι καλά είναι 60$ για απλούς χρήστες.

Κατα τ''αλλα μπορείς να το χρησημοποιέις όπως είναι χωρίς πρόβλημα, εγώ το έχω σε δύο εκδόσεις 32bit και 64bit και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη δεν το διευκρύνισα...

οχι το reaper το addictive drums που ζητησε να κάνω authorize και δεν μου το ειχε ζητησει στο παρελθόν!

το reaper δεν μου ζηταει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανός με τη νέα εγκατάσταση των Windows, η registry όπως είναι λογικό, έσβησε την κατχώρηση για το πρόγραμμα σου.

Αν τώρα κατα την εγκατάστασή , έδωσες το product key απ'τη συσκευασία και σου βγάζει το μήνυμα, είναι επειδή η βάση δεδομένων της εταιρίας έχει συνδέσει το product key σου με τα στοιχεία απο την προηγούμενη εγκατάσταση, στο άλλο λειτουργικό και δεν σου επιτρέπει να κάνεις register το προϊόν. Το καλύτερο είναι να τους στείλεις e-mail ([email protected]) και να τους πεις τι έχει γίνει. Καλό θα ήταν να επισυνάψεις φωτογραφία απο το κουτί με το product key μαζί με την απόδεικη αγοράς (αν την έχεις ακόμα).

 

Πρίν πας σ'αυτό (με το mail) κάνε ένα κόπο και ξανακάνε μία καθαρή εγκατάσταση του προγράμματος, το οποίο όμως προϋποθέτει, εκτός απ'την απεγκατάσταση να κάνεις και ένα καθάρισμα στη registry για τυχόν υπολείματα & σκουπιδάκια.

 

Καλή τύχη!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου