Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για πεταλιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια και χαρα!!!!

εδω και καιρο ψαχνω μια καλη πεταλιερα σε μια αρκετα αξιολογη τιμη.

εχω παει σε πολλα μαγαζια αλλα τα λογια των πολειτων ηταν καπως υπερβολικα. και γι'΄αυτο αποφασησα να το θεσω στο forum.

λοιπον μπορει καποιος να μου προτινει μια καλη πεταλιερα, οχι τιποτα το πολυ ακριβο, αλλα κατι σε μια τιμη ισαξια της αγοραστικης του αξιας.

ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για τι ποσό μιλάμε καταρχήν;

Vox Tonelab SE 480 Ευρώ.Μακράν η καλύτερη πεταλιέρα αυτή τι στιγμή

Αλλίως υπάρχει και η Κοrg ΑΧ1500G 189 Eυρώ

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι ποσό μιλάμε καταρχήν;

Vox Tonelab SE 480 Ευρώ.Μακράν η καλύτερη πεταλιέρα αυτή τι στιγμή

Αλλίως υπάρχει και η Κοrg ΑΧ1500G 189 Eυρώ

 

+1 :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Vox Tonelab σε συνδυασμό ίσως με ένα καλό distortion πετάλι (αν θέλεις Metal παραμόρφωση) θα σου λύσει τα χέρια...(και τα πόδια!) :roll:

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα αχρειαστο ειναι το distortion εχει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γκαζια η tonelab ακομα και για τον ...αγριοτερο μεταλα!

(ειδικα αν μαθεις να χρησιμοποιεις σωστα τα amp modelings των "αγριων" ενισχυτων που εχει)

&

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα αχρειαστο ειναι το distortion εχει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γκαζια η tonelab ακομα και για τον ...αγριοτερο μεταλα!

(ειδικα αν μαθεις να χρησιμοποιεις σωστα τα amp modelings των "αγριων" ενισχυτων που εχει)

&

 

Έχει ένα έτοιμο patch Vulgar που μοιάζει πάρα πολύ στον ήχο του Dime αλλα δεν είναι και τόσο Heavy όσο περίμενα.Δοκιμασμένο με EMG-85 σε έναν Rivera.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει πολυ γερα γκαζια η vox....την εχει ο συνκιθαριστας μου στην μπαντα....για πολυ καφρικες καταστασεις δεν ειναι...εγω που εχω gt8 ειναι σαφως καλυτερη στα γκαζια ..... η vox εχει μεν boogie dual recto και vht αλλα δεν εχει αρκετες ρυθμισεις eq για να το στρωσεις....αυτα.

στα καθαρα ειναι κορυφαια η vox......οποτε αν καποιος παιζει με hi gain παραμορφωσεις&με την vox&θα συμφωνησω με τον FenderStrat&να παρει και ενα πεταλι τυπου&Metal zone,uber metal kai,kai,.........ειναι οκ!&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει πολυ γερα γκαζια η vox....την εχει ο συνκιθαριστας μου στην μπαντα....για πολυ καφρικες καταστασεις δεν ειναι...εγω που εχω gt8 ειναι σαφως καλυτερη στα γκαζια ..... η vox εχει μεν boogie dual recto και vht αλλα δεν εχει αρκετες ρυθμισεις eq για να το στρωσεις....αυτα.

στα καθαρα ειναι κορυφαια η vox......οποτε αν καποιος παιζει με hi gain παραμορφωσεις&με την vox&θα συμφωνησω με τον FenderStrat&να παρει και ενα πεταλι τυπου&Metal zone' date='uber metal kai,kai,.........ειναι οκ!&

[/quote']

 

ειπαμε αν ΜΑΘΕΙΣ να χρησιμοποιεις ΣΩΣΤΑ τα μοντελλα (και το eq/volume τους),πολλοι δεν εχουν την υπομονη που απαιτειται....προσωπικα το χρησιμοποιησα σε μια προσφατη καφρομεταλ παραγωγη & ολοι εμειναν ενθουσιασμενοι (το εχω βεβαια ψαξει ΠΟΛΥ το μηχανημα αλλα ΟΛΕΣ οι πεταλιερες θελουν πολυ ψαξιμο :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου