Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για πεταλιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω ΜΑΘΕΙ και τα χρησιμοποιω ΣΩΣΤΑ ....οποτε μιλαω εκ πειρας...em.icon.smile.png

δεν ειναι ασχημα τα γκαζια της vox αλλα δεν σου δινει τις πολλες δυνατοτητες που σου δινει η gt8.....μπορεις να κανεις δουλεια αλλα εμενα δεν μου φτανει ....em.icon.smile.png

&

αφου εσυ εισαι μεγαλος vintage(ας) Superfunk& οποτε η vox ειναι γαντι για σεναem.icon.wink.png

Υ.Γ : Τοση ωρα μιλαμε εμεις οι κολλημενοι noizαδες και ο showishere που ρωτησε δεν εχει πει ακομα τιποτα και εμεις μπορει να λεμε ακυρα πραγματα........ειμαστε κολλημενοι με την μπαλα τελικαem.icon.bigsmile.png)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω βρίσκω και την GT-8 πολύ καλή στα καθαρά, είτε στο JC CLEAN ή ακόμα και σε ένα Marshall με πού χαμηλά το Gain, ψηλα το Master και Tone Modifer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βρίσκω και την GT-8 πολύ καλή στα καθαρά' date=' είτε στο JC CLEAN ή ακόμα και σε ένα Marshall με πού χαμηλά το Gain, ψηλα το Master και Tone Modifer[/quote']

+1 :wink: και ο Twin ειναι μαματος στα καθαρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλα ξεχασα να σας πω τι παιζω.

κυριος παιζω punk μουσικη με την band μου εδω και καιρο και για παραμορφοση χρησιμοποιω το κουμπακι του Amp μου... :D

λοιπον επειδη θελω να βγαλω κατι το καλυτερο χρειαζομαι μια πεταλιερα.

αλλα το θεμα με εμενα ειναι οτι θελω και εναν ηχο, ασχετα τωρα με το punk, που να μπορουσε να ακουμπισει τον ηχο που εχουν οι metallica στις κιθαρες τους.

λοιπον επειδη θελω κατι περισσοτερο απο δυο εφφε προτυμω μια πεταλιερα που τα εχει ολα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου αποψη ειναι οτι με την GT-8 μπορεις να βγαλεις ΟΤΙ ήχο θελεις, αρκει να αφιερωσεις χρονο για να την μαθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και η δικη μου αποψη.

αν ειχα διαβασει περι vox tonelab , θα την ειχα αγορασει με 1000.ομως τωρα εχω την gt-8.ειμαι ευχαριστημενος παντως.εχει οντως πολλους ηχους με γκαζι .μπορεις να φτιαξεις πολυ καλους ηχους.ακομα και στον πιο καλο ηχο που θα ρυθμισει καποιος , θα ακουσει και 5-6% κατι πλαστικοειδες.αυτο δεν ειναι αυκολα αντιληπτο βεβαια σε live καταστασεις με εντασεις αλλα δεν παυει να ειναι ενα μικρο σκαλακι πιο πισω απο την tonelab.

''ο ηχος θελει ψαξιμο , πειραματισμο , και οχι ακραιες ρυθμισεις στις παραμετρους οποιασδηποτε πεταλιερας''+1000

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε αν ΜΑΘΕΙΣ να χρησιμοποιεις ΣΩΣΤΑ τα μοντελλα (και το eq/volume τους)' date='πολλοι δεν εχουν την υπομονη που απαιτειται....προσωπικα το χρησιμοποιησα σε μια προσφατη καφρομεταλ παραγωγη & ολοι εμειναν ενθουσιασμενοι (το εχω βεβαια ψαξει ΠΟΛΥ το μηχανημα αλλα ΟΛΕΣ οι πεταλιερες θελουν πολυ ψαξιμο :wink: )[/quote']

 

Για πόσο καφρομέταλ μιλάμε δηλαδή;Πες ενδεικτικά μια μπάντα.Γιατι άλλο σκέφτομαι εγώ ώς high gain και άλλο εσύ :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου