Προς το περιεχόμενο

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!


Cineboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιά επίλογο θα αφήσω δύο μόνο λέξεις....

Είμαι ευτυχισμένος!!!

 

Είσαι ευλογημένος και μακάρι να έρθουν και άλλα καλά προς το μέρος σου...Φύλαξε καλά "τον παράδεισό σου".Παρακολούθησα το thread σου από την αρχή του και επειδή μου αρέσουν τα ταξίδια με το αυτοκίνητο,αν βολέψει και έχω χρόνο,θα ήθελα πολύ να έρθω και να δω αυτό το καλόγουστο μέρος -και εσένα φυσικά- από κοντά!Τι άλλο να σου πω,που δε στο είπαν ήδη...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω παθει πλακα φιλε μου .Το ψωνιο μου ηταν να γινω ιδιοκτητης κινηματογραφου .Ειχα στησει μαλιστα μια μικρη ''επιχειρηση /σινεμα ''στην αυλη του πατρικου μου με μια κινηματογραφικη μηχανη/βωβη 8 mm .Αυτα οταν ημουν 14 ετων .Ακομα εχω την μηχανη που δουλευει κανονικα και μια ομιλουσα 8 mm souper .AYTA EINAI ωραια πραγματα μπραβο σου .Θα κοιταξω μολις το επιτρεψουν οι συνθηκες να ελθω .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ γιατι το αξιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ευλογημένος και μακάρι να έρθουν και άλλα καλά προς το μέρος σου...Φύλαξε καλά "τον παράδεισό σου".Παρακολούθησα το thread σου από την αρχή του και επειδή μου αρέσουν τα ταξίδια με το αυτοκίνητο,αν βολέψει και έχω χρόνο,θα ήθελα πολύ να έρθω και να δω αυτό το καλόγουστο μέρος -και εσένα φυσικά- από κοντά!Τι άλλο να σου πω,που δε στο είπαν ήδη...

Τιμή μου μεγάλη, που παρακολουθείς τόσο πιστά αυτό το θέμα...δεν χρειάζεται να πείς τίποτε περισότερο.

Θα χαρώ πολύ να σε δω προς τα μέρη μου, και να σου σφίξω το χέρι απο κοντά...ο παράδεισος θα σε περιμένει πάντα....

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παθει πλακα φιλε μου .Το ψωνιο μου ηταν να γινω ιδιοκτητης κινηματογραφου .Ειχα στησει μαλιστα μια μικρη ''επιχειρηση /σινεμα ''στην αυλη του πατρικου μου με μια κινηματογραφικη μηχανη/βωβη 8 mm .Αυτα οταν ημουν 14 ετων .Ακομα εχω την μηχανη που δουλευει κανονικα και μια ομιλουσα 8 mm souper .AYTA EINAI ωραια πραγματα μπραβο σου .Θα κοιταξω μολις το επιτρεψουν οι συνθηκες να ελθω .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ γιατι το αξιζεις.

Πόσο χάρηκα να ήξερες διαβάζοντας τα λόγια σου....πόσο σε καταλαβαίνω να ήξερες μόνο.

Σου εύχομαι απο καρδιάς ότι καλύτερο σε αυτά τα ονειρά σου, και που είσαι;φύλαξε την μηχανή σαν τα μάτια σου.....

Μακάρι να σε δεί ο παράδεισος προς τα εδω...μακάρι.

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πιο όμορφα thread ever, σε οποιοδήποτε ελληνικό φόρουμ ανεξαρτήτως θεματολογίας.  8)

 

Καμμιά φορά σκέφτομαι ότι ο παράδεισος δεν είναι κάπου στα...ουράνια  ;D  ;D αλλά πολλές φορές εδώ στη γη, είτε είναι φυσικός είτε αποτέλεσμα ανθρώπινου μόχθου. Και όλοι ''διαισθάνονται'' το ότι είναι παράδεισος: Δεν χρειάζεται να είσαι ''ορειβάτης'' για να απολαύσεις την θέα πάνω σε ένα βουνό, ούτε ''παραθεριστής-φίλος της θάλασσας'' για να απολαύσεις μια πανέμορφη παραλία, ούτε στην περίπτωσή μας ''σινεφίλ'' για να νιώσεις την θεϊκή-μαγευτική αύρα που αποπνέει το εγχείρημά σου φίλε Cineboy (π.χ. εγώ που ΔΕΝ είμαι και τόσο σινεφίλ σίγουρα θα ένιωθα ένα ''δέος'' εισερχόμενος στον πανέμορφο χώρο σου).

 

Επομένως μην χρησιμοποιείς την λέξη ''παράδεισος'' μεταφορικά φίλτατε Cineboy (αν και είμαι 100% σίγουρος ότι δεν το κάνεις έτσι & αλλιώς)  ;)

 

I guess that, after all.... ''Heaven is a place on Earth''   8)  8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Οι πόρτες του είναι διάπλατες γιά όσους απο εσάς θέλετε να το τιμήσετε με την παρουσία και τις γραφές σας.Θα σας τρατάρουμε άφθονο φωτογραφικό υλικό, πλήρη ενημέρωση γιά το πως και γιατί φτάσαμε εως εδω,και ελεύθερες προβολές ταινιών γιά όλα τα μέλη του,με μπόλικο Πόπ-Κόρν!!!

 

Με μεγάλη χαρά θα σας περιμένουμε......

 

Επίσης γιά πρώτη φορά, ξεκινώ τις σταθερές (δωρεάν φυσικά...)Κυριακάτικες βραδινές προβολές γιά όσους φίλους θέλουν να μας γνωρίσουν και απο κοντά.

 

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που μπαίνω να διαβάσω σε αυτό το thread νιώθω τη συγκίνησή σου και μαγεύομαι απο το όνειρό σου! Παίρνουμε δύναμη για να πραγματοποιήσουμε και εμείς τα δικά μας.. Σίγουρα κάποια Κυριακή θα μας βρεί παρέα να βλέπουμε ταινία! Ό,τι και να πώ είναι λίγο, να είστε πάντα καλά!

Ανδρέας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που μπαίνω να διαβάσω σε αυτό το thread νιώθω τη συγκίνησή σου και μαγεύομαι απο το όνειρό σου! Παίρνουμε δύναμη για να πραγματοποιήσουμε και εμείς τα δικά μας.. Σίγουρα κάποια Κυριακή θα μας βρεί παρέα να βλέπουμε ταινία! Ό,τι και να πώ είναι λίγο, να είστε πάντα καλά!

Ανδρέας

Με τα λόγια σου Ανδρέα, μόνο φίλο πρέπει να σε αποκαλώ....χίλια ευχαριστώ και μακάρι να τα πούμε απο κοντά...δεν ξέριε ςπόσο θα χαρώ.

 

 

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήθηκε Κοινότητα στο F/B γιά το Σινεμά ο Παράδεισος.

http://www.facebook.com/CineParadisoNights

 

Κάποια πράγματα και κυρίως στις δύσκολες εποχές που ζούμε, όταν τα κατέχουμε, δεν πρέπει να τα κρατάμε μόνο γιά εμάς.Πρέπει απλόχερα και εγκάρδια να τα προσφέρουμε και στους συνανθρώπους μας...ο κάθε ένας ότι έχει και μπορεί.

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μιά σύντομη ξενάγηση με δόση προβολής, στο δικό μας Παραδεισένιο Σινεμά απο την καρδιά, του Αργολικού κάμπου.

Συγχωρέστε μου την ερασιτεχνική δουλειά του Video,ομως ούτε τα τεχνικά μέσα, ούτε οι δικές μου ικανότητες σε video, μου επέτρεπαν κάτι περισότερο....πλέον δεν είναι αυτό το ζητούμενο!!!

 

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου