Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν DSL για φοιτητές... υπέρτατη κοροϊδία!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και μισω τον οτε,στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν βρισκω κατι το κακο εκ μερους του,αντιθετος.

που ειναι η κοροιδια??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ο ΟΤΕ ελεγε πως θα δωσει φτηνα πακετα για τους φοιτητες.....και τελικα αυτο θα γινει μονο στους αριστουχους....τσαμπα περιμενανε ολοι δηλαδη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα νομίζω ότι από την αρχή για τους αριστούχους ήταν...

Ξέρεις τώρα τί παίζει με την παραπληροφόρηση στην Ελλάδα!

 

:?

 

Πιστεύω το μάθατε ότι μετα τη συναυλία του ο Φιλ Κόλλινς έχει κλείσει τραπέζι στον Πετρέλη...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι έχει βγει απόφαση ότι το πάγιο για dsl για τους φοιτητές είναι 5¤ και το provider κάπου στα 10¤...απλά για το provider ακομα τσακώνονται για το αν θα βγάλει μόνο ο ΟΤΕ τέτοια προσφορά ή και οι υπόλοιπες εταιρείες...

 

Λένε ότι μεχρι τελος του μηνα θα εχει βγει η προσφορα (για ολους τους φοιτητες και οχι μονο για τους αριστουχους)

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι έχει βγει απόφαση ότι το πάγιο για dsl για τους φοιτητές είναι 5¤ και το provider κάπου στα 10¤...απλά για το provider ακομα τσακώνονται για το αν θα βγάλει μόνο ο ΟΤΕ τέτοια προσφορά ή και οι υπόλοιπες εταιρείες...

 

Λένε ότι μεχρι τελος του μηνα θα εχει βγει η προσφορα (για ολους τους φοιτητες και οχι μονο για τους αριστουχους)

 

Πάνω-κάτω σωστός!Το όλο θέμα κόλλησε,γιατί οι υπόλοιποι Providers ισχυρίζονταν πως παραβιάζονταν οι κανόνες του θεμιτού ανταγωνισμού (ορθά).

 

Το νέο σχεδιο είναι να δίνεται σύνδεση 384 χωρίς ογκοχρέωση με περίπου 15Ε ,από οποιοδήποτε provider.Περιμένουμε την εφαρμογή του!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα γινει αυτο δε θα μπορω να αγοραζω κοψοχρονια τους κωδικους της φοιτητριας φιλης μου της κικιτσας η οποια δεν εχει ουτε καν υπολογιστη?Μηπως με αυτον τον τροπο η αγορα συρικνωνεται (αφου ενα ποσοσστο της αγορας που ενδιαφερεται για dsl θα βολευτει τζαμπα) και μηπως τελικα αυτο ειναι το ολο θεμα?

εγω εχω εδω και 2 μερες dsl (και γουσταρω!!!!) απο την forthnet και νομιζω οτι πηρα σουπερ συμφερον πακετο. ακουστε και πειτε μου.

 

129 ευρω = 4 μηνες 384 + ρουτερ + ολα ολα ολα τα του οτε πληρωμενα δηλαδη το εφαπαξ τελος ενεργοποιησης συν τα μηνιαια παγια για 4 μηνες + μια καρτα των 6 ευρω wi fi δωρο + μια καρτα 6 ευρω για προσβαση ιντερνετ pstn dial up + 4 ωρες το μηνα δωρεαν αστικα τηλεφωνα μεσω φορθνετ + 2 χρονια τζαμπα domain name της μορφης www.noiz.gr και οχι

www.forthnet/noiz.gr + φπα

Καλο δε μοιαζει? και μαλιστα μου το εγκαταστησανε σε λιγοτερο απο δυο εβδομαδες , και οταν πηρα τηλεφωνο να παραπονεθω οτι καθυστερουν (ειχα ηδη μαθει απο οτε οτι η γραμμη μου ειχε ενεργοποιηθει απο αυτους) μου δωσαν 3 μερες δωρεαν κωδικους απο το τηλεφωνο γιανα με .. ηρεμησουν!! (οκ ειμαι λιγο νευρικος... :) )

 

οποτε ρε παιδα ξανα ρωταω, αν γινει το δωρεαν ιντερνετ για φοιτητες δε θα μπορω να βαλω τους κωδικους απο ενα σωρα συγγενεις και φιλους φοιτητες που εχω στο μυαλο μου χωρις να πληρωσω σχεδον δεκαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα γινει αυτο δε θα μπορω να αγοραζω κοψοχρονια τους κωδικους της φοιτητριας φιλης μου της κικιτσας η οποια δεν εχει ουτε καν υπολογιστη?Μηπως με αυτον τον τροπο η αγορα συρικνωνεται (αφου ενα ποσοσστο της αγορας που ενδιαφερεται για dsl θα βολευτει τζαμπα) και μηπως τελικα αυτο ειναι το ολο θεμα?

εγω εχω εδω και 2 μερες dsl (και γουσταρω!!!!) απο την forthnet και νομιζω οτι πηρα σουπερ συμφερον πακετο. ακουστε και πειτε μου.

 

129 ευρω = 4 μηνες 384 + ρουτερ + ολα ολα ολα τα του οτε πληρωμενα δηλαδη το εφαπαξ τελος ενεργοποιησης συν τα μηνιαια παγια για 4 μηνες + μια καρτα των 6 ευρω wi fi δωρο + μια καρτα 6 ευρω για προσβαση ιντερνετ pstn dial up + 4 ωρες το μηνα δωρεαν αστικα τηλεφωνα μεσω φορθνετ + 2 χρονια τζαμπα domain name της μορφης www.noiz.gr και οχι

www.forthnet/noiz.gr + φπα

Καλο δε μοιαζει? και μαλιστα μου το εγκαταστησανε σε λιγοτερο απο δυο εβδομαδες ' date=' και οταν πηρα τηλεφωνο να παραπονεθω οτι καθυστερουν (ειχα ηδη μαθει απο οτε οτι η γραμμη μου ειχε ενεργοποιηθει απο αυτους) μου δωσαν 3 μερες δωρεαν κωδικους απο το τηλεφωνο γιανα με .. ηρεμησουν!! (οκ ειμαι λιγο νευρικος... :) )

 

οποτε ρε παιδα ξανα ρωταω, αν γινει το δωρεαν ιντερνετ για φοιτητες δε θα μπορω να βαλω τους κωδικους απο ενα σωρα συγγενεις και φιλους φοιτητες που εχω στο μυαλο μου χωρις να πληρωσω σχεδον δεκαρα?[/quote']

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτήν την θεωρία συνομωσίας!Γιατί να θέλουν οι εταιρίες να συρρικνώσουν την αγορά;;;

 

Για να κάνει κάποιος μια φοιτητική σύνδεση θα πρέπει να επιδεικνύει τα απαραίτητα πιστοποιητικά.Τώρα αν εσύ πείσεις τη φίλη σου την Κικίτσα να κάνει σύνδεση και να τη χρησιμοποιείς εσύ,σημαίνει κάτι;

Το ίδιο δεν μπορεί να γίνει και σήμερα,που με έναν κωδικό μπορούν να συνδέονται πολλά άτομα;

 

 

Ορίστε και ολόκληρο το άρθρο:

http://www.insomnia.gr/comments.php?catid=1&id=930

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω εδω και 2 μερες dsl (και γουσταρω!!!!) απο την forthnet και νομιζω οτι πηρα σουπερ συμφερον πακετο. ακουστε και πειτε μου.

 

129 ευρω = 4 μηνες 384 + ρουτερ + ολα ολα ολα τα του οτε πληρωμενα δηλαδη το εφαπαξ τελος ενεργοποιησης συν τα μηνιαια παγια για 4 μηνες + μια καρτα των 6 ευρω wi fi δωρο + μια καρτα 6 ευρω για προσβαση ιντερνετ pstn dial up + 4 ωρες το μηνα δωρεαν αστικα τηλεφωνα μεσω φορθνετ + 2 χρονια τζαμπα domain name της μορφης www.noiz.gr και οχι

www.forthnet/noiz.gr + φπα

 

Στην Ιταλία με 129 ευρώ βάζεις 384 adsl για μια ολόκληρη οικοδομή, ή 2014 για πάρτη σου. Δεν θέλω ούτε κάρτες, καρτούλες, τηλέφωνα, σίδερα, πληντήρια κτλ δώρο. Θέλω να πληρώνω φθηνά το internet και όχι μόνο όταν είμαι φοιτητής. Έχω συμφοιτητή από τα Σκόπια και εδώ και 2 χρόνια ακόμα δεν μπορώ να τον κάνω να καταλάβει γιατί στην Ελλάδα για να έχεις adsl πρέπει να έχεις και γραμμή τηλεφώνου μισθωμένη στον πΟΤΕ. Αν κόψουν πρώτα αυτά τα νταβατζιλίκια και μετά να κοιτάξουν για φοιτητικό internet και συρρίκνωση της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου