Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν DSL για φοιτητές... υπέρτατη κοροϊδία!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω δε με καταλαβες gagster ( εισαι και gangster καυμενε :lol: , χαμπαρι δε παιρνεις τι παει να γινει .. :lol: :lol: )

 

ισχυριζομαι οτι αποκλειεται να γινει κατι τετοιο γιατι ετσι συρικνωνουν την αγορα τους.

το σκεπτικο μου ειναι το εξης.

εστω οτι αυτοι που αποτελουν αγορα τους (ή που θα αποτελεσουν στο αμεσο μελλον ) ειναι 100.000 ατομα , λεμε τωρα.

αν καμια 100 - 200 χιλιαδες φοιτητες αποκτησουν δωρεαν dsl (ok me ta αναλογα πιστοποιητικα) πιστευω οτι ενα μικρο ποσοστο που ασχολειται με το ιντερνετ θα το χρησιμοποιησει και οι υπολοιποι (ινκλουντινγκ κικιτσα) θα ψαξουν να βρουν καπου να το σκοτωσουν . δηλαδη σε ατομα που ειναι πελατες τους και μετα απο αυτο θα παψουν να ειναι. τελος παντων μια σκεψη εκανα.

 

fleamail δεν ειναι συμφερον το πακετο χαρη στις καρτουλες ουτε καν ειμαι σιγουρος οτι ειναι συμφερουσα προσφορα , προσπαθω να δω αν ξερει κανεις κατι καλυτερο για να το εξακριβωσω , και για να ενημερωσω οποιον ενδιαφερεται.

 

βασικα τελευταια βλεπω κινητικοτητα και προσφορες στα πολυμηνα πακετα κατι που εμενα μου λεει οτι μαλλον προβλεπονται νεες μειωσεις και προσπαθουν να δεσμευσουν πελατες με πολυμηνα πακετα με τις τωρινες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boody όντως είναι η καλύτερη λύση αυτήν την στιγμή στην Ελλάδα, κι εγώ την ίδια σύνδεση έχω, απλά τονίσα την διαφορά με το εξωτερικό. Έχει αρχίσει ένας πόλεμος τιμών και όντως έχουν πέσει η τιμές, όταν έκανα την σύνδεση ήταν 150 ευρώ το 3μηνο και τώρα είναι 129 το τετράμηνο, αλλά όπως είπα και πρίν αν δεν φύγει ο πΟΤΕ από την μέση δεν πρόκειτε να δούμε άσπρη μέρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

... ναι κάτι θα γίνει, κατά τον Eλληνικό τρόπο όμως!

Aυτή η (όποια) έκπτωση που θα γίνει Δεν αφορά ένα μεγάλο αριθμό Φοιτητών, αυτών του Aνοιχτού Πανεπιστημίου (EAΠ). Για κάποιο λόγο το κράτος δεν θεωρεί φοιτητές όσους παρακολουθούν τα μαθήματα και τα μεταπτυχιακά του EAΠ!

Στο μεταξύ η γυναίκα μου που κάνει μεταπτυχιακό στο EAΠ πληρώνει κάπου 750 ευρώ το χρόνο στο πανεπιστήμιο (!!!!!!!) και δεν δικαιούται πάσσο, φτηνό ίντερνετ κλπ. Σκεφτείτε ότι οι φοιτητές του EAΠ δουλεύουν AΠOKΛEIΣTIKA με το internet, ακόμα και για την αποστολή των εργασιών τους...

Tα ανθρωπάκια που κυβερνάνε (μια ζωή) μπορούν να κομπάζουν για το μεγάλο καλό που μας κάνουνε (μετά το πακέτο που έφαγαν φυσικά με την κατακραυγή, λόγω της αύξησης των τιμών που πήγαν να επιβάλλουν) :x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δικαιούνται φθηνό internet μόνο οι φοιτητές. Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι χαμηλόμισθοι στην ηλικία 18-25 που έχουν μαγαλύτερα ζόρια από έναν φοιτητή (που το μεγαλύτερο ποσοστό είναι χαραμοφάηδες) στο πηγάδι κατούρισαν? Και δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι φοιτητές στον ιδιωτικό τομέα γιατί να μην δικαιούνται? Επειδή κάποιος πηγαίνει σε κάποια ιδιωτική σχολή και τα σκάει σημαίνει ότι του περισσεύουν κι'ολας? Νιώθω πολύ μαλάκας (με το συμπάθιο) όταν μπορώ να χρησημοποιήσω την μαθητική μου ταυτότητα για να κόψω φοιτητικό εισητήριο στο μετρο του amsterdam, και σε άλλες υπηρεσίες που προσφέρουν φοιτητική έκπτωση και εδώ όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην Ιταλία με 129 ευρώ βάζεις 384 adsl για μια ολόκληρη οικοδομή' date=' ή 2014 για πάρτη σου. Δεν θέλω ούτε κάρτες, καρτούλες, τηλέφωνα, σίδερα, πληντήρια κτλ δώρο. Θέλω να πληρώνω φθηνά το internet και όχι μόνο όταν είμαι φοιτητής. Έχω συμφοιτητή από τα Σκόπια και εδώ και 2 χρόνια ακόμα δεν μπορώ να τον κάνω να καταλάβει γιατί στην Ελλάδα για να έχεις adsl πρέπει να έχεις και γραμμή τηλεφώνου μισθωμένη στον πΟΤΕ. Αν κόψουν πρώτα αυτά τα νταβατζιλίκια και μετά να κοιτάξουν για φοιτητικό internet και συρρίκνωση της αγοράς.[/quote']

 

καλα τα λες.μενω Ιταλια και πληρωνω 30 ευρω το μηνα για 4 ΜΒ.αλλα τωρα εχουν βγει και αλλες προσφορες αλλων εταιριων (π.χ. με 20 ευρω 6ΜΒ!).α και ναι μεν ειμαι φοιτητης μα αυτο δεν παιζει ρολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δικαιούνται φθηνό internet μόνο οι φοιτητές. Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι χαμηλόμισθοι στην ηλικία 18-25 που έχουν μαγαλύτερα ζόρια από έναν φοιτητή (που το μεγαλύτερο ποσοστό είναι χαραμοφάηδες) στο πηγάδι κατούρισαν? Και δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι φοιτητές στον ιδιωτικό τομέα γιατί να μην δικαιούνται? Επειδή κάποιος πηγαίνει σε κάποια ιδιωτική σχολή και τα σκάει σημαίνει ότι του περισσεύουν κι'ολας? Νιώθω πολύ μαλάκας (με το συμπάθιο) όταν μπορώ να χρησημοποιήσω την μαθητική μου ταυτότητα για να κόψω φοιτητικό εισητήριο στο μετρο του amsterdam' date=' και σε άλλες υπηρεσίες που προσφέρουν φοιτητική έκπτωση και εδώ όχι.[/quote']

 

Με την ίδια λογική, γιατί οι φοιτητές μπορούν έχουν έκπτωση στα ΜΜΜ;

 

Καλό θα ήταν να μπορούν να έχουν όλοι φτηνό Internet, αλλά δεν είναι λίγο περίεργο "μαλώνουμε" για κάτι που δεν έχει καν εφαρμοστεί; Μακάρι να το κερδίσουν οι φοιτητές και από κει και πέρα μακάρι να μπορέσει να επεκταθεί το μέτρο για περισσότερες ομάδες του πλησθυσμού!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου