Προς το περιεχόμενο

GFS power Rails Εντυπωσεις?


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εχει βαλει κανεις αυτους τους μαγνητες                        http://store.guitarfetish.com/gfsporacrpok5.html

να μου πει την γνωμη του?

Ειναι αρκετα φθηνη Σε σχεση me dunkan και αρκετοι λενε καλα λογια εδω μεσα.

Αξιζουν σε σχεση με τους μαμισιους μαγνητες της κιθαρας μου Alinco ivYamaha rgx 620 fz.

Eiναι all around μαγνητες γιατι τωρα τελευταια εχω ξεφυγει απο το πολυ metal.(αλλα παντα με συγκινει το ωραιo gain).

Eπισης ο ενισχυτης μου ειναι

1. τα ακουστικα απο το pod(οταν κανουν νανι τα παιδακια)

2.blackheart 5w.

3 roland microcube 2w

τι λετε θα δω διαφορα μεγαλη η θα πανε τζαμπα τα λεφτα +30ευρω τοποθετηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει σε μια B.C. RICH τους crunchy rails, που είναι κάπως πιό "μοντέρνοι" και μου άρεσαν αρκετά. Σπλιτάρουν και πολύ ωραία. Οι power rails είναι κάπως πιό all-around από ότι λένε, αλλά μην περιμένεις να παίξεις π.χ. surf με δαύτους! Έχουν την καφρίλα στο χαλκό τους.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τους ξερω αλλα οταν λες all around τι ενοεις?γιατι τα 15κ για bridge κα 10 gia neck ειναι σαν πολλα ε?αν δεν κανω λαθος.μηπω να πηγενεςγια κατι αλλο?

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω τους εχω σε μια ibanez s470. Σε σχεση με τους μαγνητες τους εργοστασιακους που ειχε (infinity) οι power rails εωσαν περισσοτερο γκαζι και ογκο στον ηχο μου με τον bridge και πρεπει να πω πως ακομα περισσοτερο μου αρεσει ο neck μαγνητης γιατι μου εδωσε αυτον τον "κρεμωδη" ηχο μου αναζηταμε ολοι για smooth και γλυκα σολο :) Φυσικα εχω βαλει και push-push ποτενσιομετρο για tone ωστε να τους σπλιταρω και να παιρνω ακομα καλυτερα καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα και τους tonerider, για τους single coils τουλαχιστον εχουν ακουστει παρα

πολυ καλα λογια, δεν φανταζομαι να υπολειπονται οι humbuckers τους. Aπο ebay

θα σου κοστισει 63 ευρω το σετ μαζι με τα μεταφορικα, φτηνοτερα δηλαδη απο

τους gfs. Οι rocksong ειναι πιο ισορροπημενοι με 8k o neck και 12 ο bridge (μαλλον

κατι αντιστοιχο με το κλασικο σετ sd jazz-jeff beck πρεπει να ειναι) ενω οι generator

με 8k neck και 16k bridge πρεπει να ειναι γαλαζοαιματοι μεταλιαρηδες ;)

http://cgi.ebay.com/Tonerider-Rocksong-Humbucker-Set-TRH1-Zebra-Free-Ship_W0QQitemZ230389975792QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item35a4500af0

http://cgi.ebay.com/Tonerider-Generator-Set-TRH2-Humbucker-Black-Alnico-V_W0QQitemZ230389980667QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item35a4501dfb

Eγω ενα σετακι rocksong ΑΑΑυστηρα σε zebra ισως το χτυπησω καποια στιγμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δεν εχω παιξει ποτε με gfs αλλα οτι εχω ακουσει για αυτους,απο samples και γνωμες ειναι τρελλο value for money....κατα τη γνωμη μου θα δεις διαφορα προς το καλυτερο αν αλλαξεις και τα ποντεσιομετρα της κιθαρας σου..

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

Σημερα μιλήσα με τον Κοτζαμποπουλο (καλως μαστορας)μου ειπαι για τους power rail οτι οντως ειναι πολλα τα Κ που βγαζουν.

και μου πρωτεινε να αλλαξω μονο τον neck γιατι με αυτον παιζω πολυ και να βαλω ενα duncan .Pearl gates.88€ thomman(πολλα δεν ειναι)?Με pull-push διακοπτη.15€.

Με την ιδια τιμη αλλαζω kai brige και neck me GFS h Tonerider + ολα τα ηλεκτρικα.

Μπερδεμα αυτα τα ηλεκτρικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι μάστορες θα σου προτείνουν κάποιον επώνυμο-ακριβό κυρίως επειδή τον "έχουνε δουλέψει" και ξέρουν πάνω-κάτω τι ψάρια πιάνει. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο pearly gates δεν είναι καλός μαγνήτης, ίσα-ίσα.

Αν δεν θες να δώσεις πολλά λεφτά κοίτα για Tonerider ή για κάποιον πιό ήπιο GFS, π.χ. http://store.guitarfetish.com/v59alpacl.html 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου τωρα αυτον εβλεπα(τον εχεις ακουσει μηπως?) και μαλλον αυτον θα βαλω για neck

με ποιον λες να τον συνδιαζα για brige (αντοιστιχο του jb)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου