Προς το περιεχόμενο

Ανάκληση 20 ενισχυτών Tiny Terror (Oκτ.2007-Αύγ.2008)


akis3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Ανάκληση ενισχυτή κιθάρας ORANGE μοντέλο Tiny Terror λόγω σοβαρού κινδύνου ηλεκτροπληξίας" - Γενική Γραμματεία Εμπορίου

 

www.gge.gr/7/sub.asp?3119

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι παλιό κι έχει ξανασυζητηθεί, το ψαχτηράκι θα βγάλει τη συζήτηση. Είναι 20 κομμάτια που πουλήθηκαν στην Ελλάδα μεταξύ Οκτωβρίου 2007 και Αυγούστου 2008, με αριθμούς παραγωγής (serial numbers):

 

L070910001 έως L070910989

L071110101 έως L071110854

L080210001 έως L080210986

L080410001 έως L080410406

L080810001 έως L080810964

 

(αντιγράφω από το word του λινκ)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω από μέρα σε μέρα εναν tiny terror.

Πώς μπορώ να τον τσεκάρω μην έχουμε κανένα ατύχημα? Ενας καλός ηλεκτρολόγος θα βοηθούσε λέτε? (αν και ελπίζω να έχει ήδη διορθωθεί η ατέλεια από το εργοστάσιο). Ξέρουμε πού ακριβώς εντοπιζόταν το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π Ε Φ Τ Ω    Α Π  Τ Α  Σ Υ Ν Ν Ε Φ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οταν πηγα με τα ευροπουλα μετρητα να τον χτυπησω, και μου εβγαλε(παρ ολο οτι τον γουσταρω ΤΡΕΛΛΑ) μια κακη χημεια-ενα φοβο- δε ξερω γιατι.

Ειπα μεσα μου ποσο ασφαλες να ειναι αυτο το μηχανημα? υποσυνηδειτα........πως να σας το εξηγησω......Steven King?........αν θελετε πιστευετε. Αλλα ρε παιδια πωπωπωπω ρε π@@@μου :o :o :o :o :o :o :o

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλάκα είναι πως κι εγώ ακριβώς εκείνο το χρονικό διάστημα είχα πάει με τα λεφτά στο χέρι να τον πάρω από ένα κατάστημα φίλου μου (όχι Ελλάδα) αλλά δυο ώρες πριν τον πάρω είχε ήδη πωληθεί. Κακά vibes δεν ένιωσα να υπάρχουν πάντως στο χώρο. Φώναξα και μέντιουμ, ψάξαμε παντού, ακόμη και κάτω από το χαλάκι της εξώπορτας αλλά δεν βρήκαμε τίποτα. Ίσως είχαν πάει να αράξουν στο σπίτι του άλλου αγοραστή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω από μέρα σε μέρα εναν tiny terror.

Πώς μπορώ να τον τσεκάρω μην έχουμε κανένα ατύχημα? Ενας καλός ηλεκτρολόγος θα βοηθούσε λέτε? (αν και ελπίζω να έχει ήδη διορθωθεί η ατέλεια από το εργοστάσιο). Ξέρουμε πού ακριβώς εντοπιζόταν το προβλημα?

 

Aπό: http://forum.orangeamps.com/viewtopic.php?f=2&t=32162&start=0

 

To elaborate a little on the issue with the Tiny Terror, it is with the mains transformer and its design. There is an apparent risk of electric shock, however no more so than with any vintage amp or for that matter most amps built pre 2002 as most used this type of design in the past.

 

Having said that we have been advised that there is a minor risk of an electric shock due to the transformer design and as such have there is a need for these amplifiers to be returned for modification.

 

Έχουν τονίσει πως μονάχα αυτά τα κομμάτια που αναφέρονται παραπάνω έχουν (δυνητικά και όχι πάντοτε) αυξημένη πιθανότητα ηλεκτροπληξίας, και πως όλα τα υπόλοιπα είναι απολύτως ασφαλή. Όμως, όπως και να έχει το θέμα, βέβαιες απαντήσεις θα πάρεις μόνο αν στείλεις email ή τηλεφωνήσεις στην Orange και στον αντίστοιχο αντιπρόσωπο. Αν θες να τον τσεκάρεις επιπλέον, ζήτα το από το service του αντιπροσώπου πριν τον παραλάβεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π Ε Φ Τ Ω    Α Π  Τ Α  Σ Υ Ν Ν Ε Φ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οταν πηγα με τα ευροπουλα μετρητα να τον χτυπησω, και μου εβγαλε(παρ ολο οτι τον γουσταρω ΤΡΕΛΛΑ) μια κακη χημεια-ενα φοβο- δε ξερω γιατι.

Ειπα μεσα μου ποσο ασφαλες να ειναι αυτο το μηχανημα? υποσυνηδειτα........πως να σας το εξηγησω......Steven King?........αν θελετε πιστευετε. Αλλα ρε παιδια πωπωπωπω ρε π@@@μου :o :o :o :o :o :o :o

 

Το ίδιο ακριβός ένιωσα κι εγώ όταν πριν απο 2 μήνες πήγα με έναν φίλο μου για να χτυπήσει τον Tnny Terror με μια καμπίνα Orange. Μόλις είδα την κατασκευή του, είπα απο μέσα μου: "Πόσο ασφαλής μπορει να είναι αυτη η κατασκευή χωρις ούτε ένα πλαστικό" (είναι μεταλλικός γύρω γύρω αν θυμάμαι καλα). Ευτυχώς ο ενισχυτής δουλεύει καλά, ο φίλος είναι ευχαριστημένος και δεν έχει γίνει και ψητός.... ;D  ;D  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου