Προς το περιεχόμενο

Telegun M.S.D vs Tech 21 Sansamp GT-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω και παλι την ομαδα του noiz!

Λοιπον παιδες,εχω την εξης απορια...

Καταρχας ειμαι κατοχος ενος telegun msd με το οποιο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..

Ψαχνοντας ομως,βρηκα το sansamp και πραγματικα εμεινα,ειναι ομοιο με το telegun(σαν ιδεα εννοω)

Θελω να ρωτησω(κουβεντα να γινεται δλδ  :P)εχει δοκιμασει κανεις το sansamp και το telegun msd και ν μου πει την γνωμη του?δλδ κατα ποσο ομοια η διαφορετικα ειναι μεταξυ τους στον ηχο?

ευχαριστω εκ των προτερων

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαιρετω και παλι την ομαδα του noiz!

Λοιπον παιδες,εχω την εξης απορια...

Καταρχας ειμαι κατοχος ενος telegun msd με το οποιο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..

Ψαχνοντας ομως,βρηκα το sansamp και πραγματικα εμεινα,ειναι ομοιο με το telegun(σαν ιδεα εννοω)

 

Sansamp υπαρχουν πολλα msd ομως μονο ενα......σου θυμιζει καμια διαφημιση? για πες ποιο απ'ολα εννοεις.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο πεταλι.....με τονους distortion ....μια απο τις καλυτερες επιλογες κατα τη γνωμη μου για distortion.......

 

Σε σχεση με το τελεγκαν?μπορεις ν μ πεις?τ εχεις δοκιμασει και τα 2?

 

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου,και τα δυο ειναι πληρως παραμετροποιησιμα και με πολυυυυ gain με τη μονη διαφορα οτι το gt2 εχει και camp simulator(αν κανω λαθος διορθωστε με) τον οποιο δεν μπορεις να απενεργοποιησεις(αρα,θα τον εχεις παντα μεσα στον ηχο σου).Το msd,προσωπικα για μενα,εχει πιο πολυ tube amp feeling.Γουστα ειναι αυτα!!!!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gt2 ειναι και προενισχυση. Δηλαδη (υποτιθεται οτι) προσφερεται και για direct recording ή για καρφι σε κονσολα, αφου εχει και cab simulation. Αυτο που προσωπικα με προβληματιζει ειναι οτι δεν φαινεται να απενεργοποιειται το cab simulation και δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο για παιξιμο σε ενισχυτη με καμπινα. Απο ηχο δεν το ξερω καλα. Δεν το εχω δοκιμασει. Το εχω ακουσει μονο στο internet, καλο μου φανηκε αλλα δεν μπορω να πω στα σιγουρα

EDIT: Με προλαβαν :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου