Προς το περιεχόμενο

Άποψη για μπάσο στα 1000ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλο! Θα ζητήσω λοιπόν την γνώμη σας! Αν είχατε 1000 ευρώ, λίγα πάνω λίγα κάτω, και σας λέγανε να πάρετε το καλύτερο μπάσο σε αυτά τα λεφτά (ήχος, κατασκευή, ευελιξία stoν ήχο), τι θα τσιμπούσατε?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το καλυτερο μπασο ειναι το δικο μου. Ο Οντιοκωστας θα σου πει οτι το δικο του ειναι καλυτερο, αλλα μην τον ακουσεις, δεν ξερει τιποτα αυτος.

 

Περ απο την πλακα, παραειναι γενικη η ερωτηση για να παρεις σοβαρη απαντηση. Δωσε καμια παραμετρο ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, εγώ στοουνερ παίζω βασικά. Έχω όμως και μια μπάντα ελληνικό ροκ, το ψήνω και για ποστ ροκ φαση, γενικά θέλω κάτι ευέλικτο σε αυτά τα λευτά  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση μια ειναι...Παρε οτι σου κατσει στο χερι και σ αρεσει στο ματι...

 

 

Φυσικα πρεπει να ειναι warwick ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ωραιο P bass θες... Η απλα εγω θελω ενα ωραιο P bass αυτη την εβδομαδα, την προηγουμενη ηθελα ενα ωραιο Soundgear... Τεσπα.

 

Αν θες να παρεις ρεστα απο το χιλιαρικο:

 

http://www.thomann.de/gr/fender_50s_precision_bass_mn_hb.htm

 

Αν αντεχεις να τσονταρεις κατι παραπανω στο χιλιαρικο:

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_standard_pbass_mn_ow.htm

 

Μια χαρα "καθεται" ενα P σε αυτα τα ειδη. Την αλλη βδομαδα βεβαια παιζει να σου προτεινω Jazz. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουχαχαχαχα....τη ρωτας ρε ανθρωπε κ εσυ...σου ειπα...οτι σου κατσει στο ματι και ειναι ανετο στο χερι...αν ξεκινησουμε να μιλαμε για μπασα που μας αρεσουν στα 1000+

 

Σωθηκες!!!!!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάπως έτσι θα γίνει :P Μια βόλτα και ότι κάτσει καλύτερα  8) Ένα Ibanez Btb700 που έπαιξα ήταν πολύ εύκολο στο παίξιμο, πολύ ευέλικτος ήχος, ωραίο ως κατασκευή, άλλα ακόμα ψάχνομαι, και λεω δεν κάνω και μια ερώτηση μπας και προτείνουν και τίποτα διαφορετικό :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα "καθεται" ενα P σε αυτα τα ειδη. Την αλλη βδομαδα βεβαια παιζει να σου προτεινω Jazz. ;D

 

Εγώ και την άλλη βδομάδα πάλι P θα σου προτείνα.

Το 50s ιδιαίτερα, για να πάρεις και τα ρέστα βεβαίως-βεβαίως, είναι από τα καλύτερα κομμάτια της Fender και πολλοί μπασίστες το προτιμούν και από το Am Std. Αλλά αυτά είναι γούστα. Πήγαινε άκουσε μερικά P και διάλεξε αυτό που σου αρέσει περισσότερο.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HUMAN BASE ROXY 5 το παρελαβα πριν 3 μερες το απολυτο οργανο,ibanez warwick,fender,cort,μοιαζουν ανικανα να το πλησιασουν...ποσο μαλον να συγκριθουν μαζι του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HUMAN BASE ROXY 5 το παρελαβα πριν 3 μερες το απολυτο οργανο,ibanez warwick,fender,cort,μοιαζουν ανικανα να το πλησιασουν...ποσο μαλον να συγκριθουν μαζι του

Αυτό είναι αλήθεια.

Τα χα στήσει και τα 5 στη Συγγρού για ένα τεστ.

Στη κάθοδο το HBR έφυγε χαλαρά.

Στην άνοδο τα Warwick το κόντραραν για λίγο.

Τη Δευτέρα θα τα πάω Λιμανάκια μπας και καταφέρουν κάτι τα fender και χαρεί o Terry.

 

Αλλά ο κυρNikoubis έχει δίκιο.

Ο Οντιοκωστας θα σου πει οτι το δικο του ειναι καλυτερο και να τον ακουσεις, ξερει αυτος.

374601.jpg

 

Αξίωμα:

To P είναι ωραίο μπάσο.

Το P δεν είναι ευέλικτο μπάσο

Το J δεν είναι και το πιο ωραίο μπάσο (εκτός από το δικό μου)

Το J είναι πολύ ευέλικτο  μπάσο

Το HBR τα νικάει όλα

 

Πάρε αυτό

sub.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου