Προς το περιεχόμενο

Άποψη για μπάσο στα 1000ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν απατώμαι , υπάρχει ένα rick και ένας κλώνος rick σε ένα μαγαζι με μεταχειρισμένα όργανα στα εξάρχεια. Δεν ξέρω αν τα χει ακόμα. αλλα για περισσοτερα www.vibrato.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν θες να πάρεις ενα ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΥΕΛΙΚΤΟ ΜΠΑΣΟ θα πρέπει οντως να ψάξεις και να βρείς ενα μπάσο που να σου κάνει στο χέρι, στον ήχο και στην εμφάνιση.  ΑΝ θες να πάρεις το καλύτερο μπάσο που υπάρχει για stoner και για οτι εχει σχέση με τη λέξη  R o c k , θα πάρεις ενα FENDER PRECISION !  Απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με τα lakland skyline , απίστευτα μπάσα και αυτά με το παλιό σύστημα ηλεκτρικών τα βρίσκεις πολύ χαμηλά ακόμα και new .  πχ εδώ

Ένα Lakland Joe Osborn Skyline 5άρι υπήρχε στο χιλιάρικο εδώ στις Αγγελίες.

Καταπληκτικό όργανο (ναι, τον ξέρω τον ιδιοκτήτη) και συνίσταται. Δεν ξέρω αν κάνει για την δουλειά που το θες.

Νομίζω όμως είναι ακόμα διαθέσιμο.

lak_ssosb5ttsr7916.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και απο μενα.

λογο ευελιξιας προτεινω G&L ακομα και το tribute(ρωτα τον nikoubi ξερει καλυτερα ;D)

επισης προταθηκε ενα musicman sub stingray εγω προσωπικα εχω το sub sterling και σε πληρωφορω οτι δεν υπαρχει διαφορα απο το sterling.πολυ καλο οργανο και αρκετα ευελικτο.

τελος μια καινουργια σειρα της EBMM την sterling

http://www.sterlingbymusicman.com/instruments

εγω δεν καταλαβα μεγαλη διαφορα απο musicman.

καλες αγορες λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω Geezer Butler που θαυμάζω, είχα υπόψιν τα Lakland. Αν και το 5άρι με χαλάει λίγο :P Το μαγαζάκι στα Eξάρχεια πάντως μέτρησε. Θα κάνω μια επίσκεψη όταν έρθει η ώρα. Πάντως δεν το ψήνω για τυφλή αγορά από internet κι έτσι. Θέλω να το πιάσω, να παίξω, και να πω αυτό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι έγινε βρε Βαγγ?Ξεκόλλησες από το precision και σ άρεσε και το ibanez? ;D ;D ;D (στα λεγα εγώ κερατά ;))

 

Με αυτόν τον ρυθμό σε βλέπω να παίρνεις και τίποτα 6χορδο! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και 6χορδο, δεν είμαι για τέτοια ακόμη. Περνούσα απο Λάρισα και μπαίνω σε ένα μαγαζί που είχε φέντερκαι ρώτησα για ένα τζαζ που είχα υπόψιν και ήθελα να δοκιμάσω. Και μου λέει ο τύπος να δοκιμάσω πρώτα ένα ibanez που είχε εκεί, σε θέμα ευελιξίας. Είχε πολύ βολικό μπράτσο, έφευγε μόνο του το χέρι, και γαμώ τις επιλογές για ήχο, μέχρι και καφέ παίζει να έκανε και είχε γύρω στα 700 ευρώπουλα. http://www.thomann.de/gr/ibanez_btb700dx_bwf.htm?sid=ec24f627371ff3ccdbe065c66cccbe2b ένα πιο παλιό μοντέλο αυτού εδώ ήταν, και το έχω υπόψιν, γιατί για τα λευτά του αξιζε και γαμώ, και θα μου μείνουν και ρέστα  8). Βέβαια ακόμα στο ψάξιμο είμαι μέχρι τέλη Αυγούστου που θα γίνει η αγορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το 5χορδο μη το αγνοεις διότι με αυτό μπορείς να ελιχθεις ανάμεσα σε όλα τα κουρδίσματα (ειδικά στο στοουνερ) από e standard μέχρι b .Τα παίζεις όλα χωρίς να ξεκουρδίζεις,σετάρεις και γω δεν ξέρω τι.Άσε που το 5χορδο νομίζω ότι ''χωράει'' πιο καλά στην έκταση της παλάμης σου κάτι που μπορεί να σε βολέψει δε ξέρεις.(Βέβαια περί ορέξεως αυτά...αλλά λέω εγώ 8))

 

Και προσπάθησε να μη βρίζεις τόσο πολύ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανε και είχε γύρω στα 700 ευρώπουλα. http://www.thomann.de/gr/ibanez_btb700dx_bwf.htm?sid=ec24f627371ff3ccdbe065c66cccbe2b

Σε παρακαλω μην δωσεις 700 ευρω για αυτο το πραμα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου