Προς το περιεχόμενο

προτασεις για humbucker bridge μαγνητη split


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

εχω μια charvel οπου στον bridge εχει εναν μαγνητη οπου δεν με καλυπτει ειναι πολυ τσαντιλας για το τιποτα,θελω εναν οπου να μπορω να εχω ΚΑΘΑΡΑ και φυσικα να μπορω να τον σπλιταρω ωστε να μπορεσω οσο γινεται να ακουγετε σαν εναν μονοποινιο.Γενικα παιζω απο metal μεχρι blues.

 

 

υ.γ. Λατρης fender ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει για καθαρά σπλιταρεις τον neck. Το split στον bridge κανει μόνο για πολύ πριμαριστο crunch και όχι για καθαρό...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα χρειάζεσαι έναν 4-conductor P.A.F. style μαγνήτη, ένα push-pull ποτενσιόμετρο και "καλά" χέρια.

Όλες οι εταιρίες έχουν καλά προϊόντα, οπότε πράξε κατά το δοκούν!

Όπως και να έχει για καθαρά σπλιταρεις τον neck. Το split στον bridge κανει μόνο για πολύ πριμαριστο crunch και όχι για καθαρό...

???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διευκρινίσω τοτενες :P

Εγώ προσωπικά δεν έχω βρει χρησιμότητα άλλη στο να σπλιταρω τον bridge πέρα από το να βγάζει τίγκα πρίμα crunch... Στα καθαρά δεν μαρεει :-\

αντιθέτως το σπλιταρισμα του neck φεντεριζει πολύ και το χρησιμοποιώ συνέχεια. Τώρα τι να πω....δεν μου αρέσουν τα καθαρά του bridge ούτε από humbacker ούτε από strato-tele γι'αυτό και αυθόρμητα μεγραψα τα παραπάνω αλλά προφανώς δεν είναι κανόνας ::)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SD Pearly Gates η πρωτη μου σκεψη,κρινοντας απο τα specs της κιθαρας σου και τον ηχο που σ'αρεσει...

αυτος παντος ειναι μουντος πολυ σε σχεση με αλλους.προτεινω αφοβα Tonerider Rocksong και με τιμη κρισης  :P

http://www.tonerider.com/pickups/humbuckers.html

http://www.dangleberrymusic.co.uk/Bridge-Humbucker-Pickup-Rocksong-Black/dp/B0013NDUMI?class=quickView&field_availability=-1&field_browse=1601755031&field_product_site_launch_date_utc=-1y&id=Bridge+Humbucker+Pickup+Rocksong+Black&ie=UTF8&refinementHistory=color_map%2Cbrandtextbin%2Csubjectbin%2Cprice%2Csize_name&searchNodeID=1601755031&searchPage=2&searchRank=salesrank&searchSize=12

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου