Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα δεν θα πουλούσατε ποτέ;


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επί του θέματος: η Martin (000-17) και η Gretsch (G7593) δεν θα φύγουν ποτέ. :)

Τι χορδες φορας στο φαλκονακι?(μπλακ αν κρινω απ το κωδικο) και για τι ειδος μουσικης την εχεις?

Μπαι δε γουει φορω 13'' Thomasik flat(main jazz)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θα δώσω ποτέ την πρώτη και παντοτινή Epiphone G-400.

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=mgallery;sa=media;id=174

 

 

 

 

Γιατί την αγαπάω και γιατί είναι η καλύτερη και γιατί...έτσι. :-*

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κιθαρα που δεν θα εδινα ΠΟΤΕ ειναι φυσικα η δεκαετης πλεον Parts Tele μου,η καλυτερη τελε που εχω παιξει στη ζωη μου (και εχω παιξει.......παρα μα παρα πολλες.... ;D)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κιθάρα που δεν δίνω είναι η πρώτη μου κιθάρα,

Washburn EC-29

Ο λόγος είναι, οτι δεν πιάνει ούτε 500 ευρώ  ;D ;D

 

κιθάρα είναι σαν μια γυναίκα,πρέπει να σε φτιάχνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν από το συναισθηματικό μας δέσιμο με την πρώτη μας κιθάρα (που στην περίπτωσή μου είναι μια Mexico Sambora, που την έχω "πειραγμένη" με Anderson μαγνήτες κτλ), που δεν θα την πουλούσαμε ποτέ, υπάρχει για μένα και ένα άλλο κριτήριο.

 

Δεν παίζει ρόλο αν η κιθάρα που θα δώσεις χρησιμοποιείται ή όχι.

 

Για μένα το αποφασιστικό κριτήριο για να δώσεις μια κιθάρα, είναι το αν και πόσο εύκολα θα βρεις μια ανάλογη, που θα είναι "καλύτερη" από αυτή που θα δώσεις. Και όταν εννοώ καλύτερη, δεν εννοώ κατ' ανάγκη ακριβότερη, αλλά μιλάω και από πλευράς ήχου και αίσθησης στα χέρια σου (και γενικά για όλα τα στοιχεία ενός οργάνου που το κάνουν "μοναδικό" για κάποιον μουσικό/χρήστη).

 

Οπότε, στην περίπτωσή μου, οι κιθάρες που δεν θα πουλούσα ποτέ είναι (μαζί με την Sambora):

- Μια Valley Arts Custom Pro 1992

- Μια Charvel model A+ και

- Μια ESP M-II Deluxe.

 

Και τα λέει αυτά κάποιος που πάσχει ακόμη από οξύτατο GAS και έχει 13 κιθάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε, στην περίπτωσή μου, οι κιθάρες που δεν θα πουλούσα ποτέ είναι (μαζί με την Sambora):

- Μια Valley Arts Custom Pro 1992

- Μια Charvel model A+ και

- Μια ESP M-II Deluxe.

 

Και τα λέει αυτά κάποιος που πάσχει ακόμη από οξύτατο GAS και έχει 13 κιθάρες...

 

ελα να τα πεςι αυτα στην καλη μου που θεωρει υπερβολη τις 4 κιθαρες που εχω εγω ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Tην '03 R0 Les Paul μου, η οποία είναι ούτως η άλλως η μόνη κιθάρα που προσανατολίζομαι να κρατήσω, μιάς και από Tele μέχρι PRS και σκάφη που πέρασαν την τελευταία τριετία απ' τα χέρια μου είναι η κιθάρα που παίζω το 90% όλου του παικτικού μου χρόνου.

 

Οπότε τα χρήματα μπορούν να διατεθούν κάπου αλλού (μάλλον σε κάποιον Voxoειδή ή Tweedoειδή δεύτερο ενισχυτή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα πουλήσω ποτε την...ΠΡΩΤΗ μου κιθαρα

μια ακουστικη κα8ολου καλης ποιοτητας..15ετιας...

αλλα οπως και να το κανεις ειναι η πρωτη μου,,,.

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα να τα πεςι αυτα στην καλη μου που θεωρει υπερβολη τις 4 κιθαρες που εχω εγω ;D

 

Α, ignantie τέτοια θέματα τα ξεκαθαρίζεις εξ αρχής...! Το αδιέξοδο και το τεχνητό δίλημμα "γυναίκα vs κιθάρα" πρέπει να "κόβεται" ασκαρδαμυκτί (ώρε, που την θυμήθηκα αυτή τη λέξη τώρααα..!).

 

Αλλιώς κινδυνεύεις να πάθεις αυτά που είχε πάθει ο Michael Schenker, ο Joe Perry και αρκετοί άλλοι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανονα ό,τι δινω που δεν μου κανει πια, τα χρηματα να πηγαινουν παντα σε εξοπλισμο.

 

+2112

κ εγω ετσι λειτουργω!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου