Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig 4 - καλύτερο από το 3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να αφαιρεσεις καποιο απ'τα στοιχεια του set up σου πρεπει να κανεις right click και cut. Δεν εχει καποιο ''x'' για να το κανει αυτοματα. Ετσι δεν ειναι? Η εγω ειμαι στοκος και δε το βρηκα? ;D Επισης τους ετοιμους ηχους καθε ενισχυτη δεν τους εχει στον ενισχυτη αλλα διπλα σε πινακα. Για να βαλεις αλλο ηχο πρεπει να αφαιρεσεις τον ενισχυτη πρωτα, αλλιως σου βγαζει ακομα εναν ενισχυτη. Και γι 'αυτο δεν ειμαι σιγουρος αφου το δοκιμασα γρηγορα σε ενα φιλο. Εγω δεν το εχω ακομα.Ωραιος ηχος! Ε πες τι χρησιμοποιησες βρε!

 

Στο πρώτο έχεις δίκιο. Αυτό καταλογίζουν ως τη χειρότερη αλλαγή του 4. Στο δεύτερο, για να βάλεις ήχους πρέπει να έχεις κάνει highlight τον ενισχυτή. 2click και είσαι οκ. Αν δεν έχει επιλέξει τον ενισχυτή απλώς θεωρεί ότι θέλεις να τον προσθέσεις.

 

Gregg ωραίος. Κι εσύ και ο plex...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο πρώτο έχεις δίκιο. Αυτό καταλογίζουν ως τη χειρότερη αλλαγή του 4. Στο δεύτερο, για να βάλεις ήχους πρέπει να έχεις κάνει highlight τον ενισχυτή. 2click και είσαι οκ. Αν δεν έχει επιλέξει τον ενισχυτή απλώς θεωρεί ότι θέλεις να τον προσθέσεις.

 

Gregg ωραίος. Κι εσύ και ο plex...

Α καταλαβα. Δε θυμαμαι αν τον ειχα κανει highlight αλλα αφου το λες μαλλον ετσι θα ειναι. Πολυ καλυτερα λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Το δουλευω απο το πρωι και μπορω να πω οτι δε διαπιστωνω σοβαρες αλλαγες στο interface. Ισως πιο ωραια γραφικα.

Ο ηχος ειναι βελτιωμενος παντως.

 

edit: οριστε και ενα κλιπακι που εφτιαξα εν'οσο το δοκιμαζα

 

Gregg τι ωραιο backing track ειναι αυτο?Που μπορουμε να το βρουμε?να το ανεβασεις?

 

Μπραβο τρομερο παιξιμο

www.orestisguitar.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη το κλιπάκι σου είναι τίγκα (όχι trigga... ;D) στην ψηφιακή παραμόρφωση...

 

Προφανώς στο σύστημα που το άκουσες δεν γινόταν αντιληπτό...

Γράφε πιο σιγά τις κιθάρες, δεν είναι ανάγκη να κοκκινίζει το σύμπαν!!... ;D ;D

 

 

Για το παίξιμο τί να πω...είσαι σταθερή αξία... 8) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη το κλιπάκι σου είναι τίγκα (όχι trigga... ;D) στην ψηφιακή παραμόρφωση...

 

Προφανώς στο σύστημα που το άκουσες δεν γινόταν αντιληπτό...

Γράφε πιο σιγά τις κιθάρες, δεν είναι ανάγκη να κοκκινίζει το σύμπαν!!... ;D ;D

 

 

Για το παίξιμο τί να πω...είσαι σταθερή αξία... 8) ;)

 

i hear you :-\

 

Δεν εκανα καμμια απολυτως επεξεργασια των εντασεων (φανηκε θα μου πεις) ειναι εντελως "στεγνο" απο χρηση καποιου compressor κλπ.

 

Anyway, next time maybe  :)

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχει πολύ καλύτερο ήχο από το 3, ποιο ρεαλιστικό και χρωματίζει λιγότερο.

οι νέες καμπίνες δεν "μυρίζουν" guitar rig  όπως συνέβαινε με την εκδοσή 3, παρόλα αυτά

υπάρχει αν καταλαβα καλά δυνατότητα να επιλέξεις μια από τις καμπίνες του 3 (ή το βγάζει μόνο σε έμενα επειδή έχω και το 3?) και έχει και το νέο control room  8)

 

nyw577.jpg

I am chasomeritus and Goal Keeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ωραίο κλιπάκι, αλλά it's f@ckin' clippin' a lot!!!peakαρει πολυ!!!

2) ήχος κατά πολυ βελτιωμένος και το παρατηρείς εύκολα αν έχεις δουλέψει στο προηγούμενο

3) το interface είναι απλά θέμα συνήθειας ;) και το control room απλά τα σπάει...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι χαζό:

εγώ προσωπικά δεν είμαι και πολύ σίγουρος πώς να χρησιμοποιήσω προγράμματα τύπου Guitar Rig σε συνδυασμό με ένα DAW (πχ Sonar).

 

Πώς ακριβώς το "συνδέετε";

Έστω στο κανάλι 1 βάζετε το backing track πάνω στο οποίο θέλετε να τζαμάρετε και στο 2 είναι το audio track στο οποίο θα γράψετε το solo.

 

Πώς ρυθμίζετε το πρόγραμμα ώστε να ακούτε real time την έξοδο του Guitar Rig/Amplitube κλπ και ταυτόχρονα να γράφεται;

 

ΥΓ: Γρηγόρη πολύ ωραίο παίξιμο και ο ήχος αξιοπρεπέστατος. ;) Με tele έπαιζες;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνω όταν γράφω εμ το SONAR είναι το εξής:

Έχω ανοικτό το Guitar Rig στο preset που θέλω.

Ξεκινάω να γράφω στο SONAR.

Όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή, έχει γραφτεί ο ήχος της κιθάρας σκέτος.

Προσθέτω σαν εφέ το Guitar Rig και έτοιμο το κομματάκι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου