Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig 4 - καλύτερο από το 3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέβασα προχθες το ντέμο του Guitar Rig 4 και βρίσκω τους ήχους του πολύ καλύτερους από αυτούς του 3. Κάπως καθαρότερους και πιο ρεαλιστικούς. Ιδέα μου είναι; Έχει κανείς άλλος την ίδια εντύπωση;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε το δοκιμασα ακομα (βασικα δε πηρα χαμπαρι οτι βγηκε το 4). Το demo λειτουργει οπως το παλιο, δηλαδη πληρες προγραμμα χωρις save και κλεισιμο καθε 30 λεπτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Μια χαρά για practice.

Τώρα βλέπω και το φόρουμ της ΝΙ. Όλοι μιλάνε για πολύ καλύτερο ήχο αλλά για χειρότερο interface.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω προσεχως. Ο καλυτερος ηχος ειναι πολυ ενθαρυντικο στοιχειο...ηδη το παλιο εβγαζε αξιοπρεπεστατο ηχο για practice και κανα recording.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Μια χαρά για practice.

Τώρα βλέπω και το φόρουμ της ΝΙ. Όλοι μιλάνε για πολύ καλύτερο ήχο αλλά για χειρότερο interface.

 

Πολυ καλητερος ηχος(το καταλαβαινεις απο τα πρωτα 20'' της χρησης του demo) μα πολυ χειροτερο interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα πολυ καλυτερος ηχος κυριως στους crunch ηχους και στα καθαρα...οσο για το interface δεν καταλαβαινω γιατι χειροτερο..αφου δεν αλλαξε και τιποτα το ουσιαστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για το interface δεν καταλαβαινω γιατι χειροτερο..αφου δεν αλλαξε και τιποτα το ουσιαστικο

 

+1

 

Το δουλευω απο το πρωι και μπορω να πω οτι δε διαπιστωνω σοβαρες αλλαγες στο interface. Ισως πιο ωραια γραφικα.

Ο ηχος ειναι βελτιωμενος παντως.

 

edit: οριστε και ενα κλιπακι που εφτιαξα εν'οσο το δοκιμαζα

gr4.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαφορά στον ήχο όπως είχε και απο το 2 στο 3  ;)

Το Interface εμένα μ' αρέσει (χωρίς να βρίσκω και καμία μεγάλη διαφορά απ το 3...) .

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αφαιρεσεις καποιο απ'τα στοιχεια του set up σου πρεπει να κανεις right click και cut. Δεν εχει καποιο ''x'' για να το κανει αυτοματα. Ετσι δεν ειναι? Η εγω ειμαι στοκος και δε το βρηκα? ;D Επισης τους ετοιμους ηχους καθε ενισχυτη δεν τους εχει στον ενισχυτη αλλα διπλα σε πινακα. Για να βαλεις αλλο ηχο πρεπει να αφαιρεσεις τον ενισχυτη πρωτα, αλλιως σου βγαζει ακομα εναν ενισχυτη. Και γι 'αυτο δεν ειμαι σιγουρος αφου το δοκιμασα γρηγορα σε ενα φιλο. Εγω δεν το εχω ακομα.

edit: οριστε και ενα κλιπακι που εφτιαξα εν'οσο το δοκιμαζα

Ωραιος ηχος! Ε πες τι χρησιμοποιησες βρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου