Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig 4 - καλύτερο από το 3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να γίνει πιο πρώτη? ;D ;D

Υπάρχουν εταιρίες Software plugins,με απίστευτη ποιότητα, όλα είναι θέμα προγραμματισμού.

Είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα δούμε ποιό καλά κιθαριστικά Software.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχουν εταιρίες Software plugins,με απίστευτη ποιότητα, όλα είναι θέμα προγραμματισμού.

Είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα δούμε ποιό καλά κιθαριστικά Software.

 

 

...και γύρω στο 2030 θα  κάνει το μπαμ στην αγορά το GuitarRig VOS...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GR δεν προσπαθεί να συγκριθεί με έναν live λαμπάτο ενισχυτή στα αυτιά μας. Αυτό που κάνει είναι να προσομοιώνει το ηχογραφημένο αποτέλεσμα του ενισχυτή που επιλέγουμε. Και αυτό το κάνει πάρα πάρα πολύ καλά.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ το επαναφέρατε ας επαναφέρω κ εγώ την ερώτηση μου μήπως κ μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος.

Για το Sonar και το Guitar Rig:

 

1. Στο κανάλι που έχεις ορίσει, επιλέγεις: Process->Audio Fx->vstplugins->Guitar Rig

2. Στο ίδιο κανάλι επιλέγεις "Input echo: on". Είναι το "κουμπάκι" αμέσως στα δεξιά των M S R κάτω απ'το όνομα του καναλιού στο Track View.

3. Αν η κάρτα/κονσόλα σου έχει επιλογή να ακούς direct το σήμα από το Input της κιθάρας, το βάζεις στο 0 ώστε να μην ακούς και αυτό μαζί με το επεξεργασμένο.

 

 

Κάνω ότι ακριβώς είπες αλλά το guitar rig κ όλα τα VST που έχει default ειναι αχνά κ δεν μπορώ να το επιλέξω.Πρέπει να κάνω κάτι?Προχτές το πέρασα κ δεν ξέρω αν πρέπει να του ρυθμίσω πράγματα. 

 

Μάλλον δεν έχεις ορίσει/σετάρει την κάρτα ήχου σου στο Sonar.

 

Εχω ήχο κ μπορώ να ηχογραφήσω.Οπότε δεν νομίζω να φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GR δεν προσπαθεί να συγκριθεί με έναν live λαμπάτο ενισχυτή στα αυτιά μας. Αυτό που κάνει είναι να προσομοιώνει το ηχογραφημένο αποτέλεσμα του ενισχυτή που επιλέγουμε. Και αυτό το κάνει πάρα πάρα πολύ καλά.

 

 

+1

 

Διάβαζα (ακόμα από την 1η version) ότι μπορεί και προσομοιώνει τους λαμπάτους ενισχυτές κατά 70%-80% (δεν ξέρω πως μπορεί να έβγαλαν το ποσοστό, σας αναφέρω τι είχα διαβάσει σε ξένα μουσικά περιοδικά). Ανέφεραν ότι κάποιος που έπαιζε συστηματικά με λαμπάτο ενισχυτή θα μπορούσε να ξεχωρίσει τη διαφορά. Οι υπόλοιποι όχι.

 

Πόσοι από τους αγοραστές του Guitar Rig είχαν λαμπάτο ενισχυτή για να κάνουν τη σύγκριση; Για όσους δεν είχαν (including me) το Guitar Rig έδωσε "δικαίωμα στο όνειρο του καλού και αξιοπρεπούς ήχου".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου