Προς το περιεχόμενο

Αγάπανθος, κ.α. παλιοί.Πού να είναι σήμερα ?


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέθαψα παλιά μου βινύλια και μαζί με συγκινητικές αναμνήσεις ήρθαν και ερωτήματα.Γνωρίζετε τα μέλη τους ?? Ποιοί είναι ? Ασχολούνται ακόμη με τη μουσική ???

...ελπίζω να μη φάω πίκρα.....και οι νεώτεροι μή βρίζετε :?

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Αγάπανθος ήταν ο Χάρης Κατσιμίχας.

 

Αλλοι ???? Προσκυνώ ταπεινά και παίρνω πίσω όσα σκεφτόμουν για το είδος που σήμερα με καταθλίβει....απίστευτο...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους Αγάπανθος έχω να τους δω από τότε που έπαιζαν στο Τifanis στην Πλάκα με την Χαρά Αργυροπούλου φοβερή φωνή εκτοτε είχα βρει ένα cd τους, το οποίο και αγόρασα, δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Για ΛΗΤΗ + ΙΖΟΛΔΗ ξέρω το παλιό σαρανταπεντάρι το οποίο και έχω, με τον Λήτη γνωρίζομαι και ξέρω ότι έβγαλε νέα δουλειά :

ΛΗΤΗΣ + ΣΚΙΑΧΤΡΑ "ΝΥΧΤΩΝΕΙ" το 2006 στην Αtlantis records, βαράει σε αρκετά live και τώρα τελευταία είναι στο Ηράκλειο Κρήτης, ανεβοκατεβαίνει Αθήνα.

Ο Χάρης αν λες για τον Κατσιμίχα είχαν συμμετοχή και τα δύο αδέλφια στην τελευταία δουλειά των ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ "Το Βλέμα των ανθρώπων" στο κομμάτι "Αφεντικά μην κλαίτε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι κι ευχαριστώ πολύ!Με τον Λήτη είχα κάποτε μια μεγάλη συζήτηση στο κύτταρο λίγο πρίν εμφανιστεί.Πολύ μετρημένος άνθρωπος.Μακάρι όλοι να είναι ακόμη σε δρόμους μουσικούς και όχι πικραμένοι.

Για μένα οι παραπάνω ήταν στο δύσκολο αλλά όχι για τους ψευτοκουλτουριάρηδες μονοπάτι...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη Χαρά Αργυροπούλου κυκλοφορούσε ένα ράδιο-αρβύλα ότι έχει τρελαθεί. (Δεν ιδρώνει το αυτί μου -και για την Πλάτωνος λένε ότι είναι με ψυχοφάρμακα. :lol: )

 

Έχω ακούσει ένα cd της που κυκλοφόρησε το '99, κάτι σαν πειραματισμοί με τη φωνή της (δεν τρελάθηκα). Α, κι ένα τραγούδι μαζί με τον Λάκη Παπαδόπουλο είχε πάρει το αυτί μου.

 

Στους Αγάπανθος, αν δεν κάνω λάθος, ήταν κι ο Δρόλαπας (αργότερα έπαιζε και με τις Μουσικές Ταξιαρχίες). Σήμερα νομίζω είναι session και παραδίδει μαθήματα κιθάρας.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου