Προς το περιεχόμενο

προβλημα με randall...:(


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους εχω ενα προβλημα ::) και τα εχω παιξει πραγματικα..εχω εναν 25w randall και καποια στιγμη τον ανοιγω και αρχισε να γινετε πολεμος εκει μεσα..εκανε κατι περιεργους θορυβους και και τρομαξα.εβγαλα τα καλοδια,πεταλια,κιθαρες κλπ και τον ξαναανοιξα να δω μιπως δεν φταιει ο ενισχυτης αλλα παλι τα ιδια..  :( :(

ο θορυβος αποτελειται απο εναν περιεργο ηχο,σαν να παλεται μια χοντρη χορδη μεσα στον ενισχυτη.αμα δεν βοηθαω και πολυ με αυτα που λεω πειτε μου να αναιβασω video... :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οχι το χαμηλωσα και παρολα αυτα συνεχησε...δεν το εκανε ποτε αυτο και ας ειχα το ρεβερμπ στο τερμα..τι να πω??αμα χρειαζετε βιντεο πειτε μου να βαλω μπας και βρουμε καμια ακρη... :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτός αν θυμάμαι καλά έχει spring reverb, (βάθος με ελατήρια).

Λογικά αυτό είναι ένα κουτί πίσω και μέσα στην καμπίνα που συνδέεται με RCA καλώδιο (εύχομαι να μην είναι κολλημένο), δοκίμασε να το βγάλεις-απομονώσεις.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα περιμενε δηλαδη να τον ανοιξω..δεν τ εχω ξανακανει..πρεπει να πρεσεχω κατι οταν τον ανοιγω?απο ποια μερια τον ανοιγω?? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πίσω, έχει ένα κομμάτι που ξεβιδώνει, δεν παθαίνει τίποτα.

Μόλις το ανοίξεις θα δείς το πίσω μέρος του ηχείου και εκεί απο κάτω θα δεις και ένα κουτάκι ορθογώνιο μεταλλικό συνδεμένο με το πάνω μέρος του ενισχυτή, όπως προείπα με ένα καλώδιο RCA, βγάλ'το καλώδιο και δοκίμασε να παίξεις.

Επίσης αν παίξεις και ακούγεται το τρίξιμο, βάλε το χέρι σου πάνω στο κουτί του reverb να δεις αν οι δονήσεις προέρχοντα απο εκεί, γιατί έτσι όπως το περιγράφεις είναι σαν να έχει βγεί ή σπάσει κάποιο ελατήριο απο το reverb.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου