Προς το περιεχόμενο

Clapton, Istanbul, Καζαντζίδης, Κρασί, Λογοτεχνία...


RiRiIII

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όταν η αντιγραφή παραέγινε, ο Καζαντζίδης έχασε μια μερίδα του κοινού του.

 

απλα για να ειμαστε και δικαιοι ο Στελιος ειπε αρκετα "ινδολαϊκα" τραγουδια "αμφισβητησιμης ποιοτητας",ομως ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ σε σχεση με τον ΣΥΝΟΛΙΚΟ αριθμο των τραγουδιων που ερμηνευσε (με κορυφαια βεβαια τα τραγουδια τεραστιων δημιουργων   οπως του Ζαμπετα,Μητσακη,Θοδωρακη,Πανου,Καλδαρα,Ξαρχακου,Τσιτσανη,Λοϊζου,Μπακαλη,Σουκα,Νικολοπολου κ.α)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μου κάνει εντύπωση πως μιλάτε για εναν τραγουδιστή σαν τον Καζαντζίδη και το τι τραγουδούσε, όταν είναι γνωστό ότι π.χ. με τον πρώτο ή δεύτερο δίσκο που ηχογράφησε πληρώθηκε με ενα κουστούμι αν δεν κάνω λάθος, συν το γεγονός οτι αργότερα τον έδεσαν χειροπόδαρα με εκείνο το συμβόλαιο σκλαβιάς που μόνο σε χώρες σαν την Ελλάδα θα μπορούσαν να έχουν ισχύ και να μείνουν σε ισχύ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση πως μιλάτε για εναν τραγουδιστή σαν τον Καζαντζίδη και το τι τραγουδούσε, όταν είναι γνωστό ότι π.χ. με τον πρώτο ή δεύτερο δίσκο που ηχογράφησε πληρώθηκε με ενα κουστούμι αν δεν κάνω λάθος, συν το γεγονός οτι αργότερα τον έδεσαν χειροπόδαρα με εκείνο το συμβόλαιο σκλαβιάς που μόνο σε χώρες σαν την Ελλάδα θα μπορούσαν να έχουν ισχύ και να μείνουν σε ισχύ.

pri_slave.thumbnail.gif

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση πως μιλάτε για εναν τραγουδιστή σαν τον Καζαντζίδη και το τι τραγουδούσε, όταν είναι γνωστό ότι π.χ. με τον πρώτο ή δεύτερο δίσκο που ηχογράφησε πληρώθηκε με ενα κουστούμι αν δεν κάνω λάθος, συν το γεγονός οτι αργότερα τον έδεσαν χειροπόδαρα με εκείνο το συμβόλαιο σκλαβιάς που μόνο σε χώρες σαν την Ελλάδα Τουρκία θα μπορούσαν να έχουν ισχύ και να μείνουν σε ισχύ.

 

Ετσι συμφωνουμε  :P

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω ακομα εχω μεινει με την απορια. Οι Floyd, oi Clash, oi ACDC, Rolling Stones, Knopfler κ.ο.κ πως ηρθαν? Παιζανε Καζαντζιδη? Παιξανε σε αδεια σταδια? Δε μετρανε γιατι ηρθαν ολοι οταν ειχαν πλεον συνταξιοδοτηθει (η ο Κλαπτον ειναι preteen???) Η μηπως οι Κωνσταντινουπολιτες μεγαλωσανε με Mayall bluesbreakers?Και φυσικα δεν πιστευω να νομιζει κανεις οτι κλοπες εξοπλισμου του εκαστοτε καλλιτεχνη εχουν γινει μονο στην Ελλαδα?

 

Λεω απλα οτι  δεν φταιει παντα η οπισθοδρομικη μας χωρα για το οτι δεν επιλεγουν  ολοι οι καλλιτεχνες να περασουν απο εδω.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εγω ακομα εχω μεινει με την απορια. Οι Floyd, oi Clash, oi ACDC, Rolling Stones, Knopfler κ.ο.κ πως ηρθαν? Παιζανε Καζαντζιδη? Παιξανε σε αδεια σταδια? Δε μετρανε γιατι ηρθαν ολοι οταν ειχαν πλεον συνταξιοδοτηθει (η ο Κλαπτον ειναι preteen???) Η μηπως οι Κωνσταντινουπολιτες μεγαλωσανε με Mayall bluesbreakers?

 

Λεω απλα οτι  δεν φταιει παντα η οπισθοδρομικη μας χωρα για το οτι δεν επιλεγουν  ολοι οι καλλιτεχνες να περασουν απο εδω.

Οι Clash ήταν στα ώπα τους.

Το είπα από την αρχή. Δεν νομίζω ότι αποφάσισε ο Clapton η o Winwood ή είπε ο Knopfler "αν δεν πάω Ελλάδα κόβω φλέβες και χορδες εδώ και τώρα"

Ηταν θέμα ατζέντη και ανταλλαγμάτων.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ηρθανε και πηγε και κοσμος.

 

Απλα για τη "συγκριση" μια διεθνους μητροπολης (Istanbul) και ενος χωριου (Αθηνα) ηταν τα σχολια μας.

 

Το να απορεις γιατι καποιοι παιζουν στην Istanbul και οχι στην Αθηνα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το να απορεις γιατι καποιοι παιζουν στο Λονδινο και οχι στην Αθηνα .

 

Αλλο πραγμα ειναι μια πολη με 14 εκ. κατοικους,εκατονταδες ξενες εταιριες η οποια ειναι πλεον ενα διεθνες οικονομικοεμπορικο κεντρο και αλλο η πρωτευουσα μιας χρεωκοπημενης & τελειωμενης απο καθε αποψη χωρας (η οποια εκτος των αλλων ειναι και η τελευταια κομμουνιστικη χωρα του πλανητη ;D).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ηρθανε και πηγε και κοσμος.

Απλα για τη "συγκριση" μια διεθνους μητροπολης (Istanbul) και ενος χωριου (Αθηνα) ηταν τα σχολια μας.

Το να απορεις γιατι καποιοι παιζουν στην Istanbul και οχι στην Αθηνα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το να απορεις γιατι καποιοι παιζουν στο Λονδινο και οχι στην Αθηνα .

Ναι αλλά Βουκουρέστι και Βελιγράδι συγκρίνονται για πλάκα και σε όλους τους τομείς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά Βουκουρέστι και Βελιγράδι συγκρίνονται για πλάκα και σε όλους τους τομείς.

 

Θα θελαμε αλλα δυστυχως για εμας  ειναι ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ πολεις με υποδομες και εχουν παραδοσει ,και καλα εκαναν,γη και υδωρ στους δυτικους οποτε εχουν μελλον και φοβερη αναπτυξη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου