Προς το περιεχόμενο

Ποιο fuzz για stoner-heavy rock?


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προτείνω ένα αυθεντικό Dallas Arbiter Fuzz Face γερμανίου του '67 ή ακόμη καλύτερα (για στόνερ όπως ζητάς) ένα DAM Meathead Deluxe. Θα δώσεις ένα σκασμό λεφτά, θα περιμένεις δυο-τρια χρόνια σε λίστα για να μπορέσεις να το δεις ακόμη και ζωγραφιστό ΑΛΛΑ θα μεταμορφώσει ως δια μαγείας όλο σου το σετάπ (για να μην αναφέρω ότι εξολοθρεύει και την φυλλοξήρα από τις βουκαμβίλιες, και ανεβάζει και το σεξ απίλ, ειδικά μόλις ποστάρεις στο Νόιζ ότι το απέκτησες).

 

Ουάου, διαθέτω όλα αυτά;

Επειδή το έχω είναι no1 για stoner, απλά τέλειο.

Ένα σκασμό λεφτά δεν έδωσα, ήμουν σχεδόν 2 χρόνια σε waiting list,

μάλιστα όταν μου έστειλαν το mail οτι είναι έτοιμο το είχα ξεχάσει εντελώς.

175 λίρες αν δεν βιάζεσαι, αλλιώς μια 500αρα νταλαρς χαλαρά.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZVex Mastotron Fuzz?

Way Huge Swollen Pickle MKII Jumbo Fuzz?

γνωμες για αυτα τα δυο?γενικα δν ειμαι διατεθημενος να ψαχνω και για αλλα πεταλια .η αγορα θα γινει αμεσα απο το thomann 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω στην κατοχη μου ενα πεταλι της Zoom, το Zoom Ultra Fuzz UF-01 και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο... Στο σπιτι με λαμπα προενισχυση, στο στουντιο με λαμπατους και στα live εχει πολυ καλη συμπεριφορα...

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά είναι και κάποια απο αυτά:

 

http://www.mjmguitarfx.com/

 

Βέβαια είναι αρκετά διαφορετικά μεταξύ τους.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες μπορεις και να στραφεις στους δικους μας, Jam Pedals, να ενισχυσεις την ελληνικη οικονομια, εν μεσω τσουναμι φορων και νομιμων λοποδυτων (αν γραφεται ετσι...).

 

Οποτε τσεκαρε αυτο: http://www.jampedals.com/index.php?page=fuzz-phrase&hl=el_GR

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σεξ απίλ δεν ξέρω (εκτός αν δεν είσαι Ο Zappa αλλά H Ζappa, oπότε σε παντρεύομαι πάραυτα), όμως το συγκεκριμένο DAM είναι πράγματι ένα από τα holy grails...

 

ZVex Mastotron Fuzz?

Way Huge Swollen Pickle MKII Jumbo Fuzz?

γνωμες για αυτα τα δυο?γενικα δν ειμαι διατεθημενος να ψαχνω και για αλλα πεταλια .η αγορα θα γινει αμεσα απο το thomann 8)

 

Το δεύτερο το γυρνάει κάπως σε στυλ Big Muff αλλά στο πιο παραμετροποιήσιμο. Το πρώτο σε πιο τραχύ στυλ. Και τα δυο κάνουν για αυτό που συζητάμε... Αυτά της MJM προσωπικά δεν τα συστήνω για τέτοιους σκοπούς. Για πιο παραδοσιακά ήπια ροκ στυλ, ναι (γενικά πάντως δεν είναι καθόλου ανάγκη να είναι κάποιος τόσο εκλεκτικός με τα φαζ όσο εγώ). Τέλος, ο συνφορουμίτης με το Zoom έχει στα χέρια του ένα από τα best kept secrets του είδους, και προσωπικά αν το έβρισκα δεν θα το έδινα με τίποτα...

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου