Προς το περιεχόμενο

Βοηθειαααα! Προβλημα με randall rg50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι λαμπες ειναι ακριβως ιδια μοντελα η μια σοβτεκ και ηα λλη μια γερμανικη...εχει 2 τριμμερς ο ενισχυτης οποτε και παιρνουν διαφορετικο μπαιασ σετινγκ..προφανως...εχει κανεις καμια ιδεα-βιντεο-σαιτ πως να το κανω  μονος μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν διαβάσεις σχετικά θα καταλάβεις ότι το bias είναι μια μικρορύθμιση για το πόσα ακριβώς miliVolt/miliAmpere θα τροφοδοτηθούν οι λυχνίες, και εξαρτάται από την κάθε μία λυχνία, ακόμα και ίδιου τύπου, ίδιας μάρκας, ίδιας παρτίδας. Ακόμα και οι matched λυχνίες ίσως θέλουν ελαφρώς διαφορετικό bias, αλλά υποτίθεται ότι μετρήθηκαν στο εργοστάσιο και έχουν περίπου ίδια χαρακτηριστικά. Πάντως δεν είναι μια διαδικασία που μπορείς να την κάνεις σπίτι σου αν δεν ξέρεις τι κάνεις, οπότε καλύτερα να τον πας σε ηλεκτρονικό που ασχολείται με ενισχυτές λυχνίας να το κάνει.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πατερας μου ειναι ηλεκτρονικος(οχι ενισχυτωω,αλλα εχει δουλεψει με λαμπες στο παρελθον) οποτε το μονο που χρειαζεται ειναι να ξερω τον τροπο που γινεται:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πατερας μου ειναι ηλεκτρονικος

Σωστά, το είχα ξεχάσει αυτό...  :)

Κάνε ένα search στο νόιζ, νομίζω κάπου υπάρχει ένα θέμα με βασικές οδηγίες, και ψάξε και στο νετ. Στείλε και κανένα πμ στον toneless, ίσως σε βοηθήσει.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου