Προς το περιεχόμενο

ElevenHeaven


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

σε συνεχεια του ποστ εδω http://www.noiz.gr/index.php?topic=201835.0

που ποζαρει η CV μου με χάρη, ανεβαζω ενα κλιπακι improvisation σε ενα take jamm-αροντας.

 

Πριν σας πω πώς/ με τι/ κτλ για την ηχογραφηση και το παιξιμο, θα ηθελα τα σχολιά σας (όλα είναι ευπροσδεκτα!!!)

 

Comment free!!!!

 

 

ElevenHeaven.mp3

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παιξιμο (μου θυμισε λιγο pink floyd η ατμοσφαιρα) και πολυ ωραιος "βρωμικος" ηχος! Μην μου πεις οτι ειναι του Bugera θα τρελαθω!!!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παιξιμο (μου θυμισε λιγο pink floyd η ατμοσφαιρα) και πολυ ωραιος "βρωμικος" ηχος! Μην μου πεις οτι ειναι του Bugera θα τρελαθω!!!  :o

 

Λοιπον, ο ήχος οχι μονο ΔΕΝ ειναι του Bugera, αλλά δεν είναι ουτε απο πεταλιερα κτλ, ούτε με miking.

 

Το signal flow ειναι: Vox amplug Ac 30 κουμπωμενο στην κιθαρα, καρφι στην εισοδο του macbook, και στο logic με λιγο eq/ reverb preset!

 

a94c_amplug_VOX_guitar_amp.jpg

 

Τζαμαρισμα με midi loop απο XLN drums, σε ενα take.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, χαλαρωτικό αλλά ταυτόχρονα έχει και μια αγωνία!

 

Ωραια προσεγγιση!

 

Να πω, πως επειδη απλά jamm-αρα, αφησα ενα pad να παιζει σε μια και μονο νότα...

Δεν πιστευα οτι μπορουσε να βγει σολο ή νοημα χωρις να αλλαξεις ακορντο (αν και οι εχοντες καλή θεωρία αντιλαμβανονται την αρμονια  ;))

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο και να φανταστείς μόλις άκουγα το Shine on You Crazy Diamond  :)

 

Thanx ;)

 

αληθεια,

εκεινη την περιοδο που το εγραψα ακουγα πολύ pink floyd (συγκεκριμενα το dvd του live "pulse" του '93 νομιζω) και φαινεται οτι επηρρεαστηκα!!! Σε ενα δυο σημεια, νομιζω βαζω δυο γυρισματα του σολο του shine!! οπου ειναι εμφανες!!)

 

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το σόλο!

 

Θυμίζει όντως λίγο Pink Floyd το στυλ, αλλά οι επιρροές μας φαίνονται πάντα στο παίξιμο μας. Ούτως ή άλλως τέτοιο παίξιμο αποζητούσε και το backing.  ;)

 

Το μόνο ίσως που θα ήθελα διαφορετικό, είναι η διάρκειά του. Θα το προτιμούσα μικρότερο.  :)

 

Μπράβο σου και καλή χρονιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου