Προς το περιεχόμενο

combo + cab 2*12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επαναφερω το θεμα για μια ερωτηση ακομα...

ειμαι σχεδον ετοιμος να αγορασω η τον blues junior η τον classic 30....το ερωτημα μου ειναι αν και οι 2 συνδεονται στο ηχειο τους κανονικα με βυσμα με αποτελεσμα να μπορω να προσθεσω την καμπινα οτι ωρα θελω κατευθειαν αποσυνδεοντας το ηχειο βγαζοντας το βυσμα η πρεπει να το κοψω και να το φτιαξω εγω??

δεν γνωριζω τι ισχυει για τους συγκεκριμενους 2..και εψαχνα photo απο το πισω μερος τους αλλα δεν μπορεσα να διακρινω..

 

και ενα τελευταιο ποιος πιστευετε απο τους δυο θα κανει καλυτερα την δουλεια που θελω???εννοω θα συμβαδιζει καλυτερα ηχητικα,ποιοτηκα με καποια καμπινα αν θελησω να τον συνδεσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αν συνδέεται όπως είναι με την καμπίνα ή πρέπει να κάνεις κάτι εσύ ΔΕΝ είναι κάτι που πρέπει να βαρύνει στην απόφασή σου, είναι επουσιώδες θέμα

 

το ταίριασμα με καμπίνα προφανώς εξαρτάται από... την καμπίνα, και από τα αυτιά του καθενός, δηλαδή και να έλεγες ποιά συγκεκριμένη καμπίνα θες να πάρεις, οι γνώμες που θα έπαιρνες θα ήταν απλά γνώμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αν συνδέεται όπως είναι με την καμπίνα ή πρέπει να κάνεις κάτι εσύ ΔΕΝ είναι κάτι που πρέπει να βαρύνει στην απόφασή σου, είναι επουσιώδες θέμα

 

δεν επιβαρυνει την αποφαση μου καθολου αλλωστε ειναι πολυ ευκολο να φτιαχτει απλως τωρα ριχνω μια ματια σε καναδυο λεπτομερειες περισσοτερο και δεν μπορουσα να βρω κατι για το συγκεκριμενο θεμα...

 

το ταίριασμα με καμπίνα προφανώς εξαρτάται από... την καμπίνα, και από τα αυτιά του καθενός, δηλαδή και να έλεγες ποιά συγκεκριμένη καμπίνα θες να πάρεις, οι γνώμες που θα έπαιρνες θα ήταν απλά γνώμες

 

συμφωνω με αυτο..ο λογος που ρωταω ειναι καθαρα λογω των watt..σκεφτομουν ποιος απο τους δυο θα μπορουσε να συνεργαστει καλυτερα με καποια τυχαια καμπινα που θα εβρισκα σε καποιο προβαδικο και θα μπορουσα να τον συνδεσω μεχρι να αγορασω αυτη που θα προτιμουσα εγω..ξερω βεβαια οτι ακομα και αυτο σχετικο ειναι και θεμα αυτιου και γουστου απλα ελεγα ας πουμε λογω περισσοτερων watt μηπως για τη δουλεια που τον θελω εγω να φαινοταν πιο χρησιμος ο peavey...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα έψαχνα για  ισχυρό ενισχυτή που όμως να έχει ενσωματωμένο σύστημα για power scaling ώστε να παίζει με κάθε καμπίνα αλλά - κυρίως - και σε σπίτι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βαζεις σε σκεψεις τωρα...αν και δεν με πειραζει και πααρα πολυ το να παιζει σε σπιτι μιας και περισσοτερο για τις προβες και τα live τον θελω..

 

σε σχεση με τους 2 μηπως να πηγαινα δλ προς τον peavey..?γενικα δεν θα ηθελα ενισχυτη με πρισσοτερα watt γτ τα θεωρω αχρειαστα αλλα και το κοστος ανεβαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου