Προς το περιεχόμενο

Tech21 VT Bass: Γκολ απο τα αποδυτηρια.


Nikoubis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος ειπε οτι αφορα τους κιθαριστες; ;D

 

Eγώ!  :D (και τους κιθαρίστες, προφανώς όχι μόνο αυτούς...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΜμηηηηηνννν μαλώνεται άλλο παίδες! Έστειλα email στην Tech21 και τους πληροφόρησα οτι ειναι ανοητος ο επιχειρηματικός προσανατολισμός τους. Τα πετάλια τους δε τα χρειάζεται κανεις. Πιστεύω λοιπον οτι δε θα ξαναδούμε πετάλι για μπασο. Απορώ παντως πως ο καθε ενας, παει και επενδύει τις οικονομίες του σε projects οπως... πετάλι για μπάσο... χμμφφφ!! Ανοητος κόσμος...

 

 

τελικα ποσο παει το πεταλακι??? γιαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε οι νέγροι έπρεπε να κάθονται μόνο στα πίσω καθίσματα του λεωφορείου. Κάποιοι εξασκούν ακόμα το ευγενές σπορ του μουσικώς νεαντερνταλ ώστε να πιστεύουν πως κάποια όργανα δεν ή πρέπει να παίζουν με συγκεκριμένο τρόπο ή συγκεκριμένο εξοπλισμό. Και εγώ όταν βγάλω τα γυαλιά μου βλέπω μόνο τη μύτη μου, προτιμώ όμως να τα φοράω.

 

Ποτε δεν καταλαβα γιατι ενας μπασσιστας μπορει να χρειαζεται καποιο πεταλι...

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένας κιθαρίστας πρέπει πάντα να λέει τη γνώμη του σε ένα thread για μπασίστες.

It's ok to practice bass polygamy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δε καταλαβαίνω ΤΙΠΟΤΑ! Υπάρχει λόγος που τα πετάλια είναι και καλά μόνο για κιθαριστές; Γιατί αν είναι έτσι, πρέπει να χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο που κάποτε πειραματιζόμουνα με πετάλια σε keyboards! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαίνω ΤΙΠΟΤΑ! Υπάρχει λόγος που τα πετάλια είναι και καλά μόνο για κιθαριστές; Γιατί αν είναι έτσι, πρέπει να χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο που κάποτε πειραματιζόμουνα με πετάλια σε keyboards! ;D

 

Who knows? ...η πλακα ειναι οτι εαν ρωτήσω τι κάνει τι πετάλι, το 99% όσων απαντήσαμε, δε θα εχει καταλαβει ακομα. Κουβέντα να γίνεται κατα την γνωμη μου η ροη του thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένας κιθαρίστας πρέπει πάντα να λέει τη γνώμη του σε ένα thread για μπασίστες.

Ειπα εγω πως ειμαι κιθαριστας?

Αλλη φορα θα σου περνω την αδεια...Συγγνωμη. :)

 

Στην τελικη ειναι δικαιωμα μου να θεωρω πως για εναν ωραιο ηχο μπασσου,δεν χρειαζεται πεταλι...Αν εκανα καλα και το ειπα ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.

Αλλοστε εδω ειμαι για να ανταλλασουμε αποψεις.

Ας μη το βασανιζουμε αλλο ομως...

Εγω αποχωρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά γνωρίζω πάρα πολύ καλά τι κάνει το πετάλι... και όχι, δεν υπάρχουν "στεγανά" για οποιοδήποτε μηχάνημα. Κανένας δεν εμποδίζει κάποιον να πάρει ένα πετάλι για μπάσο και να το χρησιμοποιήσει για κιθάρα - και το ανάποδο, βέβαια. Ίσα ίσα που οι πειραματισμοί, όταν γίνουν και πιο εξτρίμ (πχ. να πάρει κάποιος ένα analog synth, να περάσει φωνητικά από τα φίλτρα του και να τα βάλει σε έναν step sequencer ή σε ένα bit crusher - ή και στα δυο*) βγάζουν και πολύ ενδιαφέροντα αποτελέσματα.

 

 

* προβλέπω νέο Χατζηγιαννέικο ή Φοιβικό χιτάκι σε κανένα μήνα από σήμερα με τέτοιο ήχο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος θα μπορούσε να μας διαφωτίσει για το τι ακριβώς κάνει αυτό το πετάλι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων… 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ας το θέσω διαφορετικά το ερώτημα: Το πεταλάκι- πρόδρομος του, της Tech21 ήταν μέσες άκρες simulator Ampeg. Αυτό είναι μια βελτιωμένη εκδοχή του ή πέραν των Ampeg προσομοιώνει και άλλα rig;   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος θα μπορούσε να μας διαφωτίσει για το τι ακριβώς κάνει αυτό το πετάλι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων… 

 

Φαντάσου αυτό αλλά με δυνατότητα 3ων Presets και ένα FX Loop σε ένα πετάλι.

It's ok to practice bass polygamy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου