Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδα οντως το μηχανακι σκιζει αλλα δεν μπορω να βρω ακρη με τους rectifier !!!!!!

εχω φτιαξει εναν πολυ ωραιο ηχο με τον 5150 αλλα με τους rectifier δεν τα καταφερνω !

δηλαδη εγω θελω πολυ πολυ γκαζι και αυτοι οταν τους τα χωνω με τον gain μπουκωνουν ενω οταν το παω γυρω στο 80 καθαριζουν τοσο που μου φεναιται λιγο... εχετε κανεις καμια καλη χαι γκειν ρυθμηση με rectifier ? επισης ξερετε κανενα σαιτ που να εχει τιποτε tones εκτος απο αυτο της digitech ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμενα παντως δεν μου αρεσαν τα εφφε ουτε οι βρωμιες ειναι τοσο καλες οσο λενε πολλοι...Τonelab ρε..Η rp ειναι ξαδερφη του podxt

 

Για βαριες παραμορφώσεις  τυπου μεταλ την θεωρω ιδανικη! αμα παιζεις αλλο στυλ ... δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδα οντως το μηχανακι σκιζει αλλα δεν μπορω να βρω ακρη με τους rectifier !!!!!!

εχω φτιαξει εναν πολυ ωραιο ηχο με τον 5150 αλλα με τους rectifier δεν τα καταφερνω !

δηλαδη εγω θελω πολυ πολυ γκαζι και αυτοι οταν τους τα χωνω με τον gain μπουκωνουν ενω οταν το παω γυρω στο 80 καθαριζουν τοσο που μου φεναιται λιγο... εχετε κανεις καμια καλη χαι γκειν ρυθμηση με rectifier ? επισης ξερετε κανενα σαιτ που να εχει τιποτε tones εκτος απο αυτο της digitech ?

φίλε αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ . δεν έχω βρει λύση ακόμα  ???

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ισχύει αυτό με το preset του recto.

Δοκίμασε το μοντέλο όπως είναι από τη μάνα του με GAIN το πολύ γύρω στο 90-91

και πρόσθεσε compression (όσο νομίζεις) και αν θες,πάρα πολύ λίγο DELAY/REVERB.

Αν το θές για metal,πιθανό είναι να χρειαστεί να το σπρώξεις και με έξτρα distortion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε low gain καταστάσεις την έχει ψάξει κανείς?

 

μπορείς να βρείς σε προσομοίωση ενισχυτη το σημείο που αν παίξεις λίγο πιο απαλά ακούγεται καθαρό και αν παίξεις λίγο πιο σκληρά βρωμίζει ίσα-ίσα?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ χαλαρά!

κυρίως σε μοντέλα όπως vox ac15,hiwatt,fender και marshall jcm 800 (με χαμηλό gain)

επίσης έχει κάποια υβριδικά μοντέλα με διασταυρωμένους vintage ενισχυτές που είναι ακριβώς αυτό το πράγμα που λές ηρακλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1000αρη αξιζει τα εξτρα λεφτα.Αν και λογικα το εχεις δει αυτο εχει καποιους mild ηχους.Συνηθως αν δεν εχουν καποιο ενισχυτη χρησιμοποιουν καποιο οd πεταλακι στο καθαρο του ενισχυτη και ειναι κομπλε.

 

 

 

Πάντως προσωπικα θα το ετρεχα το μηχανακι ετσι οπως το χει ο τυπος με τα 4 καλώδια.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου