Προς το περιεχόμενο

Ltd vs Epiphone vs Squier


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο  8)

 

Για δες πάντως αν θα σου κάνουν την ίδια τιμή με thomann αν τους το ζητήσεις  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια ειληκρινα εντυπωσιαστηκα... δεν εχω παιξει ποτε με gibson βεβαια για να σας πω την αποψη μου αλλα οσον αφορα αυτη προσεξα οτι ειναι πολυ περιποιημενη κιθαρα . το χρωμα της απο κοντα ειναι πολυ πιο ομορφο απο την φοτο εδω..

 

Αφού έπαιξες με τη συγκεκριμένη του καταστήματος και εντυπωσιάστηκες ρώτα τους μήπως μπορούν να σου κάνουν καλύτερη τιμή να την πάρεις..Γιάτι αν πάρεις απο αλλού μια ίδια χωρίς δοκιμή δε σου εγγυάται κανείς οτι θα παίζει το ίδιο καλά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχετε αδικο... πολυ μου αρεσει που ειμαστε μια παρεα ολοι εδω και βοηθαει ο ενας τον αλλον.... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κιθάρα είναι πολύ τίμια και γενικά όλα τα μοντέλα της epiphone πλυν της special ii Kai studio. Έχω παίξει με παρά πολλές και έχουν περάσει αρκετές στην συλλογή μου.Ένα καλό σεταρισμα και ρυθμισμα των μαγνητων θα χρειαστεί μόνο για να σε κάνει ευτυχισμένο...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό σεταρισμα και ρυθμισμα των μαγνητων θα χρειαστεί μόνο για να σε κάνει ευτυχισμένο...  ;D

 

οταν λες ρυθμησμα μαγνητων ?

μου μου βαζεις ιδεες... εκανα αμαν και πως για να ξεφυγω απο την ιδεα της αλλαγης μαγνητων... ελπιζω να μην εννοεις αυτο... εεεεεεεεε ???????? ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες ρυθμησμα μαγνητων ?

μου μου βαζεις ιδεες... εκανα αμαν και πως για να ξεφυγω απο την ιδεα της αλλαγης μαγνητων... ελπιζω να μην εννοεις αυτο... εεεεεεεεε ???????? ::) ::) ::)

 

Οχι φιλε μου μην τρομαζεις, εννοω να ρυθμισεις το υψος του neck για να εχεις εξισορροπμενο ηχο, λιγο χαμηλωμα θελει συνηθως, δυο βιδες ειναι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε και με καμια Epiphone Explorer Goth. Εχω μια και πάιζει απίστευτα καλα για τα λεφτά της. Και όσες ίδιες έχω ακούσει ήταν αντίστοιχα καλές με κάποιες διακυμάνσεις βέβαια, αλλά από τότε έχουν βελτιώσει την ποιότητα κατασκευής τους και δεν υπάρχουν προβληματικά όργανα σε αυτήν την κατηγορία.

Και η Les Paul πάντως που δοκίμασες είναι πολύ καλό όργανο και θα το ευχαριστηθείς για πολύ καιρό και όχι μόνο σε ακραίους ήχους.

Αλλά μην ξεχνάς το θέμα του ενισχυτη που είπαμε πιο πριν. Σε τι ενισχυτή τη δοκίμασες στο Bon Studio;

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εναν μαρσαλ κομπο.... πρεπει να ειχε 2 ηχεια πανω ισως να ηταν 10ιντσα... ενταξει απο ενυσχητες κομπο ειμαι κομπλε... εχω ενα μαρσαλ κατοσταρι ενα πιβι εξισου κατοσταρι ο οποιος εχει  και προενυσχηση λαμπα και εναν λαιν 6 για το σπιτι και μελετη.

μαλλον μου λειπει μια κεφαλη αλλα το σκεφτομαι να παρω αφου εγω παιζω κυριως στο σπιτι αφου στο στουντιο υπαρχουν τα συνεργα ολα..... οποτε βλεπω οτι με τους κατοσταρηδες που εχω και ηδη δεν μπορω να το ανοιξω πανω απο το 2 φανταζομαι οτι με την κεφαλη και τα 4 12ιντσα δεν θα μπορω να το ανοιξω καθολου και θα παει χαμενο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναν spider 3 15 w αλλα δεν ξερω εχω εντυπωσιαστει με αυτον τον ενυσχητη... ακουγεται σαν 50 watt τουλαχιστον . απιστευτα γκαζια και ωραιες ρυθμισεις σε καθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου