Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή / έτοιμη flight case για keyboards?


musictech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...με ενδιαφερει η κατασκευη καποιου flight case gia synth...Exω χρονια να φτιαξω και εχω χασει λιγο...την επαφη με αυτο το μερος της αγορας,....

    Ποιους κατασκευαστες εχετε να μου προτεινετε  οι οποιοι να εχουν κ λογικες τιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα έτοιμα hard case είτε φτιάχνονται ακριβώς στα μέτρα ενός συγκεκριμένου synth, ή βγαίνουν με διαστάσεις stantard για κατηγορίες κλαβιέ, πχ. 61 ή 76 πλήκτρα. Στην δεύτερη περίπτωση, εννοείται πως δεν ταιριάζουν όλα τα synth με 61 πχ. πλήκτρα στο ίδιο hard case, αλλά τα περισότερα και οφείλεις να κάνεις κάποιες "μετατροπές" πχ. να προσθέσεις λίγο σφουγγάρι μέσα στο hard case, για να σταθεροποιήσει το synth και να μην κουνιέται. Τα φτηνότερα hard case με διαφορά τιμής που έχω δεί τα έχει το thomann γιατί τα περισσότερα τα κατασκευάζει αυτό με την φίρμα "Thon case" σε μεγάλες ποσότητες και για πολλά μοντέλα. Αν απευθυνθείς σε άλλον κατασκευαστή και κυρίως Έλληνα, θα τον "αναγκάσεις" να σου κάνει hard case κατά παραγγελία και θα σου βγεί αυτό το 1 κομμάτι πολύ ακριβό. Στην θεσσαλονικίκη ξέρω την ART SOUND που κατασκευάζει διάφορα hard case κατά παραγγελία. Κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά δεν είναι τα φτηνότερα της αγοράς.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για κάτι έτοιμο υπάρχει η λύση του "χειροποίητου" από εργαστήρια που αναλαμβάνουν αυτές τις κατασκευές για ό,τι μπορείς να φανταστείς από θέμα αποθήκευσης και μεταφοράς εξοπλισμού ήχου κλπ..

Πριν κάποιους μήνες είχα κατασκευάσει flightcase/pedalboard για πετάλια στα μέτρα μου, όπως το ήθελα (τον έπρηξα απίστευτα τον μάστορα!! ::)) σε αρκετά υποφερτή τιμή ..Δες τις φωτό και θα καταλάβεις...Οι διαστάσεις ήταν 95x55x15 με το καπάκι να βγαίνει μονοκόμματα, χωρίς μεντεσέδες.  Το πούλησα απλά γιατί δεν χώραγαν πλέον τα πετάλια  8) και έχω ήδη παραγγείλει άλλο με αλουμίνιο γύρω γύρω και πλαστικό πάνω κάτω.

Πληροφορίες βρες εδώ http://www.powercase.gr

Clipboard2.thumb.jpg.50e07dc218062f15a282670c4ca201e0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη δουλεια κανει κ ο RAKCEY'S (δεν υποσχομαι για τιμη, αλλα το διαπραγματευεσαι). εχω φτιαξει και εγω.

Αν θες περισσοτερες πληροφοριες, παρε 210-29 11 945 (Γιαννης), να σου πω διευθυνση γιατι τωρα ειμαι εκτος εδρας

Γεια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και το thomann, που αναφερθηκε, εχει υπηρεσια για να σου φτιαξει custom flight case κατα παραγγελια.

 

ειναι λιγο χαμενη στα μενου του site αλλα ανα ψαξεις λιγο θα τη βρεις.

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου