Προς το περιεχόμενο

zoom g2.1u


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για πειτε βρε παιδια.... αυτο το μικρο τελικα ειναι τοσο καλο ???? παραθετω καποια βιντεο για να μου πειτε αν οντως αυτο το πραμα τα κανει ολα αυτα....

 

http://www.youtube.com/watch?v=jmWryY8nf7I

 

δηλαδη αν το παρω θα μπορω να εχω τους ηχους αυτων των συγκροτηματων ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου το πω πολυ απλα

ΟΧΙ

Εκτος και αν

1 εχεις την τεχνικη του τυπου που παιζει

2 εχεις την ιδια κιθαρα

3 ιδιους μαγνητες

4 ιδιο ενησχυτη

...........

...........

Αν ταεχεις ολα αυτα ολα τα πολυεφφε μαλλον ετσι θα ακουγονται ισως και καλητερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου το πω πολυ απλα

ΟΧΙ

Εκτος και αν

1 εχεις την τεχνικη του τυπου που παιζει

2 εχεις την ιδια κιθαρα

3 ιδιους μαγνητες

4 ιδιο ενησχυτη

...........

...........

Αν ταεχεις ολα αυτα ολα τα πολυεφφε μαλλον ετσι θα ακουγονται ισως και καλητερα.

 

Direct σε pc παίζει νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι δειχνει παιζει στο pc κατευθειαν, οποτε ναι, κανει ακριβως αυτο που ακους εκτος αν θελει να σε ξεγελασει ;D. Ναι, αμα παρεις αυτο η καποιο αλλο παρομοιο θα μπορεις να φτιαξεις τους ηχους αυτων των συγκροτηματων (στο περιπου). Απο εκει και περα το τι θα ακουστει εχει να κανει με τα χερακια σου ομως, δεν παιζει μονο του (και υποψιν οτι εδω το ακους με backing track)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, να σας πω την γνώμη μου μιας και έχω τη zoom g2,1u.

 

καταρχήν είναι μια entry level πεταλίερα. ιδανική για να ξεκινήσεις να ψάχνεις ήχους και να τους πειράζεις και μάλιστα σε αυτά τα λεφτα.

 

έχει ήδη μερικά εφέ (40 αν θυμάμαι καλά) και απο εκεί κ πέρα σου δίνει την δυνατότητα να φτίαξεις τους ήχους σου. και γι αυτό είναι ο τύπος και φτίαχνει τα βιντεάκια αυτά είναι αρκετά εύκολο όρεξη να έχεις για ψάξιμο...

 

έχει μαζί και το cubase και κάνει μέσω αυτού μεσω usb θύρα ηχογραφείς και μέσω του cubase πειράζεις οτι θές.

 

κάτι ακόμα πολί καλό είναι οτι έχει και drum machine που είναι ιδανικό για εξασκηση.

 

 

στη ταμπακίερα τώρα...

τους ήχους που ακούς όπως τους ακούς στο βίντεο δεν θα τους έχεις, τουλάχιστον εγώ με την ταπεινή μου (πλήν τίμια όμως!) jackson js1 και τον λίγο marshall 15ari μου δεν μπορώ να τους έχω αλλά είναι κοντά σε αυτό που δείχνει ο τύπος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει drum machine, κατι ετοιμα patterns εχει, καμια σχεση το ενα με το αλλο!

 

Και ισχυει οτι ισχυει για οποιοδηποτε εφε, πεταλι, ενισχυτη: αμα βαλεις αλλη κιθαρα θα εχεις αλλο ηχο, αν βαλεις την ιδια θα εχεις τον ιδιο!

 

Το να "εχεις τους ηχους αυτων των συγκροτηματων" που θες εξαρταται και απο το πως παιζεις, και απο το που το ακους κτλ, ο "ηχος" δεν πουλιεται ετοιμος σε πακετο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου