Προς το περιεχόμενο

Squier Stagemaster Modify.Για δωστε καμια ιδεα...


mixlad41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λπν, ειχα μια Squier Stagemaster κ καθοτανε, κ σκεφτηκα να την τροποποιησω λιγο, θελω να την κανω strat style, γτ αυτη δν ειχε pick guard, eixe floyd rose,κ ειναι HSS με μαπα ηλεκτρικα...

το τρεμολο βεβαια το ειχα μπλοκαρει γτ δν κραταγε τπτ απο κουρδισμα...

Λεω λπν, να παραγειλω κανα μαγνητη απο gfs σε vintage στυλ μονους ομως,οχι με hum πισω, ειδα κανα δυο, κ τα υπολοιπα ηλεκτρικα κ να ριξω ενα pickguard απο πανω, μην καθομαι να τη σκαβω...Το μπρατσο καλο ειναι, με βολευει, οποτε λεω να μν παραγγειλω αλλο...Βσκ το θεμα ειναι να κανω ενα low-budget project που να ειναι καλο ομως....Εχω κ φωτο απο κατω να δειτε πως ειναι να μου δωσετε καμια ιδεα....Με το τρεμολο τι να κανω...δε θελω floyd rose....Κ σκεφτομουν ενα pickguard apo Eden, απο εκεινο τα ζωγραφισμενα...

Για προτεινετε τπτ...

_c375057_image_0.jpg.fef0870f2656c97a6b9a9d4b4c62cb22.jpg

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να κάτσει σωστά το pickguard... Θα πρέπει μάλλον να σχεδιάσεις ένα πάνω στην κιθάρα σου και να το φτιάξεις σε κάποιον με τα κατάλληλα μηχανήματα. Αν υπολογίσεις το κόστος (όχι πάνω από €100 αλλά όχι και πολύ λιγότερο) και το τρέξιμο μάλλον δεν σε συμφέρει. Εγώ θα σου πρότεινα με αυτά τα χρήματα να παραγγείλεις κλειδιά (αδύνατο σημείο της κιθάρας σου), μαγνήτες και ηλεκτρικά από GFS και να κάνεις έτσι μια ωραία αναβάθμιση στην κιθάρα σου. Για τον bridge μαγνήτη θα έχεις ένα θέμα αν θέλεις μονοπηνιακό. Γιατί δεν δοκιμάζεις έναν P-90 σε μέγεθος χάμπουργκερ ;D ;D? Για το τρέμολο δεν έχω να σου προτείνω κάτι, αφού δεν το χρειάζεσαι άφησέ το μπλοκαρισμένο, οποιαδήποτε άλλη κίνηση θα έχει μεγάλη φασαρία και κόστος.

 

 

(Σε μια κιθάρα σαν τη δική σου είχαμε κάπoτε ενσωματώσει ένα DIY booster με διακοπτάκι on-off και ήταν καλή φάση...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μαλλον θα την αφησω ετσι οπως ειναι, θα βαλω κ κανα 50ρικο+ παραπανω απο αυτα που εδινα κ θα παραγγειλω μια Xaviere JT40, ετσι για να δω κ τι παιζει :P :P :P

να τουτη δω http://store.guitarfetish.com/xvoffltrp90p.html  :P

Αληθεια ξερει κανεις τι λενε?

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει με καμια απο αυτες αλλα για τα λεφτα τους παντα ειναι καλα οργανα.Ξερεις οτι θα πληρωσεις φορους και δασμους στο τελωνιο ετσι?Τα μεταφορικα τα υπολογισες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κοιτα ειναι {(209 + 116)x3,5%}=400$ δλδ 280 ευρω περιπου....ε λιγο παραπανω απ'οτι υπολογιζα, αλλα ενταξει περνεις κ καινουρια κιθαρα....θα δουμε, καποια στιγμη θα πρεπει να την κανω την κινηση :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις καμιά squier strat μεταχείρα  ???

Σωστο κ αυτο, πρεπει να εχει βσκ κ ενας φιλος κ δν τη θελει, θα τ τσεκαρω να δω....χεχεχεχεχ....κατι θα κανουμε :P Παντως αυτη την Xaviere τη μπανιζω πολυ καιρο...αλλα επισης μπανιζω κ την Tele Baja, κ να δω που θα βρω λεφτα για ολα αυτα :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί για Xaviere, πάρε μια από τις Bach. Θα γλυτωσεις τελωνεία, λιγότερα μεταφορικά...έτσι κι αλλιώς και οι 2 μάρκες στη Κινα φτιάχνονται

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου