Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών σε squier CV...


fasolia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω μια CV 50s - singlecoils (μια epiphone les paul - semihollow - humbuckers) και λαμπάτο ενισχυτή...

 

Ο λαμπάτος, κατά τα δικά μου γούστα ακούγεται φανταστικά με την les paul άλλα όχι τόσο με την CV.. Θα ήθελα το γκάζι που βγάζει η Les paul (στα crunch και Lead κανάλια) με την CV..

Τι μαγνήτες να βάλω ? humbuckrers σε single coil μέγεθος? έχετε κάτι να προτείνετε?

παίζω όλα τα είδη μουσικής...   ???

Επίσης δοκίμασα και με πετάλι μπροστά (mashall gvnor) αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δική μου γνώμη είναι να μην προσπαθήσεις να πλησιάσεις τον ήχο της les paul αλλά έναν περισσότερο fender κλασικό ήχο για να έχεις τις κιθάρες για διαφορετικά πράγματα.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες .. αλλά έτσι για να ξέρω...

Εχω και άλλη μια epiphone του 85 περίπου με humbucker αλλά και πάλι δεν βγαίνει ίδιος ήχος... Πλησιάζει άλλα δεν είναι το ίδιο.

 

η δική μου γνώμη είναι να μην προσπαθήσεις να πλησιάσεις τον ήχο της les paul αλλά έναν περισσότερο fender κλασικό ήχο για να έχεις τις κιθάρες για διαφορετικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, τον  έχω δει τον συγκεκριμένο σε αγγελία εδώ αλλα μου είπανε ότι είναι λίγο μεγαλύτερος απο τον απλό single coil και έτσι πάμε σε αλλαγή pickguard...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, τον  έχω δει τον συγκεκριμένο σε αγγελία εδώ αλλα μου είπανε ότι είναι λίγο μεγαλύτερος απο τον απλό single coil και έτσι πάμε σε αλλαγή pickguard...

 

Δοκιμασε το δεν νομιζω να εχει προβλημα,και αν εχει θα ειναι ελαχιστο,δεν χρειαζεται να αλλαξεις pickguard,θα το "φας" λιγακι...

καλο βεβαια θα ηταν να παρεις ενα ετοιμο loaded pickguard με καλα ηλεκρικα!

οπως αυτο πχ

http://cgi.ebay.com/Seymour-Duncan-SJBJ-SDBR-SL59-Loaded-Pickguard-Tort_W0QQitemZ370267462050QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item5635a919a2#ht_5734wt_935

 

πολυ καλος συνδυασμος,παιζεις τα παντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο JB σε μεγεθος single coil ειναι ακριβως ο ιδιος σε μεγεθος και περναει γαντι δε χρειαζεται να κανεις τιποτα παραπανω.Εχω μια strat και τον εχω περασει στη θεση bridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται οτι θέλω να την κρατήσω... για'αυτό και ψάχνω για μαγνήτη, αλλιώς θα έψαχνα για άλλη κιθάρα. Ακόμα είμαι στην φάση που μαθαίνω (την έχω ξανααρχίσει μετά απο πολλά πολλά χρόνια) και μου φαίνονται αρκετά τα λεφτά.

Ευχαριστώ πάντως όλους

 

;D αν εχεις σκοπο να κρατησεις τη squier ,αν σε βολευει σαν οργανο,γιατι οχι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου