Προς το περιεχόμενο

τι να κανω με το nut της ακουστικης??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου, κάνω service σε όργανα απο το 1999, ξέρω τι τιμές παίζουν και στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη, αλλά και εδώ στη Ρόδο.

Το απωρημένο μου ύφος δεν είναι γιατί δεν έχω ιδέα, είναι για το γ@μ0τ0 της υπόθεσης.

Όσο και να κόστισαν τα εργαλεία για να φτιάξεις το nut, κάνεις απόσβεση μετά απο 10 nut που θα φτιάξεις και όχι μετά απο 2-3. Δηλαδή επειδή δεν έχουμε πολύ δουλειά καθημερινά, θα πρέπει να βγάλουμε τα έξοδα του μήνα με 2-3 σέρβις? Εγώ ντρέπομαι να πάρω σε κάποιον 50 ευρώ για ένα νατ και να μην πούμε τις τιμές για τα σετάπ, που τα κοστολογούν ανάλογα με την τιμή του οργάνου.

 

+1.. και τωρα περα απο την πλακα σκεφτομαι περα απο μικροδουλειες να αρχισω να μαθαινω να σεταρω μονος μου τις κιθαρες καθως ενα σεταρισμα (οχι τιποτα το ιδιαιτερο) που ειχα κανει στην παλια μου ηλεκτρικη μου ηρθε 100 Ε και τοτε ημουν ανιδεος και ειπα και ευχαριστω φευγοντας.. και τωρα που το σκεφτομαι δεν θυμαμε και πολλες αλλαγες περα απο τις αλλαγες στην ψυχολογια μου που μπορουσα να βαρεσω ακορντα με σεταρισμενη κιθαρα ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου, κάνω service σε όργανα απο το 1999, ξέρω τι τιμές παίζουν και στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη, αλλά και εδώ στη Ρόδο.

Το απωρημένο μου ύφος δεν είναι γιατί δεν έχω ιδέα, είναι για το γ@μ0τ0 της υπόθεσης.

Όσο και να κόστισαν τα εργαλεία για να φτιάξεις το nut, κάνεις απόσβεση μετά απο 10 nut που θα φτιάξεις και όχι μετά απο 2-3. Δηλαδή επειδή δεν έχουμε πολύ δουλειά καθημερινά, θα πρέπει να βγάλουμε τα έξοδα του μήνα με 2-3 σέρβις? Εγώ ντρέπομαι να πάρω σε κάποιον 50 ευρώ για ένα νατ και να μην πούμε τις τιμές για τα σετάπ, που τα κοστολογούν ανάλογα με την τιμή του οργάνου.

 

Αναφερομουν στον topic starter με την εννοια του ασχετου εφοσον εγραψε παραπανω πως θα δοκιμασει μονος του γιατι του φαινεται απλο και γελοιο πραγμα ενα απλο nut!

 

Οσο για σενα φιλε μου που ξερεις και ασχολεισαι οπως λες με service τελικα τι χρεωνεις? το χρονο η την εργασια?

 

Οσο και να το κανουμε ξερουμε πως ειναι μια λεπτη δουλεια η δημιουργια ενος nut απο την αρχη!

 

Γιατι να ξοδεψω τοσο χρονο και να χρεωσω μονο 5 ευρο ενα nut (δλδ καθαρο κερδος για μενα 2 ευρο περιπου)? θα μπορουσα καλλιστα να ασχοληθω με καποια αλλη δουλεια ποιο <<σοβαρη>>

Αν ειναι ας ανοιξουμε περιπτερο! :-)

 

Y.Γ. Να αναφερω τελος πως δεν ειναι η δουλεια μου, αλλα εκπαιδευομαι για να την κανω προς το ζην σε κανα χρονο. Γι αυτο και περνω αυτην την θεση :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για σενα φιλε μου που ξερεις και ασχολεισαι οπως λες με service τελικα τι χρεωνεις? το χρονο η την εργασια?

Επειδή παίζει να θεωρηθεί διαφήμιση, απλά λέω λιγότερα.

Φυσικά και δεν είπα να χρεώσεις τη δουλειά 5€, αλλά αν θέλεις πολύ και σταθερή δουλειά, το πρώτο πράγμα που κάνεις είναι να κρατήσεις τον πελάτη με τον τρόπο σου και τις τιμές σου.

Y.Γ. Να αναφερω τελος πως δεν ειναι η δουλεια μου, αλλα εκπαιδευομαι για να την κανω προς το ζην σε κανα χρονο. Γι αυτο και περνω αυτην την θεση :-)

 

Σου εύχομαι ολόψυχα, καλές δουλειές.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή παίζει να θεωρηθεί διαφήμιση, απλά λέω λιγότερα.

Φυσικά και δεν είπα να χρεώσεις τη δουλειά 5€, αλλά αν θέλεις πολύ και σταθερή δουλειά, το πρώτο πράγμα που κάνεις είναι να κρατήσεις τον πελάτη με τον τρόπο σου και τις τιμές σου.

Σου εύχομαι ολόψυχα, καλές δουλειές.

 

 

+10000

Σε ευχαριστω :-) Εννοειτε επισης και για σενα καλες δουλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+10000

Σε ευχαριστω :-) Εννοειτε επισης και για σενα καλες δουλειες.

Σ'ευχαριστώ, να'σαι καλά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100000000000000  o φίλος να πάει τη κιθάρα σε μάστορα...θα δώσεις 50 αλλα θα είσαι σίγουρα ΟΚ.  πλέον δε το διακινδυνεύω....ξέρω ότι το σέρβις κάθε χρόνο είναι 70 euro για το κάθε μου όργανο.  35 όταν χειμωνιάζει και άλλα 35 όταν αρχίσουν οι ζέστες.  Πήγαινέ την είναι σοβαρό το θέμα του nut. μπορεί να γίνει ιστορία που δε τη περιμένεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα παιδια,το κανατε το nut εγχειρηση ανοιχτης καρδιας..Το πολυ πολυ να μην μπορεσει να κολλησει το tusq αν δεν πιανουν καθολου τα χερια του (μικρη πιθανοτητα) και να παει σε ενα μαστορα να του το κολλησει τσαμπα διοτι για απλο κολλημα ενος nut ετοιμου δεν θα του παρουν τιποτα.Αυτα για το sustain εμενα μου ακουγονται κλαιν μαιν.Δηλαδη τι κανει οποιο nut δεν ειναι κοκαλο ? Αποσβαινει την ταλαντωση της χορδης ? Ποτε δεν ειδα διαφορα σε κιθαρα λογω του nut που να αφορα στον ηχο γιατι αμα ειχε τοση μεγαλη διαφορα το κοκαλο θα βαζαμε κοκαλινα ταστα.Εκει που κανει μεγαλη διαφορα το nut ειναι στο ξεκουρδισμα διοτι ενα καλοκομμενο nut αφηνει τις χορδες να γλιστρανε και δεν ξεκουρδιζεται ετσι η κιθαρα μετα απο bend και vibrato.Aαααχ αν δεν ειχατε και μενα να σας ανοιγω τα ματια... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου