Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Gibson Flying V faded


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχω τη faded....

 

αλλά για τη Gibson V που έχω --- είναι Παναλαφρη +  βολικη + ζυγιασμενη σωστα + ώραίο μπράτσο + παίζεις και καθιστός (με ζώνη πάντα) + έχει κορυφαίο desing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι θα λεγατε για αυτην?? http://www.richtonemusic.co.uk/guitars-1/electric-guitars-2/tokai-fv40-electric-guitar-cherry-finish-914.html?zenid=f2508d9a297129c9743062839ecb9f98 Εχετε ακουσει τιποτα??

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι Κινεζούλα και προσωπικά δεν έχω άποψη, αλλά προσωπικά δε θα το πολυσκεφτόμουν...

 

Κι αν κάτι απ'τα "περιφερειακά" θέλει αλλαγή...εντάξει, γίνεται, δε θα σού'χει κοστίσει κανένα διχίλιαρο η κιθάρα. ;)

Λογικά θα κουβαλάει σε μέγιστο βαθμό όλα τα γνωρίσματα της ράτσας "V".

 

A, και το φινίρισμα δεν είναι faded βέβαια...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι Κινεζούλα και προσωπικά δεν έχω άποψη, αλλά προσωπικά δε θα το πολυσκεφτόμουν...

 

Κι αν κάτι απ'τα "περιφερειακά" θέλει αλλαγή...εντάξει, γίνεται, δε θα σού'χει κοστίσει κανένα διχίλιαρο η κιθάρα. ;)

Λογικά θα κουβαλάει σε μέγιστο βαθμό όλα τα γνωρίσματα της ράτσας "V".

 

A, και το φινίρισμα δεν είναι faded βέβαια...

Μια ερωτηση Earendil...τι ακριβως ειναι οταν λεει faded??? :-X

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Faded=το φινίρισμα της...Όχι το συνηθισμένο, γυαλιστερό finish, ούτε ακριβώς και το ματ a la Fender.

Θα το περιέγραφα (με κάθε κίνδυνο να με δουλέψουν οι υπόλοιποι  ;D), ως πορώδες και..."ξυλένιο". Κάπως πιό τραχύ απ'τα ματ φινιρίσματα, αλλά ωραίο στην αίσθηση (για μένα πάντα).

Αν δεν το έχεις υπόψιν, θα έπρεπε να το δεις από κοντά πριν κάνεις την κίνηση, μπορεί να μη σου κάνει, να γουστάρεις να καθρεφτίζεσαι πάνω της ρε παιδάκι μου - αυτό δε θα στο δώσει το faded. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Faded=το φινίρισμα της...Όχι το συνηθισμένο, γυαλιστερό finish, ούτε ακριβώς και το ματ a la Fender.

Θα το περιέγραφα (με κάθε κίνδυνο να με δουλέψουν οι υπόλοιποι  ;D), ως πορώδες και..."ξυλένιο". Κάπως πιό τραχύ απ'τα ματ φινιρίσματα, αλλά ωραίο στην αίσθηση (για μένα πάντα).

Αν δεν το έχεις υπόψιν, θα έπρεπε να το δεις από κοντά πριν κάνεις την κίνηση, μπορεί να μη σου κάνει, να γουστάρεις να καθρεφτίζεσαι πάνω της ρε παιδάκι μου - αυτό δε θα στο δώσει το faded. ;D

εκτός από τα παραπάνω έχω την εντύπωση ότι το Faded "μαδάει" ευκολότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν έχει τέτοιο κίνδυνο. Είναι μια χαρά αξιόπιστο και ανθεκτικό όπως όλα.Απλά δεν είναι για αυτούς που θελουν το γυαλιστερό "έπιπλο".

Συμφωνώ 100% με την περιγραφή του Earendil. :)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου