Προς το περιεχόμενο

Αγορά ταμπούρου


Indigo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ρε μήπως το χει κανείς σας να το ακούσω? γιατί σε μαγαζί δε με βλέπω...

 

αν και μου φενεται δυσκολο εως απιθανο,μπορει καποιος νακας να εχει κατι...καθως ειναι αντιπροσωπος εδω,ποτε δεν ξερεις,

 

ps:το black beauty της pearl εξισου καλο,το χε καποτε o stolas  :-\ :-\ :-\

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για βοηθήστε και μενα ρε παιδια

εμενα με ψηνουν τα εξής:

supraphonic και black beauty τί λετε?

βασικα παίζω thrash metal αλλα γουσταρω μεγαλα ταμπουρα ευαίσθητα με decay και με οχι τσιτωμενο δερμα.

τωρα εχω ενα artwood maple 14x8

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps:το black beauty της pearl εξισου καλο,το χε καποτε o stolas  :-\ :-\ :-\

 

black beaty της pearl? της ludwig εννοείς. Ο στολας δε με βολέυει εκεί που είναι... :(

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps:το black beauty της pearl εξισου καλο,το χε καποτε o stolas  :-\ :-\ :-\

 

black beauty pearl... ??? ??? ???

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βγαλει και η pearl το  black beauty steve ferrone απλα στο ειπα επειδη στην ελλαδιτσα φερνουν πιο ευκολα pearl

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βγαλει και η pearl το  black beauty steve ferrone απλα στο ειπα επειδη στην ελλαδιτσα φερνουν πιο ευκολα pearl

 

Α, μάλιστα, δεν το ήξερα! όντως... όλο yamaha, pearl, sonor και tama παίζουν. και όχι πολλά κι απ αυτές!

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για βοηθήστε και μενα ρε παιδια

εμενα με ψηνουν τα εξής:

supraphonic και black beauty τί λετε?

βασικα παίζω thrash metal αλλα γουσταρω μεγαλα ταμπουρα ευαίσθητα με decay και με οχι τσιτωμενο δερμα.

τωρα εχω ενα artwood maple 14x8

 

εγω και τα 2 τα εχω ακουσει σε hardcore metal,οι καινουργιες εκδοσεις ειναι οτι πρεπει για τετοια πραγματα,ta 70s supra  ειναι για classic καταστασεις

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω και τα 2 τα εχω ακουσει σε hardcore metal,οι καινουργιες εκδοσεις ειναι οτι πρεπει για τετοια πραγματα,ta 70s supra  ειναι για classic καταστασεις

 

για πες για πες, φτιαξε με λιγακι..!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε Indigo πρεπει να λαβεις υπ'οψη σου οτι υπαρχει μια αξιοσημειωτη διαφορα μεταξυ μεταλλικων ταμπουρων(μπλακ μπιουτι) και ξυλινων(ρεφερενς περλ)  και καποια ειδη μουσικης "ταιριαζουν" με τον ηχο απο συγκεκριμενα υλικα...Φυσικα το θεμα ειναι να αρεσει σε σενα πανω απ'ολα!Οσον αφορα το μπλακ μπιουτι που λες δεν το εχω βρει πουθενα στην αθηνα και σε μια αντιπροσωπια της λαντβιγκ που ειχα παει μου ειχαν πει για ειδικη παραγγελια και πανω απο 1000ευρα...τη στιγμη που με 600 περιπου το παιρνεις απο το Θωμα...Φυσικα ειναι απο τα καλυτερα αλλα μπορει να μη σου αρεσει ο ηχος του brass...Μπορω να σου πω ενα ελληνικο σαιτ που φαιρνει απο Στολλα αλλα δεν μπορεις να δοκιμασεις δυστυχως και ουτε θα εχεις την τρομερη τρομερη ποικιλια...και το σουπραφονικ ειναι φοβερο απλα και τα δυο ειναι αρκετα "ευαισθητα"...Δυστυχως κατι περισσοτερο δεν εχω να σου προτεινω οσον αφορα τα ξυλινα ταμπουρα παντως οι επιλογες που εκανες στην αρχη ειναι πολυ καλες γιατι μην ξεχνας οτι αυτα τα ταμπουρα δεν θα χρειαστει να τα κανεις και παραγγελια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε Indigo πρεπει να λαβεις υπ'οψη σου οτι υπαρχει μια αξιοσημειωτη διαφορα μεταξυ μεταλλικων ταμπουρων(μπλακ μπιουτι) και ξυλινων(ρεφερενς περλ)  και καποια ειδη μουσικης "ταιριαζουν" με τον ηχο απο συγκεκριμενα υλικα...Φυσικα το θεμα ειναι να αρεσει σε σενα πανω απ'ολα!Οσον αφορα το μπλακ μπιουτι που λες δεν το εχω βρει πουθενα στην αθηνα και σε μια αντιπροσωπια της λαντβιγκ που ειχα παει μου ειχαν πει για ειδικη παραγγελια και πανω απο 1000ευρα...τη στιγμη που με 600 περιπου το παιρνεις απο το Θωμα...Φυσικα ειναι απο τα καλυτερα αλλα μπορει να μη σου αρεσει ο ηχος του brass...Μπορω να σου πω ενα ελληνικο σαιτ που φαιρνει απο Στολλα αλλα δεν μπορεις να δοκιμασεις δυστυχως και ουτε θα εχεις την τρομερη τρομερη ποικιλια...και το σουπραφονικ ειναι φοβερο απλα και τα δυο ειναι αρκετα "ευαισθητα"...Δυστυχως κατι περισσοτερο δεν εχω να σου προτεινω οσον αφορα τα ξυλινα ταμπουρα παντως οι επιλογες που εκανες στην αρχη ειναι πολυ καλες γιατι μην ξεχνας οτι αυτα τα ταμπουρα δεν θα χρειαστει να τα κανεις και παραγγελια...

 

α, ναι! ξέχασα να πω πως γενικά είμαι υπέρ των ξύλινων! Απλά τα ludwig απλά έχουν τις καλύτερες κριτικές από όλους για να τα αγνοήσεις.

μπορείς να μου στείλεις το site που αναφέρεις σε pm? ευχαριστώ! Ο Θωμάς είναι πάντα εκεί για μας πάντως :P

 

Τέλος σκέφτομαι μήπως καταφέρω τελικά να πάω Αγγλία που ήθελα το πάσχα και πάρω από κει και τους φτήσω όλους εδώ πέρα! :D

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου