Προς το περιεχόμενο

meinl byzance cymbals


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εναλακτηκη για αυτα τα πιατα?οτι καλλιτερο εχουν ακουσει τα αυτια μου!επαιξα με την traditional medium σειρα και εμεινα με ανοιχτο το στομα.για πολυ ωρα βαρουσα μονο τoy το ride και ο τροποσ που μιξαραν με το σετ ηταν μοναδικος!καμοια αλλη ιδεα κοντα σε αυτα τα κυμβαλα.εμπειρια υπαρχει μονο με istanbull κατα βαση και stoudiaka paiste...(που δεν θελω ουτε να τα βλεπω να πω την αληθεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόσο ξέρω τα byzance ειναι τα χειροποιητα της meinl απο κει και πέρα αν θες να τα σκασεις πας σε paiste signature τα οποια αν δεν τα εχεις δει και δε τα εχεις ακουσει βασικα, θα παθεις μεγαλη πλάκα! ειναι καταπληκτικά πιάτα αλλα πανακριβα και δε ξερω αν αξιζει...ενα hi-hat το ειχα δει στο drumstore και ειχε γυρω στα 500...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου άρεσαν αυτά γιατί να ψάχνεις αλλού. Μιά χαρά μάρκα είναι η Meinl και τα Byzance κορυφή αντίστοιχα των Zildjian K, sabian HH, Paiste Sig.....

Άσε που είναι τα μόνο εκτός των istanbul,bosphorus,masterworks  κτλ που φτιάχνονται σε μεγάλο ποσοστό στην τουρκία ακόμα. Μόνο το τελικό φινίρισμα και το σφυρηλάτημα γίνονται γερμανία.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόσο ξέρω τα byzance ειναι τα χειροποιητα της meinl απο κει και πέρα αν θες να τα σκασεις πας σε paiste signature τα οποια αν δεν τα εχεις δει και δε τα εχεις ακουσει βασικα, θα παθεις μεγαλη πλάκα! ειναι καταπληκτικά πιάτα αλλα πανακριβα και δε ξερω αν αξιζει...ενα hi-hat το ειχα δει στο drumstore και ειχε γυρω στα 500...

 

Tα paiste signature και ιδίως τα reflector ειναι απίστευτα πιατίνια !!

Συμφωνω ομως και για istanbul,masterwork, για byzance δεν εχω αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να ψάξεις σε thin φάση, καλή είναι και η σειρά της Sabian XS... Αρκετά αξιόλογη. Εμένα προσωπικά με τρελαίνει το hi-hat της...

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου