Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικά JUMBO


asprados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγώ με την σειρά μου θα συμφωνήσω με τον asprados. Θεωρώ ότι τα ραδιοφωνικά τους σποτ είναι ευρηματικότατα. Έχουν καλύψει σχεδόν όλα τα μουσικά είδη κατά καιρούς με την ανάλογη διακωμώδηση. Άλλωστε αυτός είναι ο στόχος τους. Επίσης η παραγωγή τους στο σύνολο της δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις, υποτίθεται, σοβαρές ελληνικές παραγωγές. Σε σημείο μάλιστα, (τουλάχιστον παλαιότερα), όταν άκουγα κάποιο σποτ της εν λόγω φίρμας στο ραδιόφωνο, να περνάει αρκετό διάστημα μέχρι να καταλάβω ότι πρόκειται για διαφημιστικό. Κάτι που επίσης το είχα ξανασυναντήσει παλαιότερα σε κάποια διαφημιστικά του Love Radio.

Φαντάζομαι ότι ο asprados μιλάει αποκλειστικά για τα ραδιοφωνικά σποτ και όχι της tv.

Έτσι κι αλλιώς ραδιόφωνο ακούω περισσότερο, αν όχι αποκλειστικά, μέσα στο αμάξι όπως πιστεύω και οι περισσότεροι από εμάς. Τουλάχιστον με αυτούς γελάει και λίγο το χειλάκι μας μέσα στον σωρό των κάθε λογής υποτίθεται σοβαρών διαφημιστικών.

Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κι εγώ είχα την ίδια σκέψη. ΚΙΤΣ ξε-ΚΙΤΣ παραμένουν πολύ έξυπνα, και καλύπτουν όλα τα είδη (το ραδιόφωνο). Γενικά το δημιουργικό τμήμα της εταιρίας δίνει και παίρνει στην συγκεκριμένη περίπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση ήθελα να κάνω παραπάνω αλλά δεν πέτυχε...

Αυτό ακριβώς που λέει ο STUDIOM13..

Δεν αναφέρομαι στα Τηλεοπτικά, αλλά στα ραδιοφωνικά.. Και ναι! Έχουν πλάκα, αν μπείς

στη φιλοσοφία τους λίγο.. Ας μη ξεχνάμε ότι πρόκειται για διαφημιστίκο, και όχι για ένα project που αποφάσισαν να κάνουν με την μπάντα τους.. Βέβαια αν υπήρχε τέτοια μπάντα να παίζει LIVE,με τέτοιο εύρος ρεπερτορίου και σατιρικό ύφος, θα ήμουν μόνιμος Θαμώνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας από τους 2 δημιουργικούς που τα φτιάχνουν, είναι καλός φίλος, μπασίστας με 5ρι Warwick

 

ΥΓ Και ο άλλος είναι φίλος, αλλά δεν είναι μουσικός ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ ειναι τα διαφημιστικα τους και πολυ καλες παραγωγες απο καθε αποψη...(ειδικα μουσικα,εκτελεστικα,φωνητικα).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έξυπνα, εύστοχα, και με πολύ καλή παραγωγή

 

το μόνο ενοχλητικό μ' αυτά είναι ότι παίζονται μέχρι εξάντλησης

 

όταν αποφασίζει το μαγαζί να κάνει διαφήμιση, χώνει πολύ μεγάλα ποσά, παίζονται πολύ πυκνά από πολλούς σταθμούς

 

και είναι και πολλαπλάσιας διάρκειας από ένα τυπικό διαφημιστικό

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα σιχαίνομαι...

Ειδικά όταν αρχίζουν και κάνουν χαζές ρήμες για τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ προιόντα jumbo...

όπως είπαν και πριν είναι σαν να ακους σεφερλή στα πολύ άσχημά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου είπε ένας ραδιοφωνικός παραγωγός , από πολύ γνώστό κανάλι, ότι τα γράφει, και συμμέτάσχει επίσης ο ΙΔΙΟκτήτης των Jumρο .... Και ήταν και πολύ σίγουρος.

Μαλλον κατι παει λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και συμμέτάσχει επίσης ο ΙΔΙΟκτήτης των Jumρο .... Και ήταν και πολύ σίγουρος.

Μαλλον κατι παει λάθος ?

Σε βεβαιώνω ότι ο ΙΔΙΟκτήτης των Jumρο (ως και χρηματιστηριακή οντότητα), δεν προλαβαίνει να φτύσει...όχι να γράψει ραδιοφωνικά

 

Μήπως τον μπερδεύει με τον διαφημιστή (παρ επιπτόντως λέγεται Πολύκαρπος Ζαλώνης) που συμπεριφέρεται σαν ιδιοκτήτης των Jumbo? ;D ;D

 

Εννοώ ότι τα δίνει όλα για τα συγκεκριμένα διαφημιστικά...Είναι ο ίδιος που κάνει και τι 11880 με τον "Ξανθόπουλο" ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου