Προς το περιεχόμενο

μαγνητες για squier strato


ramboaristos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα σας. Με την αγορα της καινουργιας κιθαρας μου, η αληθεια ειναι οτι παρατησα καπως την squier που ειχα. Ρωτώντας όμως καποιον φιλο, μου ειπε οτι αν με βολευει η κιθαρα

(πραγμα που ειναι αληθεια) θα μπορουσα να αλλαξω μαγνητες.

το ερωτημα ειναι, τί μαγνητες να βαλω στη squier με 150€?(τοσα διαθετω) θα ηθελα τιμη στην ελλαδα, γιατι δεν ξερω να περναω μαγνητες.

Υ.Γ η κιθαρα εχει πανω της εναν humbucker  και 2 μονους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε mighty mite ή GFS είναι value for money μαγνήτες, αλλά θα τους πάρεις απ' έξω και θα βρεις κάποιον μάστορα, ή κάποιον φίλο σου να στους βάλει.

 

Μπάι δε γουέη, αν έχεις ένα κολλητήρι και λίγο καλάι, η αλλαγή μαγνητών, ειδικά σε strat είναι παιχνιδάκι, καλό θα είναι να αλλάξεις τα υπόλοιπα ηλεκτρικά, κυρίως το volume και τον 5θέσιο αν δε χρησιμοποιείς πολύ τα tone

www.guitarfetish.com

 

όστιμο κοτόπουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα, έτσι για τη πλάκα, πάρε ένα καινούργιο pickguard για 3 μονούς, και βάλε αυτούς...

http://guitare.playback-europe.com/emg-emg-ses-12966.html

με 60 ευράκια καθάρισες

ή 2 από τους παραπάνω, και ένα τέτοιο

http://guitare.playback-europe.com/emg-emg-sehg-12965.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιο πολυ θελω καποιους μαγνητες να πλησιαζουν πιο πολυ τον ηχο rory gallagher.

Ένα-ένα τα λές...Tonerider τότε. Απλά δεν έχει ξεχωριστούς, πάρε το set των 3 μονών.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλά μοντέλα και η μια εταιρία και η άλλη που σου πρότεινα και σε γενικές γραμμές οι μονοί μαγνήτες για strat ακούγονται σα strat  ;D.

 

Aπλά αν θες ήχο Galagher μπορεί να θες να βάλεις μονό αντί για διπλό στο bridge αλλά έτσι θα πρέπει να αλλάξεις και Pickguard.

 

BTW για τον ήχο που θες, καλύτερα να επιλέξεις κάποιο πιο vintage μοντέλο χωρίς πολύ output.

όστιμο κοτόπουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου