Προς το περιεχόμενο

Jack Thammarat - winner of Guitar Idol 2009


marilazi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε λέω, αναμφισβήτητα απίστευτοι παίκτες όλα αυτά τα παλικάρια, αλλά πάντα σου'ρχεται αυτό το deja vu/κάπου το'χω ξανακούσει. Δεν έχει κορεστεί ακόμα το σολιστικό στυλάκι (ειλικρινής απορία)? Προσωπικά θα τους προτιμούσα να τους ακούω σε μια μπάντα με ένα τέτοιο απίστευτο solo εκεί που ταιριάζει παρά αυτό... Περί ορέξεως βέβαια... solo.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει θεματακια και φρασεις που σου τραβανε το ενδιαφερον. Ενταξει δεν ειναι το τραγουδι που θα ακουσω με μανια αλλα θα το κοιταξω για να βελτιωθω εγω ως παιχτης και δεν αναφερομαι για την ταχυτητα αλλα για την αρμονια και την συνδεση των φωνων. Αλλωστε ειναι ενα κοματι που φτιαχτηκε για διαγωνισμο κιθαρας αυτο κατι μπορει να μαρτυραει!

 

δειτε και αυτο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρεμαρα δεν θα το ελεγα σε καμμια περιπτωση....οτι δεν ειναι κατι καινουριο ναι....αλλα συγγνωμη εγω πλεον οτι και να ακουσω καινουριο απο οποιονδηποτε καλιτεχνη μου θυμιζει παντα κατι αλλο....δεν υπαρχει για εμενα πρωτοτυπια πλεον....ολοι καπου πατανε......αλλες φορες σε πατηματα που οι ιδιοι χαραξαν με αποτελεσμα να επαναλαμβανονται...αυτο δεν συμαινει οτι ειναι κακο....το θεμα ειναι να μπορεις να ακους ευχαριστα αυτα που γραφονται....αν καθησουμε ολοι εδω μεσα και γραψουμε κατι αναλλογο σιγουρα θα ακουστουμε σαν καποιον αλλο και σιγουρα δεν θα πλασαρουμε κατι νεο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλωστε ειναι ενα κοματι που φτιαχτηκε για διαγωνισμο κιθαρας αυτο κατι μπορει να μαρτυραει!

 

Ακριβώς...σίγουρα τα κομμάτια ''jam track με σόλο από πάνω'' είναι λίγο βαρετά, αλλά αυτό γίνεται στα πλαίσια ενός διαγωνισμού κιθάρας και ο παίχτης έχει την ευκαιρία σε ένα κομμάτι να ξεδιπλώσει το ταλέντο του, το ''φρασολόγιό'' του και τα licks του. Ωραίος ο σχιστομάτης. Σίγουρα θα είναι απολαυστικός να τον ακούς λάιβ με κανονική μπάντα να παίζει πάνω σε κλασσικά κομμάτια  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παληκαράκι με τα σχιστά ματάκια είναι και @#$ω τους κιθαρίστες για το συγκεκριμένο στυλ που παίζει.

Αρτιότατος στην τεχνική, πολύ ωραίες ιδέες και δεν κουράζει με ανελέητα πανω κάτω σε κλίμακες έτσι απλά για να γεμίσει το κομματάκι μας και να χαμε να λέγαμε κτλ κτλ

Προσωπικά γουστάρω πολύ αυτά που παίζει όπως τα παίζει....

Εννοείται φυσικά πως δεν έχει εφεύρει τον τροχό, αλλά εμένα αυτό δεν με πειράζει και πολύ.

Αν με πείραζε θα  είχα σταματήσει να ακούω rock κιθαρίστες από τον Jimmy και μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται δεν σας αρεσει η instrumental μουσικη , δεν φταιει ο ταυλανδεζος.

Οτι και να λεμε εχει πολυ καλες συνθεσεις ο thammarat , το κομματι falling in love ειναι out of this world.

Για τσεκαρετε και τον Schackinger

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου