Προς το περιεχόμενο

korg mikrosampler


miglis-mrc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω φίλε να κάνει για λαικά το microsampler.

 

Αν πάιζεις ακομπανιαμέντα με το Yamaha Oriental, καλύτερα να ψάξεις για κανά casio cz-101, Korg Prophesy, ή Triton Classic/Studio/Extreme με τη MOSS πάνω για σολίδια και κλάμα με το δεξί χέρι (αν κατάλαβα καλά αυτό θες να κάνεις)

Εγώ ανέβασα πρόφατα και λαικούς ήχους για Korg M50 και M3 στο post του kritonakou Λαικοί ήχοι για m3.

Γιατί δεν παίρνεις ένα m50?, έχει πέσει στο χιλιάρικο τώρα, ότι πιο οικονιμικό από Korg, αλλιώς πας σε αυτά που ανέφερα μεταχειρισμένα, αλλά τα χτυπάνε ακριβούτσικα ακόμα εδώ σε Ελλάδα.

Γερμανία/Αγγλία τα δίνουν όσο όσο e-bay.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω φίλε να κάνει για λαικά το microsampler.

 

Αν πάιζεις ακομπανιαμέντα με το Yamaha Oriental, καλύτερα να ψάξεις για κανά casio cz-101, Korg Prophesy, ή Triton Classic/Studio/Extreme με τη MOSS πάνω για σολίδια και κλάμα με το δεξί χέρι (αν κατάλαβα καλά αυτό θες να κάνεις)

Εγώ ανέβασα πρόφατα και λαικούς ήχους για Korg M50 και M3 στο post του kritonakou Λαικοί ήχοι για m3.

Γιατί δεν παίρνεις ένα m50?, έχει πέσει στο χιλιάρικο τώρα, ότι πιο οικονιμικό από Korg, αλλιώς πας σε αυτά που ανέφερα μεταχειρισμένα, αλλά τα χτυπάνε ακριβούτσικα ακόμα εδώ σε Ελλάδα.

Γερμανία/Αγγλία τα δίνουν όσο όσο e-bay.

με νιωθεις απολυτα το μ50 ποσο εχειι?κανει σαμπλινγ? το tr τι λεει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε miglis-mrc, όπως σου πρότειναν και οι υπόλοιποι, θα έλεγα να κινηθείς σε κάτι άλλο, καθώς το microSAMPLER δεν ενδείκνυται για το είδος μουσικής που παίζεις. Ένα Korg TR θα ηταν το καλύτερο για την περίπτωσή σου.

 

Το Μ50 ΔΕΝ έχει samplling ούτε μπορεί να φορτώσει δείγματα από άλλα όργανα (Korg, Akai κλπ). Για αυτή τη δουλειά θα έπρεπε να κοιτάξεις το M3 ή κάποιο μεταχειρισμένο Triton Extreme, αλλά δεν ξέρω πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε miglis-mrc, όπως σου πρότειναν και οι υπόλοιποι, θα έλεγα να κινηθείς σε κάτι άλλο, καθώς το microSAMPLER δεν ενδείκνυται για το είδος μουσικής που παίζεις. Ένα Korg TR θα ηταν το καλύτερο για την περίπτωσή σου.

 

Το Μ50 ΔΕΝ έχει samplling ούτε μπορεί να φορτώσει δείγματα από άλλα όργανα (Korg, Akai κλπ). Για αυτή τη δουλειά θα έπρεπε να κοιτάξεις το M3 ή κάποιο μεταχειρισμένο Triton Extreme, αλλά δεν ξέρω πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις.

ok παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους ας κλειδοθει το θεμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Miglis, είσαι για 10άωρο Bon Studio φίλε μη το ψάχνεις... πάρε σάντουιτσ και καφέ και κατέβα κάτω!

αλλιώς κάψιμο e-bay και αγγελίες (το noiz έχει βγάλει κατά καιρούς κάτι Extreme με MOSS)

 

Σε ΟΛΑ τα synth, μπορείς να βάλεις Αράβικες Κλίμακες, αλλά το Prophesy που είναι μονοφωνικό και το Cz-101 έχoυν πολλά μπλιμπλίκια για κλάμα πάνω

Κοίτα και το Korg Pa-500 Oriental...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου