Προς το περιεχόμενο

korg mikrosampler


miglis-mrc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το korg mikrosampler τι είναι ακριβος εχει μεσα ηχους?ποσους ηχους σαμπλερ μπορεις να αποθηκευσεις μεσα? μπορεις να παιξεις λαΐβ με αυτο?ας πουμε μπορω να φτιαξω καμια 40αρια ηχους και σε συνδιασμο με το or 700 μου να παω να παιξω? αξιζει τα λεφτα του?τι γνωμη σας σας παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αναζήτηση στο site της Korg θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τα ενδότερα του microSAMPLER. Δες εδώ:

http://korg.com/Product.aspx?pd=559

 

Στο πλάι δεξιά θα δεις την καρτέλα Audio/Video, στην οποία υπάρχουν κάποια βοηθητικά αρχεία που επεξηγούν το πώς λειτουργεί.

 

Και φυσικά πατώντας την καρτέλα SUPPORT (στο σημείο που λέει: "Documents") μπορείς να κατεβάσεις τα manuals του microSAMPLER.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται για τι είδος μουσικής μιλάμε?

 

Έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο είναι μόνο κατάλληλο για electrodance/progressive/experimental καταστάσεις....

 

http://www.korg.com/Product.aspx?pd=559

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αναζήτηση στο site της Korg θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τα ενδότερα του microSAMPLER. Δες εδώ:

http://korg.com/Product.aspx?pd=559

 

Στο πλάι δεξιά θα δεις την καρτέλα Audio/Video, στην οποία υπάρχουν κάποια βοηθητικά αρχεία που επεξηγούν το πώς λειτουργεί.

 

Και φυσικά πατώντας την καρτέλα SUPPORT (στο σημείο που λέει: "Documents") μπορείς να κατεβάσεις τα manuals του microSAMPLER.

η δικη σου γνωμη???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας παρακαλω απαντηστε μου στα ερωτηματα μου σας παρακαλω αν εχετε την καλοσινη...δεν ξερω και παρα πολλα απο αυτα....το θελω για λαικη μουσικη...ειχα στο μυαλο μου να κανω καμια 20αρια λαικα οργανα και να το εχω σαν σολο οργανο... και να το συνδιασο με το παραφορτομενο ορ 700 απο τεμπα...μπορο?τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το microsampler δεν προορίζεται για να εχεις εναν ήχο σε όλο το κλαβιε, αλλα περισσότερο για να φτιαχνεις γρηγορα drum kits και λούπες. Οχι οτι δεν το κάνει καθόλου, αλλά δεν ειναι αυτη η βασική του λειτουργία οποτε θα σε δυσκολεψει και θα το κάνει και μετρια.

 

Αυτη η σειρα της Korg με τα μικρα συνθακια εχει και ενα μοντελο που λειτουργει ως rompler, όπως το Triton. Δε θυμαμαι το όνομα του, αλλά τσεκαρε εκεινο, θα σε βολέψει λογικά πιο πολύ και κυμαινονται στην ιδια τιμη νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το microsampler δεν προορίζεται για να εχεις εναν ήχο σε όλο το κλαβιε, αλλα περισσότερο για να φτιαχνεις γρηγορα drum kits και λούπες. Οχι οτι δεν το κάνει καθόλου, αλλά δεν ειναι αυτη η βασική του λειτουργία οποτε θα σε δυσκολεψει και θα το κάνει και μετρια.

 

Αυτη η σειρα της Korg με τα μικρα συνθακια εχει και ενα μοντελο που λειτουργει ως rompler, όπως το Triton. Δε θυμαμαι το όνομα του, αλλά τσεκαρε εκεινο, θα σε βολέψει λογικά πιο πολύ και κυμαινονται στην ιδια τιμη νομίζω.

αρα δεν μου κανει ε?ακυρη η αγορα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου