Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή amp footswitch


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες θέλω αναλυτικές πληροφορίες για το πως να φτιάξω ένα footswitch για τον ενισχυτή μου .

 

σε περίπτωση που μου δώσετε λινκ θα βοηθούσε πολύ να είναι στα ελληνικά  ;)

 

Περιμένω απαντήσεις ευχαριστώ προκαταβολικά   

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν ανέφερα ότι ο ενισχυτής μου έχει είσοδο 1/4 για footswitch και θέλω ΜΟΝΟ να αλλάζει μεταξύ καθαρού και βρόμικου ! 

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κάτω μέρος της σελίδας, στο έκτο topic θα βρεις αυτό που ψάχνεις... εφόσον βέβαια να μπορείς να διαβάσεις το schematic.

 

to schematic που δίνει ο συνφορουμιτης σε αυτό το τοπικ ειναι πιο περιπλοκο απο αυτο που ζητάω  ;)

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν αγοράζεις ένα έτοιμο footswitch? Μπορείς να βρεις εδω:

 

http://www.banzaimusic.com/Amp-Footswitches/

 

καταλαβαίνω βέβαια την όλη χαρά του DIY, αλλά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς πιο απλό schematic.. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα βυσμα 1/4 στερεωφωνικο,κολλα ενα καλωδιο στο μηκος που θες.τοποθετησε το στην υποδοχη πατα το κουμπι του βρωμικου καναλιου και μετα στην αλλη ακρη που εχεις τρια καλωδια δες με ποια αλλαζει το καναλι,σιγουρα θα ειναι τα δυο απο τα τρια.πηγαινε και σε ενα ηλεκτρονικαδικο παρε ενα αλουμινενιο κουτι ενα διακοπτη DPDT ή  SPDT και ετοιμο το πεταλι.παντος ετοιμα footswitch μπορεις να βρεις πολυ φθηνα δες εδω http://www.pssl.com/Marshall-PED801-Single-Footswitch-wLead--LED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου