Προς το περιεχόμενο

electric drums για αρχάριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφέρονται πανέυκολα...με 2 κινήσεις έχεις μαζέψει το rack..πιάνουν λίγο χώρο..αν τέλικα τα πάρεις θα καταλάβεις τι εννοώ!  ;)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστώ πολύ!!! πραγματικά είναι αυτό που χρειάζομαι!!! ;) αλλά γενικά θα με δυσκολέψει? γιατί δεν έχω ξαναπαίξει σε ηλεκτρ. ντραμς ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα φιλε, σε καμια περιπτωση δεν εχουν σχεση με τα κανονικα ντραμς, εχουν τα + και τα - όπως και τα ακουστικα.

 

πχ μπορεις να παιζεις και να ενοχλεις πολυ λιγοτερο τους γυρω σου αποτι με τα κανονικα, δεν εχεις όμως την ίδια αισθηση με τα κανονικα

 

μπορεις να κανεις home recording (που εκει θα χρειαστεις και μια καλη καρτα ηχου και software) που με τα κανονικα ντραμς θα χρειαστεις μικροφωνα καλωδια καμια μικρη κονσολα ενω με τα ηλεκτρονικα ενα καλωδιο midi και την καρτα ηχου

 

ειναι πολλα τα + και τα - και των 2, μη το σκεφτεσαι πολύ δεν υπαρχει λόγος όπως και ναχει θα σε βολεψουνε

 

πόσα λεφτα την βρήκες?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την βρήκα με 800 ευρώ σχεδόν αχρησιμοποίητη την roland td6 kv, ξέρω ότι δεν πωλείτε καινούργια καθότι έχει αποσυρθεί απ την αγορά αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή ευκαιρία γιατί δεν έχω ασχοληθεί ως τωρα. Είναι πλήρες με σκαμπό και  2 πετάλια, αλλά πραγματικά αν αξίζει θα το αγοράσω... τι λέτε είναι καλή η τιμή? Εκανε 1250 ευρώ αρχικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ φίλε μου beeros05 ;D γιατί να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι είναι ευκαιρία και τι όχι... και στην εποχή που ζούμε, το να πετάξει κάποιος 800 ευρώ είναι too much  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω TD-6V και είμαι αρκετα ευχαριστημενος

απο τότε που τα συνδεσα και με το pc και παίζω με ήχους από vst πέταω από τη χαρα μου!

 

έχω φτιάξει και ενα θεματακι για η συνδεση του e-kit με pc για να παίζει με ηχους απο vst

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175496.0

 

διαβασε το ολο προσεκτικα ειδικα προς το τελος, μιας και θα παρεις και εσυ TD-6V θα σε χαρακτηριζα κ*λόφαρδο... ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορά έχει η TD-6V με την roland td6 kv? είναι της ίδιας σειράς φαντάζομαι αλλά έχει διαφορές ποιότητας?  θα πρέπει να πάρω και θήκη για μεταφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορά έχει η TD-6V με την roland td6 kv? είναι της ίδιας σειράς φαντάζομαι αλλά έχει διαφορές ποιότητας?  θα πρέπει να πάρω και θήκη για μεταφορά?

 

καμια διαφορα, TD-6V είναι το μοντελο του εγκεφαλου TD-6KV είναι το μοντελο του kit, στη δικη σου περιπτωση απλα αντι για λαστιχενιο snare pad εχει mesh head pad.

 

εγω πχ εστησα δικο μου kit βασισμενο σε TD-6V δες το στο link που σου εγραψα

 

edit: αν ειναι να τα μεταφερεις συχνα για live κτλ ναι καλό θα ηταν να εχεις και μια θήκη

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beeros05 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου, όσο για την θήκη επειδή προς το παρόν δεν σκοπεύω να την μεταφέρω, δεν θα πάρω ακόμα αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να πάρω  ;) και πάλι σ ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου