Προς το περιεχόμενο

Akai Mini MPK


BILLYDELUXE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας!

Έχω εδώ και λίγες μέρες το MINI MPK της AKAI...

 

Είναι το πρώτο μου keyboard και δυσκολεύομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στο να κάνω το mapping...

 

Οι οδηγίες που σου δύνονται είναι ασαφής ,τουλάχιστον για μένα που είμαι καινούργιος ...

 

Μπορεί κάποιος που το έχει να μου εξηγήσει βήμα βήμα τι να κάνω  ?

 

Ακόμα και κάποιος που έχει εμπειρία απο αυτά να μου εξηγήσει την διαδικασία ...

 

Εχω ψάξει στο google και στο youtube αλλα δεν βρήκα κάτι που να λέει βήμα βήμα τι πρέπει να κάνεις ...

 

Ευχαριστώ πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες τίποτα εδώ???http://www.akaipro.com/mpkmini http://forum.djtechtools.com/showthread.php?t=25638...Κρίμαι και φαίνεται να είναι πολύ ωραίο...Το ψήνω και εγώ...

Αλλά για να καταλάβω και 100% δεν παίρνεις ήχο ας πούμε?ή προσπαθείς να ηχογραφήσεις και δεν μπορείς?(Το πρόγραμμα σου το βρίσκει στα devices?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει τα λινκ αυτα..απο την σελίδα της AKAI μπορείς να κατεβάσεις το "μάνουαλ" για να δεις οτι στην ουσία απλα σου λέει τι είναι το κάθε κουμπί αλλα δεν έχει κάποιο παράδειγμα για το πως το προγραμματίζεις..και είναι μπέρδεμα..

 

Και κρίμα γιατι έχει πολύ καλές δυνατότητες....

 

Στο αλλο λινκ το αρχείο που έχει ανεβάσει δεν λειτουργεί πια...του εστειλα μηνυμα να το ανεβάσει ξανά αλλα ακόμα δεν μου απάντησε..

 

Ήχο παίρνω κανονικά στο CUBASE αλλα είναι random τα κουμπία..και το αναγνώρισε αμέσως ο υπολογιστής (έχω WIN7 64bit).

 

Κοίτα μπορεί να είμαι απλα εγώ ασχετος γιατί ειναι το πρώτο που εχω πάρει και δεν έχω εμπειρία ..αλλα και για εμένα θα έπρεπε να υπάρχει σοβαρο μάνουαλ να δω βήμα βήμα πως γίνετε..

 

Τι να πω ίσως να μπορέις να τα ρυθμίσεις ολα απο το DAW..

 

απο αύριο που θα ξεμπερδέψω με την εξεταστική θα λιώσω μέχρι να το καταφέρω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε λόγω του οτι είναι καινούργιο μοντέλο οι ρυθμίσεις θα γίνονται στο device setup.Τουλάχιστον εκεί εμφανίζει τα midi,κλπ...Να σε ρωτήσω απο που το πήρες???Αν το πηρες απο Ελλάδα,μπορείς να πας στο κατάστημα και να ρωτήσεις!Αλλιώς ακόμα και τα παιδά στην Elina θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο το thomman το πήρα!

 

Το editor ειναι αυτο http://imageshack.us/f/62/mpkeditor.jpg/

 

Λες να επικοινωνίσω με ELINA ?

 

Δύσκολο να ασχοληθούν αφού δεν το πήρα απο εκεί!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω να φορτώνω VSTs και να τα παίζω μέσω AKAI..

 

Αλλα το πρόβλημα μου είναι οτι δεν μπορω να το προγραμματίσω σωστά έτσι ώστε αλλάζοντας προγράματα και BANKS να χρησιμοποιώ τα PADS και KNOPS για διαφορετικές λειτουργίες..

 

Στο editor δίνεις στα PADS και νότες και δεν ξέρω πως επηρεάζει αύτο όταν φορτώνεις VSTs  ...γιατι απο έναν "οτι να ναι" προγραμματισμό που έκανα όταν άλλαζα πρόγραμμα στο AKAI άλλαζαν και οι ήχοι των PADS χωρίς να πειράξω κάτι στο VST..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να επικοινωνίσω με ELINA ?

 

Δύσκολο να ασχοληθούν αφού δεν το πήρα απο εκεί!

 

 

 

Σε γενικές γραμμές τα παιδιά εκεί βοηθάνε!Θα το ψάξω λίγο και εγώ και θα σου δώσω πληροφορίες αν βρω κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου