Προς το περιεχόμενο

Χωρίς λόγια ,απόλυτος LIVE ήχος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντιθέτως μπορεις να πεις ελεύθερα την γνωμη σου ,οτι θες για τα ψεγάδια του ήχου τους ...οτι παίζει μόνο πεντατονικές κτλ...

οι Dimmu Borgir  εχουν καλυτερες συνθέσεις και ήχο  ....χαχαχαχα ολη η ποιοτητα  !!!

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιθέτως μπορεις να πεις ελεύθερα οτι θες για τα ψεγαδια του ηχου τους ...

οι Dimmu Borgir και οι  heloween εχουν καλλυτερες συνθέσεις και ήχο  ....

 

Περι ορεξεως...

 

Χωρίς λόγια ,απόλυτος LIVE ήχος

 

Δε νομιζω πως υπαρχει απολυτος live ηχος. Αλλο βεβαια αν οι pink floyd ειχαν καταπληκτικο και πολυ προσεγμενο ηχο. Αυτο δεν τον καθιστα απολυτο σε καμμια περιπτωση βεβαιως.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνω, είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα και ο ήχος τους τόσο στο στούντιο, όσο και στο λάιβ (απ'όσα βίντεο έχω δει, γιατί ζωντανά είδα μόνο τον Waters) είναι καταπληκτικός. Τώρα για τις πεντατονικές δεν μπορώ να πω τίποτα, γιατί κι εγώ μόνο αυτές παίζω  ;D.

Μπορώ όμως να πω ότι ο Gilmour δεν με ενθουσιάζει σαν τραγουδιστής, ενώ σε πολλά λάιβ (πχ The Wall Alive) δεν μου πολυαρέσει ο ήχος του (συνολικά βέβαια έχουν πολύ καλό ήχο).

 

Τώρα μπορούμε να αρχίσουμε "οι Floyd δεν υπάρχουν μετά τον Waters" κλπ  ;D ;D ;D

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεσμευομαι απο το φόρουμ για να απαντησω λεγοντας οτι ο ηχος των PINK FLOYD ειναι απλα εκ..σπερ .....ση !!!

 

κι εγω ειδα τον Waters και δεν τρελαθηκα κιολας ιδιαιτερα με τον Dave Kilminster που ενω ειναι γενικα πολυ καλος παιζοντας FLOYD με τσαντισε και με την τελεκάστερ και με τις ποζεριες που εκανε ασε που μου φερνει και για ...

 

τεσπα οι FLOYD με Waters ηταν πολύ καλοι χωρίς αυτόν ακόμα  καλύτεροι για εμενα και ειμαι και 40 χρονων δεν ειναι 20 να στο λεω σαν νεος.. απλα οι γνωμες διυστανται.. εγω ειμαι υπερ του συγχρονου ηχου τους. Division bell ,delicate sound of thunder tour etc

 

και στα λάιβ μόλισς μπήκαν όλα  διπλά και μετα τα σπασανε .. διπλά ντράμς διπλά πλήκτρα εκει βγηκε ο απολυτος ηχος για εμενα στα λαιβ.

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=-bbQUDFkdsU

Δεν ξέρω αν θα σε στενοχωρήσω, αλλά μου αρέσει πιο πολύ αυτό.

Επίσης ο αλήτικος τρόπος που παίζει ο Doyle σε συνδιασμό με τον κύριο White με ταρακουνάει πιο πολύ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεσμευομαι απο το φόρουμ για να απαντησω λεγοντας οτι ο ηχος των PINK FLOYD ειναι απλα εκ..σπερ .....ση !!!

 

καλο ειναι κανεις να εχει τα αυτια του ανοιχτα ;)

Μπορει να αναλυψει κι αλλα πραγματα ετσι.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=-bbQUDFkdsU

Δεν ξέρω αν θα σε στενοχωρήσω, αλλά μου αρέσει πιο πολύ αυτό.

Επίσης ο αλήτικος τρόπος που παίζει ο Doyle σε συνδιασμό με τον κύριο White με ταρακουνάει πιο πολύ.

 

Doylle Brumhall II  apla respect paizei teleia kai o Snowy einai ekplhktikos den eipa kati gia auto apla allo pragma den einai hxos Gilmour

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι οι Floyd μαζί με τους Queen στα '70s ήταν από τις πρώτες μπάντες που ασχολήθηκαν τόσο πολύ με την παραγωγή των album τους και την ποιότητα του ήχου τους.... Ακόμα επικρατούσε η 'In your face' αυθόρημητη προσέγγιση στον rock ήχο.. Δηλαδή σχετικά ακατέργαστος, δυνατός και αυθόρμητος ήχος... Βέβαια και αυτή η προσέγγιση έχει οδηγήσει σε ηχητικά αριστουργήματα ενώ δεν είναι και λίγες οι μπάντες που σήμερα επιδιώκουν έναν τέτοιο 'αλήτικό', αυθόρμητο ήχο...

 

Για να γυρίσουμε στο θέμα μας, οι Pink Floyd είχαν καταπληκτικό ήχο τόσο στα live όσο και στους δίσκους τους (τουλάχιστον από το dark Side... και μετά). Αυτό δεν νομίζω να το αμφισβητεί κανείς.. Ο ήχος τους έχει τόσες πληροφορίες και τόσα επίπεδα που θέλει πολλά ακούσματα για να τον αντιληφθείς πλήρως... :D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου