Προς το περιεχόμενο

Παιδιά έχει ψωνίσει κανένας από thomann πληρώνοντας με bank


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως στις 7 Ιανουαρίου αγόρασα πράματα αξίας 1059 ευρώ από τον Thomann και πλήρωσα με χρεωστική mastercard debit της πειραιώς... Δεν είχα πρόβλημα.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως στις 7 Ιανουαρίου αγόρασα πράματα αξίας 1059 ευρώ από τον Thomann και πλήρωσα με χρεωστική mastercard debit της πειραιώς... Δεν είχα πρόβλημα.

σημερα παρελαβα καρτα της Εθνικης debit mastercard, την ενεργοποιησα,αλλα σε μια επικοινωνια που ειχα με το κεντρο εξυπηρετησης πελατων μου ειπαν οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα αγαθων απο Εξωτερικο(λογω cc)...το οριο των 500e ισχυει μονο για εμβασματα μου ειπαν... ::)

δοκιμασε κανεις,ισχυουν αυτα που μου ειπαν?ή ειναι λαχειο?(λεω ν δοκιμασω για αγορα κ οτι βγει...εαν βγει... ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ούτε capital controls της προκοπής δεν μπορούμε να οργανώσουμε; Άλλοι ψωνίζουν, άλλοι δεν ψωνίζουν, ότι να 'ναι.

Ωστόσο κάποιες εταιρίες το έχουν πάει αλλού. Το e-shop της Nike σου το λέει ρητά πως δεν δέχεται πιστωτικές/χρεωστικές από Ελλάδα. Δεν δοκίμασα πάντως με την δικιά μου μήπως είναι κι αυτοί κουκουρούκου, ευτυχώς που έχουμε και συγγενείς στο εξωτερικό και μας βοηθάνε μ' αυτά τα χαζά προβλήματα.

Προ ημερών πάντως η Ryanair μου έριξε πόρτα.

 

Ααχ, τι ωραία πράγματα....  :'(

 

Πάντως στις 7 Ιανουαρίου αγόρασα πράματα αξίας 1059 ευρώ από τον Thomann και πλήρωσα με χρεωστική mastercard debit της πειραιώς... Δεν είχα πρόβλημα.

 

Κρύβε λόγια, κρύβε λόγια. Που τα βρήκες τα 1059 ευρώ, εεε; Μήπως είσαι από εκείνους που δουλεύουν και βγάζουν λεφτά; Ντροπή σου.

:'(

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως στις 7 Ιανουαρίου αγόρασα πράματα αξίας 1059 ευρώ από τον Thomann και πλήρωσα με χρεωστική mastercard debit της πειραιώς... Δεν είχα πρόβλημα.

 

Μήπως ήταν χρήματα που είχες εισπράξει (ή που τέλος πάντων είχαν μεταφερθεί) από το εξωτερικό?

Ποσά που έρχονται από το εξωτερικό με μεταφορά πίστωσης σε λογαριασμούς Π.Ι. που λειτουργούν στην Ελλάδα μπορούν να μεταφέρονται εκ νέου στο εξωτερικό, εν όλω ή εν μέρει.

 

Αν δεν ισχύει αυτό τότε μάλλον έκαναν λάθος στην Πειραιώς που επέτρεψαν τη χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ ημερών πάντως η Ryanair μου έριξε πόρτα.

 

Οχι ρε συ δε μπορει,αφου διατηρει λογαριασμο στην Ελλαδα,εγω εχω κανει 3 bookings (2 για Βερολινο και 1 για Λονδινο) μονο τον τελευταιο μηνα χωρις κανενα προβλημα με ελληνικη Mastercard.

 

Τζαμπα πραμα παντως η Ryanair....Κολιατσου Παγκρατι με τρολλευ εχει πιο ακριβα  ;D ;D

 

Τελικά ούτε capital controls της προκοπής δεν μπορούμε να οργανώσουμε; Άλλοι ψωνίζουν, άλλοι δεν ψωνίζουν, ότι να 'ναι.

 

Καλα εδω καταφερα προχθες να ψωνισω μεσω ebay & PP χωρις κανενα προβλημα απο ΗΠΑ...($30) :o

 

Μετα πηγα να ψωνισω απο Γερμανια για ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ποσο (6 ευρω) και δεν με αφηνε.... ;D ;D

 

Ωραια την περναμε παντως στη Μπανανια...τα πΣωνια εχουν πλεον και μια δοση περιπετειας ,οχι σαν τους ξενερωτους τους κΣενους που απλα πληρωνουν και ψωνιζουν...δεν ξερουν να ζησουν αυτοι.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ δε μπορει,αφου διατηρει λογαριασμο στην Ελλαδα,εγω εχω κανει 3 bookings (2 για Βερολινο και 1 για Λονδινο) μονο τον τελευταιο μηνα χωρις κανενα προβλημα με ελληνικη Mastercard.

 

Το ξέρω πως γίνεται, το καλοκαίρι είχα βγάλει εισιτήρια. Τι φρίκη έφαγε τώρα δεν ξέρω. Η κάρτα πάντως είχε λεφτά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα πάντως είχε λεφτά.

 

κρυβε λογια,κρυβε λογια..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρυβε λογια,κρυβε λογια..... ;D

 

εεεε... συγνώμη, δεν είχε ήθελα να πω, λίγα κρατάω μόνο για να τα δίνω στο κόμμα, να με συγχωράτε, εγώ για 'σας δουλεύω, για 'μένα δεν θέλω τίποτα, ένα κομμάτι ψωμί, ένα βρακί κι ένα παπούτσι μου φτάνουν. ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 'μένα δεν θέλω τίποτα, ένα κομμάτι ψωμί, ένα βρακί κι ένα παπούτσι μου φτάνουν

 

και ακΣιοπρεπεια ,μη ξεχνας την ακΣιοπρεπεια

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ακΣιοπρεπεια ,μη ξεχνας την ακΣιοπρεπεια

 

Όχι, δεν με νοιάζει, ας με φτύνουν, ας μου σβήνουν τσιγάρα στην πλάτη, εγώ τους αγαπώ και θα τους δίνω απ' το υστέρημά μου. Το αξίζουν άλλωστε, έτσι δεν λένε κι οι ίδιοι;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου